Simya ve diğer ilimler

Alomancy - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Simya ve diğer ilimler>Alomancy
Tuana 00:44 07.07.18
Alomancy, tuz kullanarak kehanet yapma sanatıdır. Bu sanat Adromancy, ydromancie, idromancie ve halomancy olarak da adlandırılabilir. Tuz harika bir baharattır ve antik çağlardan itibaren tüm dünyada arınma ve korunma konularında kullanılmaktadır. Enerji uygulaması yapan kişiler bir korunma aracı olarak ritüele başlamadan önce odanın her köşesine bir tutam tuz koyar. Birçok kişi de tuzun iyi şans getireceğine inanmasından ötürü omuzundan aşağıya tuz serpiştirir.
Tuzla kehanet sanatında birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. bunlardan ilki tuzun havaya fırlatılması ve düştüğünde oluşturduğu şekillerin yorumlanması biçimindedir. Diğer bir yöntem ise tuzun suya karıştırılması ve suyun buharlaşmasından sonra çanakta kalan desenlerin yorumlanması biçimindedir.
Bazı topluluklarda tuz ateşin içerisine atılır ve alevin ortaya çıkardığı şekiller yorumlanır. Bu yorumlarda alevin aldığı renk, ne kadar hızlandığı ve yönü gibi detaylara dikkat edilir.
Eski Arap toplumlarında tuz yerine kum kullanılarak kehanet sanatı uygulamaları yapılmıştır. Bu sanata Remil İlmi denmektedir. İslam toplumlarında da Remil İlmiyle uğraşan kişiler bulunmaktadır. bazı kaynaklarda Cebrail Aleysselam’ın İdris peygambere Remil ilmini öğrettiği söylenmektedir.
Tuzla kehanette bulunma sanatı genel itibariyle şu şekilde yapılır:
Kare bir tepsinin içerisine bir miktar tuz dökülür. Gözler kapatılarak soruya odaklanılır. Sonra el ile tuz karıştırılmaya başlanır. Bu esnada soru akıldan sürekli geçirilir. Eliniz kendiliğinden duruncaya kadar bu işleme devam edilir. Bu sürecin 3 dakikadan daha uzun tutulmamasına dikkat edilir. Sonra gözler açılarak çıkan şekiller arasında işaretler, sayılar ve semboller aranır. Evet için “E”, hayır için “H”, uzun bir yolculuk için uzun bir çizgi, kısa bir yolculuk için kısa çizgi, aşk için kalp, engel için kare, başarı için üçgen benzeri okuma şekilleri bulunur ve bunlara dikkat edilir. Bu uygulama sarkaç yardımıyla da yapılabilmektedir. Sarkacı hafifçe tuzun üzerinde duracak biçimde ayarlayarak okuma yapmak mümkündür.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 09:07 09.07.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bana 19:28 25.02.20
Umay 08:24 10.06.20
iyi de kehanet islamiyette yasak deģil mi peygamberden filan bahsedilmiş rahmani mi bu uygulama

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi