Sizden Gelenler

Mümün kadınlara da söyle - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sizden Gelenler>Mümün kadınlara da söyle
RvP 00:35 14.12.18
KARDEŞLERİM!

Yüce rabbimiz ayet'i kerimesimde şöyle buyuruyor;
Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar),ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tövbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz." (Nur, 24/31)

İşte hür kadınların, bu istisna edilmiş kimselerden başkasına zinetlerini göstermemeleri, kendi iffet ve korunmaları ve güzel geçimleri noktasından gayet önemli olduğu gibi, yabancı erkekleri etkilememek, günaha sokmamak, edeb ve iffet telkin etmek noktasından da çok önemlidir. Özellikle bu noktayı da düşündürmek ve tesettür emrinin kuvvet ve şumülünü bir daha hatırlatmak üzere, yürüyüş tavırlarının bile düzeltilmesi için buyuruluyor ki: gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar, yani baştan ayağa örtündükten sonra yürürken de edeb ve vakar ile yürüsünler. Örtüp gizledikleri sunî veya doğal ziynetler bilinsin diye, bacak oynatıp ayak çalmasınlar, çapkın yürüyüşle dikkat nazarları çekmesinler; çünkü erkekleri tahrik eder, şüphe uyandırır. Efedimiz (s.a.v) bir hadis-i Şerifinde şöyle buyuruyor;
"Herhangi bir kimse, bir kadınla yalnız kaldığı takdirde mutlaka onların üçüncüsü şeytandır."(Buhari)
Mezhep ülemalarımızda bayanların ve erkeklerin bir arada olmalarını ve bir erkeğin bayana bakmasını Kur'an ve sünnete dayanaraktan caiz olmadığını söylemişlerdir. Bkz (Fıkh-ul İslami) Ayet,hadis ve ülemalarımızın görüşlerinden anlaşıldığı üzere bir erkeğin bir bayana bakması,bir arada bulunması ve şehveti oluşturabilecek bir durum olması kesinlikle haramdır. Durum buyken #Diyanet nasıl oluyorda bir bayanı caminin ortasına alıpta onca erkeğe vaaz veriyor? Nasıl oluyorda bir bayanı müftü yardımcısı yapıp erkekle aynı odada kalmasına fetva verebiliyor? Bir müftü nasıl oluyorda onca bayanın arasına girip gözlerine baka baka onlarla konuşabiliyor? Profesör denilen kişiye "Kur'an Allahın vahyettiği kelam değildir günümüze kadar muhafaza edilipte gelemez" deyip. kitaplarda basılmasına sesini çıkartmıyor. Ve bu müslümanları derin bir düşüncelere sürüklüyor! Bu olayların içinde ve Diyanet'in sessizliği Fetö'nün bir parmağı olduğunu biz müslümanların gözünden kaçmadığı ve Sayın Cumhur Başkanımıza düzenlenen bir oyun olduğunu biliyoruz. 15 temmuz bizim uyanışımız oldu Ey Kafirler!!! Buna acilen el atılmasını diyanetten ve sayın cuhurbaşkanımızdan rica ediyoruz. Aksi taktirde bu olaylar seçime büyük bir eksiklik olarak yansıyacaktır.

(Seyda Abdülgani Arıncı ks.)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Zen 11:25 25.07.19
“Övünemedim erkekliğimle,siyahı nur kılan, üstünde ayet taşıyan ve giysisi arş'a konuk olan kadını görünce.”
Cahit Zarifoğlu
Ahzap suresinde tesettür ayeti indiğinde kadınlar hurma bahçesinde hurma topluyorlardi. Ayeti duyduklarında eteklerinde ki hurmaları döktüler. Daha sonra da bezleri bedenlerine sarıp, evlerine koştular. Eve gidelim sonra düşünürüz demediler. Daha yeni indi ayet demediler. Hurmalar helak olur demediler. İşittiler ve itaat ettiler. Rabbim vallahi senden gelen her şeye razıyım. Beni öyle bir tevekküle ulaştır ki, senden başkasını işitmeyeyim, senden başkasına itaat etmeyeyim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zen 12:25 29.08.19
TESETTÜR(baştan ayağa bütün bedeni örtmek) kadına FARZ ama şimdilerde bu ayetler dalgaya alındı sokaklar başı örtülü tesettürsüz hanımlarla dolu,Kur'an da SADECE başınızı örtün diye bir ayet yok ,BAŞTAN AYAĞA bütün bedenin bol bir örtüyle gizlenmesi var ,dışarı çıkarken namehramın dikkatını celp etmeyecek vucut hatlarını belli etmiyecek bol bir dış örtü giyme emri var ,hanım evinde sadece eşine süslenebilir.Din bir bütündür birini yap diğerini yapma olmaz.,Allahın emrettiği gibi bir tesettür ancak edeple,haya duygusuyla ,Allah korkusuyla olur.Sokaklarda gördüğümüz sadece moda,cazibeyi artırmak için baş örtüsü bir araç oldu,örtü örtme şekillerini modacılar belirliyor.!!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Kindi 12:36 29.08.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zümer 17:35 29.11.19
Erkeklerde pek Afgan kıyafetiyle gezmiyorlar. Gorunusle imanı cokda baglamamak lazım. Sekul sukulle olsa idi iman ohoo. tabiki kadın içinde erkek içinde örtünmek farzdır.hem zahiri hem batıni yönden örtünmek. Her eksiği kadınlara atıfta bulunarak söylememek lazım. O kadınların evlerinde babalarda var. Bu durumdan mesul olan.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bluerose 20:07 29.11.19
Hergün içime dert yapıp hala yapamadığım uygulayamadığım hatam diyelim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi