Simya ve diğer ilimler

Sakkul Arz kitabindan bu dua hakkinda bilgisi olan var mi? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Simya ve diğer ilimler>Sakkul Arz kitabindan bu dua hakkinda bilgisi olan var mi?
Merih 20:03 21.07.19
Selamun Aleykum.

Şakkûl-Arz kitabında, 29. sayfada Celbi Dirhem usulu geçiyor. İlk defa havas ilmi ile bir usul amel etmek istiyorum ve bir kaç sorum vardi.

Usulu bu grafikte görebilirsiniz.

1. “hitam buldukta beş dirhem çavidi buhuru tütsüleyesin.” Tam olarak ne anlama geliyor anlayan varsa lütfen izah edebilirmi?
2. Anladığım kadarıyla ‘sarı atlas’ denilen, sarı bir parça saf ipek? Doğrumu?
3. Ondan sonra vefki ne ile atlasın üzerine yazmam gerekiyor, herhangi bir mürekkep olur mu, musannıf bir kayıt yazmadığına göre?
4. Bu usul büyümüdür? Caizmidir, helalmıdır yani?

Bundan sonra azimeti var. Harekelendirilmemiş. Ben bir şeyler yapmaya çalıştım, arapçası olan varsan lütfen bir yardım etse çok güzel olur.Şimdiden çok teşekkürler, hayırlı günler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Merih 14:00 25.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam belki sizin bilginiz vardır 4. soru hakkında.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AhirZaman 00:28 26.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hevesini kırmak istemem lakin öyle bir durum yok. Olmaz çalışmaz yani. Bunu 5 yıl önce görmüştüm. Genelde havasa yeni başlayıp fantastik istekleri olanlar direk bunlara yönelir. Seni kast etmiyorum yanlış anlama. Ama bir işe yaramayacağını bil. Ha denemek istersen dene ona lafım yok. Caizlik konusuna gelirsek dünyevi istekler için, nefs için kulanılan yollar elbete caiz değildir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Merih 03:23 26.07.19
AhirZaman

Sağolun yanıt için.
Gelen paraların hepsi hayıra (cami, yurd,yetim) gidecek bi iznillah bu konuda iradem sabitdir, salihdir. Allah yoldan alıkoymasın.
Dediğinizin esrarı nedir? Musannıf aceba niye yaziyor ki böyle şeyleri kitabına. Zaten yarısından fazlası muhabbet celbı şu bu. Onlar zaten caiz değil.
Bu duada olmayacaksa niye yaza ki?
O kanaat nasıl vardığınızı izah edebilirmisiniz?

Hayırlı cumalar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AhirZaman 09:48 26.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim her havas kitabındaki havas uygulaması çalışıyor mu sanıyorsun? İnan bana kitaplardaki uygulamaların %30 u tutrsa şükret. ki o kadarda yoktur. Durumu izah edeyim. Şimdi varsayalımki siz bir havas alimisiniz. Aynı sizin söylediğiniz bu uygulamayı yapmaya çalışıyorsunuz ( Havas alimi iseniz etrafınızda illaki yardımcılarınız vardır) Bunların size verdiği formüller olsun, Size gösterilenyollar olsun size özeldir. Sizin enerjinize, fıtratınıza göre, yıldızınıza göre belirlenir uygulamalar. Yani bir uygulama Ali de başarılı oluyorsa aynı uygulama Veli de hüsranla sonuçlanıyor Ayşe de kısmen tutabiliyor. Size ruhaniler bir uygulama gösterdiğinde o sizdeki kriterlere özeldir. Siz onu kitapta yazar insanlarla paylaşırsanız her insanın enerjisi fıtrafı yıldızı farklı olduğu için onlarda çalışmaz. Kitapta yazılanlar tamamen doğru olsa dahi tutmuyor çoğunluğu. Son bir cümleyle noktalayacam her havasçının bu tarz uygulaması ona özeldir parmak izi gibi düşün. Senin telefonun senin parmak izinle şifreli ise onu başka parmak açmaz açamaz. Tabi daha kapsamlı açaıklamaları var. özet hali bu şekilde. Ayrıca senin şu paylaştığın uygulamayı kendim bildiğim 7 8 kişinin uygulayıp sonuç alamadığını biliyorum. Dediğim gibi ben bildiğimi, ve düşüncelerimi yazıyorum sadece.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Merih 10:28 26.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dedikleriniz çok mantıklı. Daha isabetli, geniş kapsamlı amellere odaklanmak lazım ozaman bence. İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Allah hidayet eylesin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi