Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

islamda kendini savunma? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>islamda kendini savunma?
feraset045 15:20 24.04.18
selamün aleyküm arkadaşlar islam tarihinde benim bu bahsedeceğim konu varmı ben bilemiyorum. şimdi sizlere birşey sormak daha doğrusu fikrinizi almak istiyorum.
Günümüz dünyasının hali belli gasp,bıçaklama,hırzıslık,kaslı vücutlu spora gidip artistlik yapanlar,boks muay thai gibi tek vuruşta indirecek gözü dönmüş çam yarmaları var. Ve bu tüm toplum için tüm dünya için sorun. Batı toplumu ve Müslüman olman toplum bu sorunun çözümü için çeşitli yollar geliştirmiş özellikle savunma sanatları,kendini savunma teknikleri geliştirilmiş. Böyle bir yöntemin her zaman geçerliliği varmı o tartışılır.Bunu bir Örnek ile anlatmaya çalışalım farzedelimki bir insan 15 yıl boksa gitmiş yada diğer spor dallarına gitmiş kendini baya bir geliştirmiş ve maddi yönden çok zor duruma düşmüş yol kesip haraç alan bir insan düşünelim. Biirde ince narin kimseye zararı yok imanlı bir normal vatandaş düşünelim ve bu şahsın yalnız bir yerde bu iyi niyetli insanı kıstırıp haraç kesmeye çalıştığını düşünelim.
Böyle bir durumda bu bilekleri ince narin kimseye zararı olmayan bu imanlı kardeşimize öyle bir ilim vermeliyiz ki bu onbeş yıldan bu yana ölüm makinası haline gelen bu canavardan biz böyle durumda olan bu kişiyi nasıl kurtarırız yani bu örnekleri sayısız artırabiliriz Şimdi bu yazılanları göz önünde bulundurarak size Aklımdaki soruları soruyorum
1 . Dinimizde kendini savunma yada böyle bir ilim varmı
2.Eğer varsa bunun yöntemi nedir.
3.Cinler ruhaniler yada melekler böyle bir işte kullanılabilirmi
4.cin melek yada ruhaniler dışında kişi ruhunu böyle bir durum yada durumlar karşısında eğitebilirmi
5.daha önce böyle bir çalışma yapılmışmı
Not: ile bu konu hakkında havasokolu.com ‘un değerli hocalarımdan ve üyelerinden tatmin edici cevaplar bekliyorum sizlerden ricam bu konuyu sıcak tutalım en azından yapılabilirliği,nerden başlanması gerektiği gibi bir duyarlılık oluşturalım
Selam ve dua.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Elvan43 17:11 24.04.18
Değişik bir konu ne diyeceğimi bilemedim hocalarımızın cevapini merak ediyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 18:14 24.04.18
Hergün dua okursanız istemediğiniz bir durumla karşılaşmazsınız.Ben ibadetle meşgul olduğumdan beri bırakın canımın yanmasını istemediğim bir durumla karşılaşmadım.100'er 100'er farklı tesbihler 1000'e tamamlamaya çalışıyorum.Sanki hissediyorum ki Allah benim yanımda,benim işlerimde ve benim destekcim.Siz müslümanlığı yaşamaya başlayın yolunuzda ayağınıza çarpıcak büyük taşlar çekilir.Bazen küçük taşlar çekilmez takılıp düşersin veya canın acır ama sınavdır bu da.

Cinler maddeye tesir edebilir ama bir insanı alıp yerden yere vuramazlar.Gece uykuda zıplatır ama uyanıkken yapabilecekleri tek şey halisilasyondur.Müslümanlığa aykırı bir yaşayış ve Müslümanlara eziyet eden birisi ise bu onların kanununda Allah namına Cihat etmek diye geçer.Allah izin verirse o kişinin kemiklerini bile kırabilirler.

Ama diğer her türlüsü zaten kanunlarına aykırıdır.Siz kendi hayatınızı bütün işinizi gücünüzü bırakıp bir kişiyi korumak istermisiniz ? Kendiniz gibi birisini mesela ? Cinler , ruhaniler , ifritler , hadimler neden istesin ?

Sizin bir cini veya melaikeyi eğitmeniz gibi birşey söz konusu değildir.Peygamberimizin (S.a.v.) 63 yaşında vefat ettiğini düşünürsek bir insan ömrü bu kadardır.

Cinlerin-İfritlerin 500-2000 sene yaşayabildiği farz edelim.Siz 63 senelik ömrünüzde sizden 25 kat daha fazla yaşayan bir varlığa ne öğretebilirsiniz ? Sen googleye birşey arayana kadar dünyanın etrafını dolaşabilen bir varlığa ne öğretebilirsin ? Cinler kabul etsenizde etmesenizde ilimde %99.9'umuzdan daha ileridedir.Bu varlıklara birşey katamazsınız.Cinlerin insanlarla iletişime geçmesi haram kılınmıştır.Müslüman olduğunu iddia eden cin bile ilmel yakin bilmeden iletişime geçilmemelidir.Kafirleri ise sizi imandan çıkartmak için hayatını adamıştır bırakın sizi korumayı,intaar etsenizde bir rütbe daha atlasa diye hep bekler.

Eğer başınıza bir olay gelirse Cenabı Hakk'a sığınılır.Hırsızlık mı oldu gidenin geri dönmesi için bazı esma tertipleri yapılır ve hacet namazı kılınır.Birisi canınızı yaktıysa sebepsiz yere, kahhar esması zikredilir gününü ve adedini vermiyorum.Ya Rabbi haksız yere başıma bu geldi sen intikamımı Kahhar esman ile al denilir..

Ama doğrusu bunun bir sınav dünyası olduğunu bilmek başımıza her gelen olaya şükretmek,karşınızdaki kişiyi af etmek (Allah affedenleri sever) veya hesabı mahkeme-i kübraya bırakmak daha doğrudur.Zaten 1 sefer hakkım helal olması dediğinizde o mesele Mahkeme-i Kübraya kadar bekler ta ki O gün gelene kadar.

Siz en az haftada 1 kere Cevşen-ül Kebir okuyun.Gerisini Allah'a bırakalım.Size gerçek manada yardım edicek cinlerle iletişime geçmek zordur,Melaikelerle iletişime geçmek çoooook daha zordur.Sütten çıkmış ak kaşık olmak lazım.Bizim yaratılma hakikatımızın içine ne cin var ne melek var ne muska ne davet var.Tek olayımız kulluk etmek , İlk doğduğumuz andan ta ruhumuz kabz edilene kadar arada geçen bütün zamanlarda şükür etmek..Bizim olayımız bu bunu kavrayalım.

İlim isteyene veririm diyor Cenabı Hakk.Siz duanıza bana katından bir ilim nasip eyle Ya Rabbi diye dua edin.Fıtratınıza uygun bir ilim zamanı geldiğinde öğretilir size.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
feraset045 13:15 26.04.18
ALİCAN476 arkadaşım bu güzel açıklaman için teşekkür ediyorum. en son olarak Allah tan katından bana bir ilim nasip eyle diye dua edin demişsiniz.
İşte ben de aslında fiili bir dua arıyorum yani havas ve sır ilimlerinde ilerilemiş hocalarımdan görüş alarak acaba biz bu konuda şeriatın dairesinden ayrılmadan nasıl yaparız mesela hindular var yemeden içmeden günlerce aç durabilen yada havada durabilen bunlar islam dışı oldukları halde bunları yapabiliyor benim merak ettiğim acaba kesb ile yani kişi kendi çalışması ile ruhunu harekete geçirip herhangi bir kötü durum karşısında bu ruh gücünü yada bilmediğimiz manevi bir gücü kullanabilirmi
umarım derdimi anlatabilmişimdir selam ve dua ile

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 23:46 26.04.18
Ilim isteme duasi googleye yaz cikar.Peygamberimizin (S.a.v.) bir duası vardı onu okumuştum zamanında bir ilim nasip oldu.Hic beklemediğim bi şekilde beklenilmeyen bi şekilde nasip oldu.Siz hacet namazı kilin Allah'ım bana katından ilim nasip eyle diye dua edin.Benim deneyimledigim bu 1 gece veya 1 hafta 1 ayda olmuyor.Eger duanız kabul olursa ilk önce hayatınızdaki haramlar bir bir hayatınızdan çıkıyor,ahlâkınız düzeliyor daha sonra nasip oluyor.En büyük ilim bana kalırsa Marifetullah tir.Allahi bilmektir tanımaktır.Bu acizin size tavsiyesi Beraat kandilinde oruç tutun ve gecesinde 2 rekat tövbe namazı kilin temizlenin, 2 rekat şükür namazı kilin farkında olup olmadığınız bütün nimetlerin şükrünü eda edin.hacet namazı kilin.. Esmanül Husna ile dua edin,Ismi rahman,miftahul cennet,Ismi azam dualarıyla dua edin daha sonra kendinize yavaş yavaş çeki düzen verin inşaAllah bir ilim nasip olur.Bu sıralarda şeytan sizle çok uğraşır unutmayın ama hiç bir fiili etkisi olmaz..

