Sizden Gelenler

Seni kimler etiketlediiii, kimler like'lıyor seniiii.. :)) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sizden Gelenler>Seni kimler etiketlediiii, kimler like'lıyor seniiii.. :))
İpek 08:59 28.03.19
Aaaaa çok rica edeceğim, günümüzde öyle kuru kuruya ayrılmak yok. Ayrıldın mı, önce karşınızdaki kişiden, sonra sosyal medya hesaplarınızdan ayrılacaksınız. Ki bazıları, direkt sosyal medyada takibi bırakıyor, ayrılık konuşması bile yapmıyor artık. Tabii siz o kadar kaba ve sanal olmayın canım. Ayıptır; keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.
Peki sosyal medyada takipten çıkmaları, fotoğraf silmeleri ne zaman yapmak lazım? Tabii ki 'arkanı dön ve çık istenmiyorsun artık' durumundan emin olunca. Öyle takipten çıktım, üç gün sonra döndüm, olmaz; sosyal medyada karizmanız çizilir.
Mesela yakından tanıdığım, tutku dereceleri yüksek bir çift, her kavgalarında birbirlerini sosyal medyada takip etmeyi bırakıyor; bloklar, atarlı mesajlar havalarda uçuşuyor. Üç gün sonra 'Aşkım, gözü kalanın gözü çıksın' tadında notlarla (sanki onlar normalmiş de birilerinin gözü kalmış gibi) selfie paylaşıyorlar ve artık kimse ayrılıklarına, kavgalarına inanmıyor. Kendileri bile... Bu sebepten onları ve o tonda ilişki yaşayanları saymıyorum; onlar istisna.
Genele vurursak; sosyal medyada ayrılık işi, ayrılığın son vuruşu... Sevgilinle kavga ettin, iş 'Sen yoluna, ben yoluma' seviyesine geldi, elinde tek bir umudun kalıyor. Ne? Arkadaşların araya girmesi mi? Yok canım, artık kim kimin mutluluğu adına zahmet ediyor ki? Umudumuz, sosyal medya!
Eğer kavgaya, ayrılığa rağmen hâlâ seni takip ediyorsa, hatta paylaşımlarını beğeniyor ve hikayeni izliyorsa, rahat ol kardeşim. Dönerse senindir ve bu model döner.
Takipte kalıp beğeni yapmıyorsa ve hikayene bakmıyorsa sıkıntı var. İlişkiye saygısından son görevini yerine getiriyor, senin takipten çıkmanı bekliyor olabilir. (Murat Boz da Aslı Enver'e öyle mi yaptı acaba?)
Ayrılığın peşi sıra takipten çıktıysa, bir de hesabı gizliyse zaten geçmiş olsun. Ona sevdanın yolları, sana arkadaşının sosyal medya hesapları... Artık kimi bulsan telefonunu kapıp seninki nereye gitmiş, kiminleymiş, onu kimler nerede etiketlemiş, yeni birilerini takibe almış mı diye ajanlık yaparsın. (Seni kimler etiketlediiii, kimler like'lıyor seniiii...)

Demem o ki 1: Siz siz olun, kararınız kesinleşmeden sosyal medyada ayrılık ataklarına girmeyin. Sonra elâlemin telefonundan, sapık gibi peşine düşmeyin.

Demem o ki 2: Sosyal medyada ilk takipten çıkan taraf, sonra 'Ama sen beni takip etmeyi bıraktın' çıkışına cevap vermek zorunda kalır ve ayrılığı kesinleştiren kişidir. Ona göre yani... Takibe takip, like'a like.Sosyal medya kullanmayan insan sosyaldir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
BuRkan 15:16 31.03.19
Son cümlen mükemmel olmuş mübarek

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gülce 14:34 31.05.19
Sosyal medyadan uzak duran kelaynaklardan biriyim Elhamdülillah ��

Son zamanlarda bir buraya takıldım kaldım niyetim sadece bilmek,bulmak...

Akıbetimiz hayr olsun inşaAllah...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up