Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Kendimi iyi hissetmiyorum. - Sayfa 3 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 
Sorularınız>Kendimi iyi hissetmiyorum.
Countries 01:19 09.05.18
Allah sendende razi olsun @mhk 1907 !
Markete gitcekdim bak kapandi....!
Bundada vardir bi hayir...dimi ama?!

Allah rahatlik versin!Iyi geceler!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yenihavasci 01:23 09.05.18
Ahiyyen ya hayy şerahiyyen ya kayyum olacak doğru su yanlış likla Hatay yazmış im
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aylin 01:34 09.05.18
mhk1907 Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun Aylin hocam. yazdıklarınızı okudum. sizin ve celcelutiye hocanın yazdıklarını okudum. onun yazdıklarını okuduktan sonra sizin yazınızı gördüm. yazdıklarınız beni kendime biraz daha getirdi.

haklsınız. ben üzüntüme yenilip şüktemem gereken nimetleri unuttum. herşeye rağmen görüyorum duyuyorum hatta yasini bile rabbim ezberlemeyi nasip etti her ne kadar mahreçlerde hata olasa da. tama namazımı kılamadım ama dinden de koparmadı rabbim beni.

şu anda siz değerli insanlarla yazışabiliyorsam, derdimi paylaşabiliyorsam bu da bir nimettir.

parçalar adeta birleşti bende. sizin,Countries ve celcelutiye hocaların yazdıkları yol gösterici mesajlar bana yol açtı. elden geldiğince dosdoğru uyarsam dediğiniz gibi "o bir sürü kapıdan veya kapılardan" bana açılanlar olacak. ben buna yürekten inanıyorum.

Allah razı olsun.

İyi geceler.

---------- Post added 09.05.18 at 01:15 ----------allah razı olsun hocam. okuyacağım.
Ben buradaki Hocalardan biri değilim. İçimden geldiği gibi ve kendimle ilgili tecrübelerime dayanarak yazdım sana. Senin yaşadığın bunalımı çoğu insan farklı zamanlarda farklı şekillerde yaşayabiliyor. Ve yine tecrübelerime dayanarak söylüyorum geçecek bir durum en üst seviyeye varmadan geçmiyor. Ağrılar geçmek üzereyken üst seviyeye çıkar. Bence seninki de kısa zamanda geçecek. Yanlız değilsin. Allah Yar ve Yardımcın olsun. İyi geceler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mhk1907 01:42 09.05.18
Aylin Nickli Üyeden Alıntı:
Ben buradaki Hocalardan biri değilim. İçimden geldiği gibi ve kendimle ilgili tecrübelerime dayanarak yazdım sana. Senin yaşadığın bunalımı çoğu insan farklı zamanlarda farklı şekillerde yaşayabiliyor. Ve yine tecrübelerime dayanarak söylüyorum geçecek bir durum en üst seviyeye varmadan geçmiyor. Ağrılar geçmek üzereyken üst seviyeye çıkar. Bence seninki de kısa zamanda geçecek. Yanlız değilsin. Allah Yar ve Yardımcın olsun. İyi geceler.
Allah razı olsun Aylin Hanım. İnşallah.

yine de bana bilmediğim bir konuda (yani isimlerin isim esması konusunda) yardımcı oldunuz ve bana sorunlarıma çözüm yolunda öneride bulundunuz. benim herkese hocam diye hitap etmem de bu nedenle çünkü bu sitede gerek alıntı yaptığım gerekse açtığı başlığın altına yazdığım herkesten birşeyler öğrendim. yani onlar o bilgileri öğrenmem de vesile oldu. elbet ki bu sitede havas ilmi konunda ciddi ilim ve sahibi hocalarımız var ki onlardan zaten her siteye girdiğimde birşeyler öğreniyorum.

---------- Post added 09.05.18 at 01:44 ----------

yenihavasci Nickli Üyeden Alıntı:
Ahiyyen ya hayy şerahiyyen ya kayyum olacak doğru su yanlış likla Hatay yazmış im
Allah razı olsun. bu zikri de not aldım.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
izmitli 10:30 09.08.19
kardeşim bende ayni durumdayim kizma ama denemedigim yol kalmadi hiçbirşey düzelmedi bende.bizim gibiler böyle yaşayacak böyle ölecek bence ben saldim artik bir an önce ahirete gitmeyi bekliyorum.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
haskin 10:53 02.09.19
Celcelutiye Nickli Üyeden Alıntı:
Iman tazeleme duası ile başlayın,hidayet isteyin.Seytan sizle çok uğraşıyo belki namaz kildiginizdaki halinizi görüp kilmamaniz için elinden geleni yapıyordur.Mursidi kamil yoksa ise size gönlümüzü ferahlaticak bi eser önerebilirim son müceddid Bediüzaman Said Nursinin yazdığı Risaile Nur - Sözler alın bir tane üzerinde envar yazsin.Ben ne zaman daralıp bunalsam üzerimde gaflet,bitip tükenmez vesvese olsa bu eseri okurum günde 10 dakika.

Bu sadece küçük bir tavsiye mürşidi kamili bulana kadar iman hakikatleri kuranı kerim ayetlerinin aciklamalarini okursunuz..Ben namaza basladigim vakit 5 vakit zor geliyordu Allah biliyor ya bi bölümde namazın zamanının önemi ve namazın hakikatini okudum.O günden beri en fazla 2 kere namazın kazaya kaldığı olmuştur.Besmele çekme gibi bir huyum yoktu yemek yemek dışında kitapta ilk sözleri okudum her isim besmele ile..Mursidi kamilinizi bulana kadar okuyabilirsiniz zararı değil faydası dokunur.Belki Risaile Nur kapısına bile ait olabilirsiniz.Tarikatlar önceden tarikattı.Kimsenin kaza namazı bile olmazdı en alçak makamdakinin bile,Şeyh ı kilometrelerce uzakta dergahta otururken burdaki dergahta ayağını uzatsa tarikata çıkmaya sebepti artık tarikatlarda tövbe tarikat veriliyor ve nadir bazı yerlerde zikir halkası oluşturuluyor bunun dışında birşey yok ne hadis konuşuluyor ne kuran eğitimi veriliyor.2 sene aynı dergaha gidip 1 zerre birşey öğrenemedim.Siz ister bir kaç tarikat gezip sohbet edin,ister mürşidi kamili bulmak için uygulama yapın,ister tavsiye ettigim eserden edinip okuyun.Telefonunaza da indirebilirsiniz google play veya ios marketten Risaile Nur biraz okuyun içiniz ferahlasın gönlümüz genişlesin.Şu üzerimizdeki enerji dahilsin.Abdulkadir geylaninin (R.a.) sohbetlerinin olduğu kitabı alın yol arkadaşı olsun size..Bir kapıda durmanız lazım o kapının feyzi bereketi ile ilerlemek her zaman daha hızlı ve bereketli olur..

Evet elbet bir gün olucak ama kul 1 adım gidicekki Cenabı Hakk 10 adım ilerlesin o kula..Sadece bekleyip bi gün olucak demek yanlış..

Kendinize 100 rakamını gecmicek virdler edinin,kimse 100 adet tesbih ile sorun yaşamaz.Az da olsa günlük virdin olsun onlarca tesbihi 1 günde yapıp 29 gün yatmak değil 30 gün ihlaslı bir şekilde devamlı çok az olsa bile hergün yapmak size hayatınıza maneviyatınıza birşeyler katar..

Sizin için yazılmış olan kader kısmet rızık hepsi çoktan yazıldı bunun üzerine günahlarınız örtü çekiyor,2 rekat tövbe namazı kilin acın ellerinizi kalpten bütün günahlarınızı lisanen söyleyip Allah'ım beni bağışla ben hayata düştüm,Sen affetmeyi seversin merhametlilerin en merhametlisinin şeklinde bir tövbe edin şu geçmişten hala taşıdığınız olayları geride bırakın.. Allah şeytanın duasını kabul etti sizinkini mi etmicek? Yeter ki samimi olun.

7 gün 786 besmele i Şerifi niyet edip okuyun : Niyet ettim üzerimdeki bütün musibetin,şerrin,kazanın, belanin def olmasına benim hayatın hakikatini görmeme vesile olması niyetiyle niyet ettim Allah rızası için besmelei şerif okumaya diyin.. Bunu uygularken her besmeleyi suya okuyup üfleyip ve bitince 3 yudumla için şöyle içinizde besmele ile güzelce bi kodlansin..

Günlük bir kaç tesbih çekin;

100 adet La ilahe illallah 100.de Muhammedun Resullullah

100 adet Subhânallâhi ve Bihamdihi, Subhânallâhi'l-Azîm
Bu Allah katında en sevimli zikirlerden birisidır,100 adet zikrederseniz hem günahlarınız affedilir,hemde o günün şükrünü hakkıyla eda etmiş olursunuz.

100 adet Ihlas süresi : Siz 100 ihlas okursunuz ama arş-ı ala da bütün bu süreyi okunan meleklerin sevabı yer yüzünde okuyanlara hediye edilir.Biraz sağ taraftaki defteri doldurmak için en sevimli, en guzel ve Allahi öven sevabı bol suredir.

100 adet Estagfirullah el-azîm el-kerîm ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm Gaffâr-üz- zünûb. Yâ zel-celâli vel-ikrâm. Hızır (A.s.) 'dan bildirilmiştir en faziletli tövbe istiğfar diye geçer.Ben yeni başlamışken sadece bu zikir ile hayatım değişti.Gunahlar silindikce kapılar açıldı.Şeytan bunu hiç sevmez senelerce yırttı kendini günah işletmek için siz 100 teshibte büyük küçük eritiyorsunuz günahları dikkat edin en çok bu teshibte vesvese verir..

7 adet Hasbiyallahu La ilahe illa hu Aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azim

400 adet 'Ya hadi' Niyet edin : Niyet ettim El hadi esmasinin feyzi bereketi ile hidayet makaninin nasip olmasina vesile olmasi niyetiyle niyet ettim Allah rızası için El hadi esmasini zikretmeye..

Siz ilk hayatı yoluna koyun harddiskte bazı bozulmalar var,onları günlük olarak tamir edin..Alkollu parfüm değil Besmele ile esans sürün yüzünüze ve ensenize

Her gece yatarkende 7 tekrarlı huruf-u mukatta duasını telefona indirip sabaha kadar tekrarlatin o huruf-u mukatta harfleri sizi bi güzel programlasın..

Yukarıda verdiğim adet ve tesbihlerin hiç birisi ile musallat kapmazsınız en basit kolay ve başlangıç için idealleri verdim abdestli abdestsiz fark etmez yolda otobüste arabada iş yaparken fark etmez..Yeterki siz hergün devam edin sizden bir adım görsün Rabbim cevabı gayet seri ve nefsinizi tatmin edicek kadar verir.

Birde en önemlisi tefekkür yapın,bir gün elma alın inceleyin Allahın kusursuz sanatini düşünün,çiçekleri inceleyin tohumdan ne hale geliyor,bal arisina ilham yoluyla çiçeğe gitmesini söylüyor kainatta elma armut ari inek kuzu koç hepsinin bir yaratılış sebebi gayesi var..Siz kendinizinkini arayın.. Hemen spor salonuna yazılıp kilo verip gözleri çizdirmek değil tabiki sizinkide Allaha kulluk etmek..Bu arada gözlerin düzelmesi numaranın küçülmesi için gözlerinizin üst kapağına ince tabaka halinde serçe parmağın ucuyla kestane bali sürün kalitesi önemli değil içindeki enzim önemli ve gözün alt değil üst kapağında emilim vardır..

Bu kadar negatif bakarken hayata epifiz beziniz tıkanmış olabilir.Gunduz seratonin mutluluk hormonu , gece melatonin salgilatir sizde pek seratonin göremedim ben açıkçası uzerlik tohumu alıp hergün 1 tatlı kaşığı yiyin,ek olarak çörek otu yağını sağ sol buruna 2ser damla damlatin beyine istenilen miktarda oksijen gitsin rahatlasin

Bu arada senin durumunun kesinlikle kizilacak bir tarafı yok ahirzamanda kaybolmuş bir kardeşimizsin El Hadi esmasi yol göstericidir o yüzdende yazdım.Sen kim oluyorsun hayatım hakkında yorum yapıyorsun diyebilirsin aynı yollardan geçmiş gözlüklü göbekli kardeşinim ben Bu arada büyük ihtimalle hiç hacamat yaptirmadin hacamat hayatına sok çok büyük rahatlık yaşarsın..

Daha yazicak çok şey var ama bu yazdıklarımı kabul edip uygulamaya başlarsan bazı kapılar açılır hayatın değişir ve kilo içinde şekeri hayatından çıkar yeşil elma ye bol bol,Allah rızası için oruç tut süzülürsün 3 ayda tecrübe edildi bunların hepsi.. Bu yazdıklarımdan en önemlisi tefekkür sakin ihmal etme aç bi belgesel kanalı 1 saat izle Allah neler yaratmış diye sor kendine..

1 saat tefekkür 1000 sene nafile ibadetten hayırlıdır.Cenabi Hakk kainatı yaratmasının ilk sebebi bize kendini tanıtması daha sonra kulluk etmemiz gelir.Tefekkur seni hiç düşünmediğin şeylere götürür.Uyumaya calisirken bile tefekkür et.. telefondan yazdım inşaAllah eksik yanlış bir kelime olmamıştır..

Allah a emanet ol,Allah önce bana sonra size hidayet eylesin
Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zümer 11:24 02.09.19
Tebdili mekanda ferahlık vardır kardeşim.biraz cevrenizide degistirseniz . Kendinizi sevin lütfen .gulumsemeye başladığınızda kendinizi güzelde hissediceksiniz emin olun. Bu ruhunuzdaki kabz hali aslında tamda herşeyin değişeceği yer.bana güvenin.
Her Celalin ardı ikramdir. Zulcelali velikram...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SDFwer 18:07 02.09.19
mhk1907 Nickli Üyeden Alıntı:
İyi geceler ve selamunaleyküm.

siz değerli insanların karşısına böyle bir mesajla çıkmak istemezdim ama kendimi çok kötü hissediyorum.

elimi attığım her işte (istanbula yerleşmek hariç) başarısız oldum. medeni cesaretim yok. korkularım var. bekar kaldım yuvamı kuramadım. vücudumdaki deformasyıonlardan aynaya bakmaya iğrenir oldum (tepem kel, kilolu, gözlüklü,çirkin bir erkeğim)

belki havas ilminde kendimce birşeyler yapabilirim demiştim ama o ilmin benim gibi kıt beyinli bir adamı aştığını unutmuştum. belki bu ilimde kendimce bir şeyler yapabilirim diye aldığım malzemelere bile şimdi bakınca ağlıyorum.

Sevgili Kardeşim Bulunduğum Şehirde Hiç Bir Tarikat Meskeni Yok Rica Etsem Beni Bir Kaç Gün Misafir Edermisiniz ? Ortamı Çok Merak Ediyorum
hep kendimi avuttum "elbet birgün olacak" diye ama o birgün gelmedi. belki gelecektir ama benim umudum artık tükendi.

tewşekkür ederim sizlere, ne soru sorduysam en içten şekilde cevapladınız. sağolun varolun.

ne aliyi güldürebildim ne de veliyi. ne islamı yaşayabildim ne de bu dünyayı. kendimi boşlukta hissediyorum. şimdi ölsem rabbime ne cevap veririm. bu dünyada yaşamak da artık canımı acıtıyor. herkes acıyarak bakıyor.

bana kızacaksınız ama ben 5 vakit kılmıyorum. içimden gelmiyor. cübbeli hocamın kitaplarındaki uygulamalarda icazet de namaz şartı var. ben namazı isteklerim kabul olsun diye değil allah benden razı olsun diye kılmak istiyorum ama onu da beceremedim.

sadece sizinle derdimi paylaşmak istedim.

herkese teşekkür ederim. siteniz çok güzel. hiç değilse yapamasam da havasın derinlikleri konusunda beni bilgilendirdi.
Sevgili Kardeşim Bulunduğum Şehirde Hiç Bir Tarikat Meskeni Yok Rica Etsem Beni Bir Kaç Gün Misafir Edermisiniz ?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
izmitli 12:13 05.09.19
kardeş şimdi okudum yazdiklarini bende hemen hemen ayni durumdayim.bişeyler düzeldimi hayatinda ben haka ayniyim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
baser34 17:01 05.09.19
Havas ilmine hayatta pek birşey beceremedim diye girmemelisin bence abim , insan hayatındada illa güzel yaşıycak diye birşey yoktur hepimiz bir sınava tabiyiz bu sınavının bir parçası olabilir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4