Unutmayın kuran okumak,yazmak bile ilimdir ve herşey yavaş yavaş olur.Namaz kilmayi bilmedigim zamanlardan imamlik yaptigim zamana kadar seneler gecmedi aylar gecmisti..Allahin emir ve yasaklarına uyun zamanı geldiğinde öğretilir.. He unutmadan bide bu sırada bazı sınavlara tabi olucaksiniz inşallah hepsini kolaylıkla geçersiniz.En basiti siz ilim istediğinizde Cenabı Hakk sizi dener.Benim kapımda benden ilim mi istiyor yoksa gösteriş peşinde mi ? 3 gün mü durucak bu kapida yoksa 3 ay mi ? Yoksa ölene kadar mi ? Ilmin şehri olan Peygamber Efendimize(S.a.v.) muhabbeti var mı kalpten seviyor mu günlük salavatlari,tesbihatlari var mı? Sadece farzlara uyup devlet memuru gibi yaşayıp alim olmayı beklemek yanlış Allahi aklımız aldığı düzeyde tanımamız lazım.Bos bütün dakikalarında tefekkür yap eline elma al onu incele bir gün bitkileri incele Cenabı Hakkin ilmini tefekkür et.Tefekkürde büyük bir sır vardır.Bir zaman sonra istemeden değişeceksin.

Bu arada mürşidi kamilinizi bulun..O gönlünüzün hangi kapıya ait olduğunu bulun forumda bununla ilgili konularda mevcut.Gavsi Azam Abdülkadir Geylani (k.s.) Futuhul Gayb isimli kitabı okuyun bu kitap ona yazdırılmıştır onun kelimeleri ve lisanı değildir.Size çok şey katar.Bu sırada nefsinize çeki düzen vermek için onun sohbetlerinin kitabını alıp 50 lira gibi bi ücrete aldım bu kitabıda kendinize yol arkadaşı edinin.Hangi tarikat olursa olsun Abdülkadir Geylani hala görevinin başında ve insanlarin-cinlerin seyididir.Nefse agir geliyor sohbetlerinin olduğu kitap ama eğer bir makam ve ilim istiyorsan bizden öncesi müceddid lerin kitaplarını okumani tavsiye ederim bana çok şey katti..Daha yazicam çok şey varda bu bi giriş yolu sadece..Saygilarimla

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Samuel Lettore 21:55 16.05.18
Celcelutiye Nickli Üyeden Alıntı:
Hergün dua okursanız istemediğiniz bir durumla karşılaşmazsınız.Ben ibadetle meşgul olduğumdan beri bırakın canımın yanmasını istemediğim bir durumla karşılaşmadım.100'er 100'er farklı tesbihler 1000'e tamamlamaya çalışıyorum.Sanki hissediyorum ki Allah benim yanımda,benim işlerimde ve benim destekcim.Siz müslümanlığı yaşamaya başlayın yolunuzda ayağınıza çarpıcak büyük taşlar çekilir.Bazen küçük taşlar çekilmez takılıp düşersin veya canın acır ama sınavdır bu da.

Cinler maddeye tesir edebilir ama bir insanı alıp yerden yere vuramazlar.Gece uykuda zıplatır ama uyanıkken yapabilecekleri tek şey halisilasyondur.Müslümanlığa aykırı bir yaşayış ve Müslümanlara eziyet eden birisi ise bu onların kanununda Allah namına Cihat etmek diye geçer.Allah izin verirse o kişinin kemiklerini bile kırabilirler.

Ama diğer her türlüsü zaten kanunlarına aykırıdır.Siz kendi hayatınızı bütün işinizi gücünüzü bırakıp bir kişiyi korumak istermisiniz ? Kendiniz gibi birisini mesela ? Cinler , ruhaniler , ifritler , hadimler neden istesin ?

Sizin bir cini veya melaikeyi eğitmeniz gibi birşey söz konusu değildir.Peygamberimizin (S.a.v.) 63 yaşında vefat ettiğini düşünürsek bir insan ömrü bu kadardır.

Cinlerin-İfritlerin 500-2000 sene yaşayabildiği farz edelim.Siz 63 senelik ömrünüzde sizden 25 kat daha fazla yaşayan bir varlığa ne öğretebilirsiniz ? Sen googleye birşey arayana kadar dünyanın etrafını dolaşabilen bir varlığa ne öğretebilirsin ? Cinler kabul etsenizde etmesenizde ilimde %99.9'umuzdan daha ileridedir.Bu varlıklara birşey katamazsınız.Cinlerin insanlarla iletişime geçmesi haram kılınmıştır.Müslüman olduğunu iddia eden cin bile ilmel yakin bilmeden iletişime geçilmemelidir.Kafirleri ise sizi imandan çıkartmak için hayatını adamıştır bırakın sizi korumayı,intaar etsenizde bir rütbe daha atlasa diye hep bekler.

Eğer başınıza bir olay gelirse Cenabı Hakk'a sığınılır.Hırsızlık mı oldu gidenin geri dönmesi için bazı esma tertipleri yapılır ve hacet namazı kılınır.Birisi canınızı yaktıysa sebepsiz yere, kahhar esması zikredilir gününü ve adedini vermiyorum.Ya Rabbi haksız yere başıma bu geldi sen intikamımı Kahhar esman ile al denilir..

Ama doğrusu bunun bir sınav dünyası olduğunu bilmek başımıza her gelen olaya şükretmek,karşınızdaki kişiyi af etmek (Allah affedenleri sever) veya hesabı mahkeme-i kübraya bırakmak daha doğrudur.Zaten 1 sefer hakkım helal olması dediğinizde o mesele Mahkeme-i Kübraya kadar bekler ta ki O gün gelene kadar.

Siz en az haftada 1 kere Cevşen-ül Kebir okuyun.Gerisini Allah'a bırakalım.Size gerçek manada yardım edicek cinlerle iletişime geçmek zordur,Melaikelerle iletişime geçmek çoooook daha zordur.Sütten çıkmış ak kaşık olmak lazım.Bizim yaratılma hakikatımızın içine ne cin var ne melek var ne muska ne davet var.Tek olayımız kulluk etmek , İlk doğduğumuz andan ta ruhumuz kabz edilene kadar arada geçen bütün zamanlarda şükür etmek..Bizim olayımız bu bunu kavrayalım.

İlim isteyene veririm diyor Cenabı Hakk.Siz duanıza bana katından bir ilim nasip eyle Ya Rabbi diye dua edin.Fıtratınıza uygun bir ilim zamanı geldiğinde öğretilir size.
Güzel yorumlar için teşekkürler. Birçok noktada katılıyorum. Ama öyle yerden yere vuramazlar diye bir şey yok. O ne ile karşı karşıya olduğuna göre değişir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 22:47 16.05.18
Cinler lşık hızına yakın hızda hareket ettiklerinden ve/veya titreştiklerinden zamanları yavaşlamıştır. 70 yıl yaşayan bir cin bu ömrünü bize göre 1000 yılda yada daha uzun sürede kullanmış olur. (Einstaynın zaman denklemleri bunu gayet güzel açıklar) Yani çağları çabucak aşarlar. Ateş tabiatlı oldukları için ilmi muhafaza edemezler. Toprak tabiatlı olan insan muhafaza eder. Cinler ilimde insandan üstün değildir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
feraset045 10:51 17.05.18
yani son tahlilde benim bahsettiğim tarzda islama göre bir ilim yok diyorsunuz veya böyle bir güç insana meşru dairede verilmez mi diyorsunuz?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
muallimim 00:47 13.09.18
feraset045 Nickli Üyeden Alıntı:
ALİCAN476 arkadaşım bu güzel açıklaman için teşekkür ediyorum. en son olarak Allah tan katından bana bir ilim nasip eyle diye dua edin demişsiniz.
İşte ben de aslında fiili bir dua arıyorum yani havas ve sır ilimlerinde ilerilemiş hocalarımdan görüş alarak acaba biz bu konuda şeriatın dairesinden ayrılmadan nasıl yaparız mesela hindular var yemeden içmeden günlerce aç durabilen yada havada durabilen bunlar islam dışı oldukları halde bunları yapabiliyor benim merak ettiğim acaba kesb ile yani kişi kendi çalışması ile ruhunu harekete geçirip herhangi bir kötü durum karşısında bu ruh gücünü yada bilmediğimiz manevi bir gücü kullanabilirmi
umarım derdimi anlatabilmişimdir selam ve dua ile
Evet hindular bunu yapabiliyor ama bu durum kerametin tersi oluyor. Yani istidrac denir buna. Sapıtmışlıkta vites atlama oluyor bu. Onlara daha fazla sapıtmaları için veriliyor böyle şeyler. Çünkü irade-i cüz'iyyelerini bu yönde kullanıyorlar.

Fi gulubihim maradun, fezadehümüllahü marada.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi