Salavat-ı Şerifeler

Sadaka Veremeyenin Okuyacağı Salâvat - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Salavat-ı Şerifeler>Sadaka Veremeyenin Okuyacağı Salâvat
Cennet 14:08 03.03.18
Salâvat-ı şerîfenin her türlüsü, okuyana saâdet ve huzur getirir. Ancak bu salâvat-ı şerîfe, hem huzur ve saâdete vesiledir, hem de veremediği için üzüntü duyduğu sadaka sevabını kazanmaya sebebtir.
Sadakanın sevab ve faydaları hakkında bir çok dinî deliller, hadîs ve tavsiyeler vardir. Bir hadîste sadaka belâyı defeder, ömrün de huzur ve saâdetine vesile olur, buyurulmuştur.
Bu itibarla, hemen her mümin sadaka vermek ister, yoksul kardeşlerine destek olmayı arzu eder. Ancak bunu yapamayan, elinde sadaka verecek imkânı bulunmayanlar da az değildir. Onlar için Resûl-i Ekrem Efendimiz bir salâvat-i şerîfe tarif buyurmustur.

Kim bu salavât-i şerîfeyi okursa, vermeyi arzu ettiği halde gücü yetmediği için veremediği sadaka sevabını alır, aynı sevaba yoksul insan da nâil olur.Sadaka vermeye muktedir olanların sadaka vermeyip bunu okumakla geçistirmeleri sevaba vesile olmaz. Onlar önce sadaka mükellefiyetlerini yerine getirmeli, sonra bunu okumalıdır.

Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki;
“Bir kimse malının çok olmasını istiyorsa, bu suretle salavat okusun.”

Ebu Said-i Hudri (ra)’ den rivayetle: Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki; “Her fakir kimse sadaka verenlerin sevabı kadar sevab almak isterse bu vechile salavat versin.”


Peygamberimizin sadaka vermeye gücü yetmeyenlerin okumalarını istediğı duâ makamındaki salâvat-ı şerîfe şudur:

Allahümme salli alâ Muhammedin, abdike ve Resûlike ve salli alel-müminîne vel-müminât. Vel-müslimîne vel-müslimât.

manası:Manası: Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed’e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.
Alıntıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Labezerin 21:09 03.03.18
TMO 22:01 03.03.18
Yavuz Sultan Selim Han zamanında, çok fakir bir adam borçlarını ödeyemeyince zora düşmüş ve sabah soluğu Yavuz Sultan Selim'in yanında almış demiş ki:
Sultanım, bana bir kese altın verecekmişsiniz.
Selim han : Vereyim vermesine de bir neden söyleyecek misiniz? Der.
Fakir adam : "Ben 63 yaşında istanbul eşrafından Mehmet, ben çoook zengindim sultanım, lakin bir süre önce başıma gelen bir musibet sonucu, malımı, mülkümü, neyim varsa kaybettim ve ne yaptıysam, ne ettiysem kurtulamıyorum borç batağından.
Dün gece herkesin yattığı, o mukaddes teheccüd saatinde kalktım, iki rekat namaz kıldım, sonra koydum alnımı secdeye"Ya Rabbi beni eşime, çocuklarıma ve dostlarıma mahçup etme, derdi veren de sensin, dermanı veren de sen"dedim ve yattım.
Rüyama Resûlullâh Efendimiz Sallallâhu âleyhî ve sellem geldi, dedi ki ;Ey Mehmet niye hüzünlenirsin evladım,yarın ilk işin saraya git. Selim'ime selam söyle, sana bir kese altın versin, eğer sebebini sorarsa, her gece okuduğu, benim ruhuma hediye ettiği 100 Salavat-ı dün gece okumayı unuttu, okumadığı Salavatlar hürmetine,seni mutlu etsin", dedi, der demez.
Selim han : Hemen bir kese altın çıkartıp vermiş adama, ve demiş ki ; "Ne olur tekrar söyleeee, ne dedi Habibullâh".
Mehmet amca tekrarlamış "Selim'ime selam söyle,sana bir kese altın versin, her gece okuduğu 100 Salavat-ı dün gece okumayı unuttu, okumadığı Salavatlar hürmetine seni mutlu etsin".dedi demiş.
Çıkartır adama bir kese daha vermiş ama durmamış Yavuz Selim, "söyleeee ne olur, ne dedi Resûlullâh".(sallallâhu aleyhi vesellem)
Mehmet amca tekrar etmiş, "Selim'ime selam söyle diyerek tekrardan söylemiş Resûlullâh'ın ( Sallallâhu aleyhi vesellem ) söylediklerini,
çıkarır bir kese altın daha vermiş ama durmamış Yavuz Selim.
"Ne olur bi daha söyleeee, ne dedi Muhammed Mustafa Sallallâhu âleyhî ve sellem",
adam tekrar etmiş yine, Yavuz Selim bir kese altın daha vermiş, her kesede 100 altın var, tam on yedi kese altın ederince tekrarlatmış.
Mehmet amcanın kucağında 17.000 altın, bir servet, ama Yavuz Selim Han kendini kaybetmişçesine, durmuyor.
"Ne olur söyleeee ne dedi Kâinatın efendisi" ......
Selim Hanin başveziri Hasancan bunu fark etmiş ve Sultanım Mehmet amca getirdiği heber vesilesi ile mesut oldu, aldığınız haberle sizde mesut oldunuz, isterseniz Mehmet amcayı gönderelim, başı sıkıştığında tekrar gelsin, ne dersiniz"
deyip adamı göndermiş.
Basvezir Hasancan döndüğünde, Yavuz Selim'i secdede görünce, bişey oldu düşüncesiyle omzuna dokunur.
Yavuz Sultan Selim başını kaldırır ki gözleri kan çanağına dönmüş, " Duydun mu Hasancan,Resûlullâh benim için "Selim'im demiş duydun mu...
Duydun mu Hasancan, Habibullâh benim için Selim'im demiş duydun mu"... binlerce şükür olsun bizi bu şerefe nail etti, Rabbime Hamd olsun "ve devam etmiş Yavuz Selim
"Ey Hasancan eğer sen o amcayı göndermeseydin, değil malımı, mülkümü.
Tacımı, tahtımı, sarayımı Resûlullâh'ın bana Selim'im demesine feda edecektim" demiş.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
werty 02:40 04.03.18
sibayyy 02:49 04.03.18
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 11:31 07.03.18
Allah sizden de razı olsun arkadaşlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi