Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

safran mürekkebi hazırlama - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Sorularınız>safran mürekkebi hazırlama
meytatarun 13:11 08.03.17
selam hocalarım havas ilminde sürekli safran mürekkebi deniliyor bu mürekkebi nasıl yapabilirim detaylı anlatırsanız çok dua almış olursunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 13:45 08.03.17
meytatarun Nickli Üyeden Alıntı:
selam hocalarım havas ilminde sürekli safran mürekkebi deniliyor bu mürekkebi nasıl yapabilirim detaylı anlatırsanız çok dua almış olursunuz
Forumda mürekkep yapımıyla ilgili konu olması lazım.Safranın 1 gramı zaten 50 lira.

Formumuzu yaşatalım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 15:06 08.03.17
İllaki Kendim yapacağım diyenler için tarif:
Safran mürekkebi, zaferan mürekkebi ya da misk-i amber adlarıyla bilinen ve havas yazmaları için kullanılan mürekkebi evde hazırlamak, bu güzel malzeme ile yazılarına ruhaniyet ve güzellik katmak isteyen dostlarımız için tarifini vermek isterim.

Malzemeler:

10 Gram İran Safranı (500 Tl kadar tutacaktır.)

5 Gram Amber (75 Tl kadar tutacaktır)

5 Gram Siyah Misk (100 Tl Kadar tutacaktır)

2 Gram Beyaz Misk (40 Tl Kadar tutacaktır)

2 Gram Gül Yağı (20 Tl Kadar tutacaktır)

1 Su Bardağı Rosense Gül Suyu (10 Tl Kadar tutacaktır)

1 Adet Halis İpek Mendil

Safran mürekkebi nasıl yapılır?

Öncelikle safran mürekkebi fiyatının yüksek tutması halis malzemelerdendir. Gidip Türk safranı, sahte amber, misk diye elinize tutuşturulacak toz boya vb. şeyler kullanırsanız zaten ameliniz zahi olur ve ucuz etin yahnisi durumunu yaşarsınız.

Malzemelerimizi teflon bir sütlük veya soslukta pişireceğiz. Aman ha bunları birbirine havanda katıp karıştırıp mürekkep yaptım sanmayın. Bu malzemeler yavaş yavaş pişecek. Önce gül suyunun 2/4 kadarını bir bardağa şırıngayla aktarıp içine safranı atıyoruz. Yavaşça karıştırıp özünün geçmesi için üstü kapalı bir şekilde güneş göstermeden 1 gece bekletiyoruz. Ertesi sabah iyice renkleri çıkmış olan safranı biraz daha karıştırıp kaşıkla eziyoruz. Teflon sütlüğe aktarıp en küçük ocakta, en düşük ateşte fokurdayana kadar durmadan karıştırarak ısıtıyoruz. Fokurdama başlayana kadar Ayet-el Kürsi'yi okuyabildiğimiz kadar okuyup üzerine nefes ediyoruz. Ardından fokurdama başladığında gül suyunun geri kalan yarısını sütlüğe ekleyip yine fokurdamasını bekliyoruz. Bu sırada yine okumaya devam ediyoruz. Ardından fokurdama başladığında amberi ekliyoruz ve amber eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu işlemlerin tamamında okumayı sürdürüyoruz mürekkebimiz olana kadar Ayet-el Kürsi'yi okuyup üflemeye devam edeceğiz. Amber eriyince siyah miski ekliyor ve eritiyoruz. Ardından beyaz miski ekliyoruz. İki gram halis gül yağını da ekliyoruz. Fokurdatarak güzel ve yazılabilir bir kıvam alana dek kaynatıyoruz. Safran mürekkebi ya da zaferan mürekkebi ipek bir mendil kullanılarak süzülür. Mendilin içine boşalttığımız malzemeleri mendili sıkarak ve düğümleyerek bir tarafa odaklıyoruz. Ve bir bardak vb. şeyin ağzına koyarak azar azar damlaya damlaya akmasını bekliyoruz. 2 gün boyunca ışık görmeyecek bir yerde süzülmesini bekliyoruz. Bu süre zarfında her 6 saatte bir mendildeki malzemeyi aşağıya bastırıp daha iyi süzülmesini sağlıyoruz. Tüm malzeme suyunu salıp 2 günde süzüldükten sonra ortaya çıkan mürekkep güzel kokulu kırmızı renkte ve yazılabilir kıvamda olmalıdır. Eğer yazdığımızda çok dağılıyorsa fazla sulu olmuştur. Bu mürekkebin üzerine 7 Yasin-i Şerif nefes ediyoruz ve Cin suresini de 3 kez okuyup üzerine nefes ettikten sonra güzel bir mürekkep kabına alarak ister dolma kalemle ister hindu kalemle isterseniz de kuş tüyü ile nüshalarınızı yazmada kullanabilirsiniz. Unutmayın ki her nüsha misk-i amber ya da safran mürekkebi ile yazılmaz. Bu açıkça belirtildiyse bu mürekkebi kullanınız.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meytatarun 23:04 08.03.17
allah razı olsun ne desen var bu sitede

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meytatarun 14:19 10.03.17
elimde beyaz misk safran ve gülsuyu var bunları nasıl hazırlayabilirim gramajları nasıl olmalıdır hocalarım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 14:43 10.03.17
Var işte yazmışlarya @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ecem2222 21:59 16.04.17
paskomya 09:45 13.03.18
SAFRAN MÜREKKEBİN HAZIRLANIŞ TARİFİ..

Safran mürekkebi nasıl yapılır?

10 Gram Safran

5 Gram Amber

5 Gram Siyah Misk

2 Gram Beyaz Misk

2 Gram Gül Yağı

Yarım Su Bardağı Gül Suyu

Yarım Su Bardağı Zemzem suyu

1 Adet Halis İpek Mendil

HAZIRLANIŞ..

Hazirlanis suresinde gercek olan aslinda uzerine okudugumuz dua ve salavatlarin cok onemi vardir.Ayrica abdestli olunması ayrıca yapılabilirse ve bu islemlere baslamadan once 2 rekat allah rizasi icin namaz kilinır namazin ardindan zihni temizlemek icin en az 129 defa YA LATİYF esmasi zikredilir.

Öncelikle safran mürekkebi fiyatının yüksek tutması halis malzemelerdendir. Gidip Türk safranı, sahte amber, misk diye elinize tutuşturulacak toz boya vb. şeyler kullanırsanız zaten ameliniz zahi olur ve ucuz etin yahnisi durumunu yaşarsınız.

Malzemelerimizi teflon bir sütlük veya soslukta pişireceğiz. Aman ha bunları birbirine havanda katıp karıştırıp mürekkep yaptım sanmayın.

.
Bu malzemeler yavaş yavaş pişecek.
İlk olarak safranlari dövmeye basliyoruz. Sonra gül suyunun 2/4 kadarını bir bardağa şırıngayla aktarıp içine safranı atıyoruz. Yavaşça karıştırıp özünün geçmesi için üstü kapalı bir şekilde güneş göstermeden 1 gece bekletiyoruz.

Ertesi sabah iyice renkleri çıkmış olan safranı biraz daha karıştırıp kaşıkla eziyoruz. Teflon sütlüğe aktarıp en küçük ocakta, en düşük ateşte fokurdayana kadar durmadan karıştırarak ısıtıyoruz. Fokurdama başlayana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41defa kadar okuyup üzerine nefes ediyoruz.

Ardından fokurdama başladığında gül suyunun geri kalan yarısını sütlüğe ekleyip yine fokurdamasını bekliyoruz. Bu sırada yine okumaya devam ediyoruz. Ardından fokurdama başladığında amberi ekliyoruz ve amber eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu işlemlerin tamamında okumayı sürdürüyoruz mürekkebimiz olana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41 kere okuyup üflemeye devam edeceğiz.

Amber eriyince siyah miski ekliyor ve eritiyoruz. Ardından beyaz miski ekliyoruz. İki gram halis gül yağını da ekliyoruz. Fokurdatarak güzel ve yazılabilir bir kıvam alana dek kaynatıyoruz. Safran mürekkebi ya da zaferan mürekkebi ipek bir mendil kullanılarak süzülür. Mendilin içine boşalttığımız malzemeleri mendili sıkarak ve düğümleyerek bir tarafa odaklıyoruz. Ve bir bardak vb. şeyin ağzına koyarak azar azar damlaya damlaya akmasını bekliyoruz.

3 gün boyunca ışık görmeyecek bir yerde süzülmesini bekliyoruz. Bu süre zarfında her 6 saatte bir mendildeki malzemeyi aşağıya bastırıp daha iyi süzülmesini sağlıyoruz. Tüm malzeme suyunu salıp 3 günde süzüldükten sonra ortaya çıkan mürekkep güzel kokulu kırmızı renkte ve yazılabilir kıvamda olmalıdır.

Bu mürekkebin üzerine 7 Yasin-i Şerif 7 Ayatel Kürsi 7Nas 7Felak 7 Fatiha 1 Kalem suresi 100 Salavatı Şerif ile üzerine nefes ettikten sonra güzel bir mürekkep kabına alarak ister dolma kalemle ister hindu kalemle isterseniz de kuş tüyü ile nüshalarınızı yazmada kullanabilirsiniz.

Eğer yazdığımızda çok dağılıyorsa fazla sulu olmuştur.
Hz. Ali R.A Celcelutiye Duasında Yazı İlmiyle İlgili Bilgiyi Vermiştir.

Bihel ahdu vel misaku vel va'du vel lika
Ve bil miski vel kafuri hakkan kadıhtemet

Yani misk ve kafur olmadıkça olmaz.

Unutmayın ki her nüshaher işlem misk-i amber ya da safran mürekkebi ile yazılmaz.İçeriği farklı mürekkepler vardır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tahir 11:13 16.04.18
Allah razi olsun güzel bilgi için tşkler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Elvan43 13:49 18.04.18
Faydalı hocam bunu arıyordum sizde bulacağını biliyordum Allah razı olsun paylasiminizdan

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4