Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Orjinal Safran mürekkebi???!!! - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Sorularınız>Orjinal Safran mürekkebi???!!!
Xerto 11:02 23.03.18
Selamünaleyküm kardeşlerim başta sitede bulunan hocalarım dahil olmak üzere size bir soru soracağım .. Orjinal safran mürekkebi satan internet sitesi öneriniz var mı?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
FarukEfendi 11:41 23.03.18
internet adresinde bir çok safran mürekkebi satılmaktadır. Bilhassa internetten alıp deneyen ve gerçek safran olduğunu deneyimleyem varsa paylaşabilir. onun dışında hac ve umre malzemeleri satan bazı mağazalarda da olabilir. Veya kendinizde yapabilirsiniz sitede nasıl yapılacağına dair bir konu vardı sanırım..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Xerto 13:06 23.03.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim cevap verdiğiniz için Allah razı olsun sitede satılanlar var ama orjinal mi şüphem var açıkçası

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Siyah 13:28 23.03.18
Ben aldım isim vermek doğru mu ama , gerçek safran değil demişti bi abimiz, kendi yaptığıyla peçeteye resimlerini falan aldık ( başka şehirdeydi abimiz) renk fln baya fark etti , günahları boyunlarına aldığım kitapevinde, reklam olmazsa isim yazayım bi görüşün isterseniz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
FarukEfendi 18:20 23.03.18
şunu da ekleyeyim. bazı arkadaşlar siyah safran mürekkebimi olur diye düşünüyor. Oluyor. İçerisine katılan siyah miskden kaynaklı bir durum. Kimisi siyah misk katar kimisi beyaz. kimisi de katmaz tabi ama katılmışı daha iyidir. Siyah Misk Yazınızın daha net olmasını sağlıyor sıkıntı yok yani.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Xerto 21:11 23.03.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim doğru söylüyorsun sitelerde safran mürekkebinin yapılışını anlatırken beyaz ve siyah misk ile yapımındanda bahsediyorlar. Ayrıca safran mütekkebiyle muska yazınca muskanın verdiği koku ulvi varlıkların çok hoşuna gidermiş sufli varlıkları ise kaçırırmış.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 16:34 20.12.18
FarukEfendi

1 gr safran 25 tl
ve gülsuyu ile kaynatılıyor nette tarifleri var, okunacak dualar var kendin yaparsan daha iyi olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BLueSea 01:37 21.12.18
SAFRAN MÜREKKEBİN HAZIRLANIŞ TARİFİ..

Safran mürekkebi nasıl yapılır?

10 Gram Safran

5 Gram Amber

5 Gram Siyah Misk

2 Gram Beyaz Misk

2 Gram Gül Yağı

Yarım Su Bardağı Gül Suyu

Yarım Su Bardağı Zemzem suyu

1 Adet Halis İpek Mendil

HAZIRLANIŞ..

Hazirlanis suresinde gercek olan aslinda uzerine okudugumuz dua ve salavatlarin cok onemi vardir.Ayrica abdestli olunması ayrıca yapılabilirse ve bu islemlere baslamadan once 2 rekat allah rizasi icin namaz kilinır namazin ardindan zihni temizlemek icin en az 129 defa YA LATİYF esmasi zikredilir.

Öncelikle safran mürekkebi fiyatının yüksek tutması halis malzemelerdendir. Gidip Türk safranı, sahte amber, misk diye elinize tutuşturulacak toz boya vb. şeyler kullanırsanız zaten ameliniz zahi olur ve ucuz etin yahnisi durumunu yaşarsınız.

Malzemelerimizi teflon bir sütlük veya soslukta pişireceğiz. Aman ha bunları birbirine havanda katıp karıştırıp mürekkep yaptım sanmayın.

.
Bu malzemeler yavaş yavaş pişecek.
İlk olarak safranlari dövmeye basliyoruz. Sonra gül suyunun 2/4 kadarını bir bardağa şırıngayla aktarıp içine safranı atıyoruz. Yavaşça karıştırıp özünün geçmesi için üstü kapalı bir şekilde güneş göstermeden 1 gece bekletiyoruz.

Ertesi sabah iyice renkleri çıkmış olan safranı biraz daha karıştırıp kaşıkla eziyoruz. Teflon sütlüğe aktarıp en küçük ocakta, en düşük ateşte fokurdayana kadar durmadan karıştırarak ısıtıyoruz. Fokurdama başlayana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41defa kadar okuyup üzerine nefes ediyoruz.

Ardından fokurdama başladığında gül suyunun geri kalan yarısını sütlüğe ekleyip yine fokurdamasını bekliyoruz. Bu sırada yine okumaya devam ediyoruz. Ardından fokurdama başladığında amberi ekliyoruz ve amber eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu işlemlerin tamamında okumayı sürdürüyoruz mürekkebimiz olana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41 kere okuyup üflemeye devam edeceğiz.

Amber eriyince siyah miski ekliyor ve eritiyoruz. Ardından beyaz miski ekliyoruz. İki gram halis gül yağını da ekliyoruz. Fokurdatarak güzel ve yazılabilir bir kıvam alana dek kaynatıyoruz. Safran mürekkebi ya da zaferan mürekkebi ipek bir mendil kullanılarak süzülür. Mendilin içine boşalttığımız malzemeleri mendili sıkarak ve düğümleyerek bir tarafa odaklıyoruz. Ve bir bardak vb. şeyin ağzına koyarak azar azar damlaya damlaya akmasını bekliyoruz.

3 gün boyunca ışık görmeyecek bir yerde süzülmesini bekliyoruz. Bu süre zarfında her 6 saatte bir mendildeki malzemeyi aşağıya bastırıp daha iyi süzülmesini sağlıyoruz. Tüm malzeme suyunu salıp 3 günde süzüldükten sonra ortaya çıkan mürekkep güzel kokulu kırmızı renkte ve yazılabilir kıvamda olmalıdır.

Bu mürekkebin üzerine 7 Yasin-i Şerif 7 Ayatel Kürsi 7Nas 7Felak 7 Fatiha 1 Kalem suresi 100 Salavatı Şerif ile üzerine nefes ettikten sonra güzel bir mürekkep kabına alarak ister dolma kalemle ister hindu kalemle isterseniz de kuş tüyü ile nüshalarınızı yazmada kullanabilirsiniz.

Eğer yazdığımızda çok dağılıyorsa fazla sulu olmuştur.
Hz. Ali R.A Celcelutiye Duasında Yazı İlmiyle İlgili Bilgiyi Vermiştir.

Bihel ahdu vel misaku vel va'du vel lika
Ve bil miski vel kafuri hakkan kadıhtemet

Yani misk ve kafur olmadıkça olmaz.

Unutmayın ki her nüshaher işlem misk-i amber ya da safran mürekkebi ile yazılmaz.İçeriği farklı mürekkepler vardır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 09:44 21.12.18
Orjinal iran Safranı misk gül suyu zemzem ile yapılan safran kahverengi kırmızı arası ton oluyor yazıp kuruyunca,sisedeyken koyu kırmızı

Içine ne koyuyorlar bilmiyorum koku tutuyor ama renk orjinal safran rengi satan bulamadım ben daha piyasada.En güzeli kendin yapmak ugrastiyor ama şüphe kalmiyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 09:47 21.12.18
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] üstadın bir tarifi var, buradan yararlanabilirsin.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2