Sizden Gelenler

bu ilim öyle bir yoldurki aclari doyurur yoksula yuva olur - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sizden Gelenler>bu ilim öyle bir yoldurki aclari doyurur yoksula yuva olur
kabe muhafizi 13:29 24.01.19
selamun aleykum kardeslerim bu ilim öyle bir yoldurki aclari doyurur yoksula yuva olur. nefse zincir kalbe mühür olur. gözlerden perdeyi kulaklardan sessizligi kaldirir.bilmeyene bilgin bilene ilim olur.lakin huddam yahut hadim davetlerinde bilmemiz gereken en önemli konu; ehli sunneti itikati meshebten riyazatli bir hoca dan iyice konunun hakimi ve kaptani olmalisiniz.
bazi kardeslerim yazmis denedim olmadi cagirdim gelmedi. biz bu isi hac kurasi yahut toki ye yazilip daire beklemeye benzetmemeliyiz. bu ilmi vakif olmak icin oncelikle gönül ve göz perdelerimizi kaldirmamiz gerekiyor. ulvi hocalari tercih etmenizi öneririm. bu tarz ilimlerin serri de vardir. genelde yenilmis ve kovulmus olan iblisin soyuna tabi olan ona kulluk eden büyücüler !!
imanin ve islamin sartlarina uygun yasayip bazi sartlari yerine getirip gönlümüzü ve kalbimizi sadece allaha teslim edip ona kulluk ettikten sonra bazi kesf lere vakif oluyorsunuz zaten.
en kücük bir misal allahin emri olan namaz! illede namaz.! gözlerdeki kir perdelerinden arinmamiz lazimki göz perdelerimiz kalsin bizde bu ilme vakif olalim. gündüzü harama bakarak geceyi ibadetle gecirerek bu ilem vakif olamayiz kardeslerim. göz kapaklarimiz biz erkeklerin örtüleridir. hanim kardeslerimiz ziyneti olan bedenlerini kapatmalari ve adaba uygun yasamalari lazim.
bu ilme girmeden önce iyi düsünün bir daha düsünün sonra cikin baska bir mekanda tekrar düsünün. kardesim yazmis gelen giden olmadi! oysaki gelen vardi. ama görmedi gelenin kanat seslerini duymadi kanadinin serinligini hissetmedi. illede adap illede edep illede faydali ilim.
bu fakirden bu kadar
selamun aleykum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Reis 13:44 24.01.19
Davete gelen olur ama davet eden kördür genelde, sağırdır, hissiyatını kaybetmiştir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
eminnaga 14:18 05.02.19
Kaleler 17:38 24.02.19
Liva-ül Hamd 17:44 24.02.19
Allah razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]. İlim yolculuğunu hem herkesin anlayabileceği sadelikte hem de doyurucu kelamlarla özetlemişsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi