Sizden Gelenler

Şimdi burada suçlu kim? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sizden Gelenler>Şimdi burada suçlu kim?
Mavi 17:30 31.12.19
Ağzında ceviz taşıyan karganın biri havada uçup giderken ağzındaki cevizi sulak bir alana düşürüyor. Düştüğü yere yağmur yağıyor, kar yağıyor ceviz bir ileri bir geri hareket ederken üzeri toprakla kapanıyor.

Mevsim sonbahardan kışa, kıştan ilkbahara dönerken bizim ceviz karı, kışı, yağmuru atlatıyor ve filizlenip gün yüzüne çıkıyor. Önce filiz, sonra fidan, sonra da meyve veren muhteşem bir ağaç.

Ağaç büyüdükçe serpiliyor, serpildikçe kollarını dallarını etrafa salarak her tarafa sahip çıkıyor adeta. Tabi her büyüyüp serpildiğinde de verdiği meyveler artıyor çoğalıyor...

Ağaç meyve vermeye başlar da meyvesini toplayan olmaz mı? İlk meyve vermeye başladığında çocuklar keşfediyor ağacı. Bu yıl üç, sonraki yıl beş, on, yüz.. Derken çocuğun ailesi geliyor cevizi toplamaya.
Ama ağacın olduğu yere yakın tarlası olan köylü de takip ediyor ceviz ağacını ve ağacın aslında kendisine ait olması gerektiğini düşünüyor.Şimdi burada suçlu kim?

Bu köylü bir sonraki yıl cevizler yetişince erken davranıp cevizleri kendisi toplamaya başlıyor. Bu sırada ağacın meyvesini önceden beri toplayan köylü geliyor ve aralarında tartışma başlıyor. Ağaç senindi, benimdi, kendi yetişti, benim tarlama yakındı, sana uzaktı vs..
Tartışma kavgaya dönüyor. Çoluk, çocuk, emmi dayı, iki taraftan da kavgaya katılanlar artıyor. Ortalık kan gölü. Sonuç? Beş ölü onlarca sakat ve yaralı....

Şimdi burada suçlu kim?

Ağzındaki cevizi sulak yere düşüren karga mı? Yoksa ağzındaki cevizi düşüren aptal bir karga kadar olamayan, senelerce boş duran o yere ceviz fidanı dikmekten aciz olan, karganın diktiği ceviz için birbirini öldüren köylüler mi!!!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Sakarya61 18:00 31.12.19
Yaşanmış bir olay mı? Sorunun cevabına gelirsek iki tarafta suçlu. İnsanoğlu dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getirmesi için benlik duygusundan kurtulması gerekiyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zorzamanlarr 15:44 02.01.20
Alun 17:23 10.01.20
"Lehul Mulk" hükmüne değinmek istemişsin gibime geldi, kim ne yaparsa yapsın hakiki Melik ve Mâlik ALLÂH. Çok güzel ellerine sağlık kardeşim ��

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi