Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Bülent Kısa ve kitapları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Bülent Kısa ve kitapları
ilginch 17:02 17.07.18
Selamünaleyküm Hocalarım.
Bülent kısa ve kitapları hakkındaki düşünceleri alabilir miyim?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
tasula 17:38 17.07.18
bende merak ediyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mavi 17:41 17.07.18
Internette kucuk bir arastirma sonucu edindigim bilgileri özetlersem (yanlisim varsa, lutfen duzelttin), Bülent Kısa Havas konusunda uzman sayılabilecek bir insanmis zaten anladigim kadari ile ve Kblan Tragna ekolüne merak salmıştı, olayın maji yönüyle daha çok ilgileniyor, satanistte değilmis, hatta satanizmi tehlike olarak görüyormus..Satanizm hakkinda gercek bilgisi olmayanlarinda bu hayat tarzi konusunda bircok önyargilari oldugununda farkindayim... Fakat benim anlamadığım veya anlamaya calistigim şey Bülent Kısa ruhani satanistti. Nasıl oluyorduda Havas çalışabiliyordu? Demek istedigim örnegin Kblan Tragna´daki gibi havas ile tragna zikirleri nasil birlikte kullanilabiliyor? Birbiriyle zit ve cakisir bir durum ortaya cikmiyor mu peki, sistem itibari ile birinin Ulvî ve süflî olmasi bakimindan? Kendimce bir mantik yurutme ile, Bülent Kısa, Büyü (Maji) ekolunu havâs (islâmi büyü) olarak adlandırmıştı ve bu ekolu havâs yoluyla harmanlayarak oluşturduğu için bu şekilde çalışiyor olabilirmiydi, simsekleri uzerine fazla cekmemek icin? ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 17:45 17.07.18
Bülent Kısa'nın en büyük eserlerinden ve bilinen çalışmalarından biri olan Tragna ekolü karanlık bir ekoldür. Her ne kadar Saki kabul etmiyor gibi görünse de Kblan Tragna kitabı boyunca, ekol klifotun karanlık yüzünde, yani hayat ağacının negatif izdüşümünde ilerlenilen bir sistemdir. İçeriğini okuyanların da anlayabileceği üzere, Tragna sistemi, Yüksek Maji'den ziyade dünyevi amaçları içeren majikal bir yoldur. Diğer kitapları oldukça açıklayıcı bilgilerle doludur, fakat satanizm yolunu tercih ettiği için,bazı kitaplarında diğer dinlere nahoş hakaretlerde bulunmaktan ve objektif olmayan yorumlar getirmekten çekinmez. Bu da kendisine olan güvenimi sarsan olaylardan biridir.

Bülent Kısa'nın Zanshin çalışmalarında edindiği nefes tekniklerini, saldırı ve savunma pozisyonlarını Tragna sisteminde özellikle kullanmıştır. Tanrı-Tanrıça selamlamaları kısmında bunu açıkça görmek mümkün zaten ve tabii ilerleyen katlarda da. Ayrıca geçenlerde okuduğum bir makalede, rehber varlık Saki'nin Anton LaVey'a olan inanılmaz benzerliği oldukça dikkat çekiciydi. Saki'nin satanist bir varlık olduğu ve Bülent Kısa'nın bilinç altındaki bu formu kullanarak kendilerine yaklaşmasını, bu şekilde düşününce daha açıklayıcı bulmuştum. Bu nedenle Bülent Kısa'yı oldukça araştırmacı biri olarak takdir ederim,ama oluşturduğu ekolün özgünlüğünden oldukça şüpheliyim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 17:47 17.07.18
Benim bildiğim Bülent Kısa satanistti. Lavey mi spiritüelmi onu bilmem gerçi ama bir arkadaşının yazmış olduğu yazılar vardı. Bir yazıdada Bülent Kısa'nın evrensel kötülük için mücadele edeceği yazıyordu.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 17:47 17.07.18
Kblan Tragna sisteminin özgünlüğünden şüpheliyim. Bülent Kısa bir çok çalışma yapmış biridir sadece Havas değil. Eski mısır çalışmaları ve Kabala da bu çalışmalara dahildir. İlk aşamalarda evet, Arapça esmalar kullanılmıştır fakat sonralarda, sistemi geliştirdikçe Arapça ve ibranice olan bütün kelimelerden kurtulmuş ve Tragna lisanına tamamen geçiş yapmışlardır. Tisan alfabesi kullanmışlardır çalışmalarında sadece.

Satanizmi tehlike olarak görmüyordu, satanizmi yanlış uygulayanları tehlikeli olarak görüyordu, kendisi satanisttir. Ben de islam dinini, sözde cihad mantığıyla ''gavur'' öldürmek için kullananları, paganizmi hristiyan kilisesini kötülemek adına kullananlara tehlikeli görüyorum. Ama her inanış kendi özünde iyidir ve saftır. Bunların yanında, düzen ve denge için gereklidir de! İsteyen evrensel negatif güçlere hizmet eder, isteyen evrensel pozitif güçlere, isteyen de başka şeylere. Özgür irade seçimleri, kişilerin sonuçlarına katlanacakları şeylerdir ve bizi bağlamazlar.

Her şeyin yanında, Bülent Kısa ve Ozan'ın Saki ile ilk kontak kurmasının hikayesi de oldukça ilginçtir. Bir kat çalışması sırasında, Ozan'ın Ya Gaffar yerine Ya Gaffur zikrettiği söylenir, bu da Saki ile kontağın başlangıcı olmuştur. Bu da Tragna ekolünün başlangıç hikayesidir. Ve geri kalan her şey, grup çalışması boyunca kimin bilinç altı formları baskın gelmişse öyle devam etmiştir. Ayrı bir rivayet ise, istediği sonuçları alamayan Bülent Kısa'nın çalışma grubunu dağıttığı yönündedir. Karanlık katlara ziyaret etmeyi kaldıramayan kişilerde mental problemlerin oluşmasının yanı sıra, obsesyona uğrayanlar da olmuştur bolca. Tabii bunun yanında Kblan Tragna ekolünü kullanan kişilerin birbirlerini komaya sürükleyecek kadar güçlü majikal çalışmalar yapabildiği de ayrı bir gerçektir.

Her şeyin ötesinde çok doğru bir söz vardır:
Başarılı büyü yoktur, başarılı majisyen vardır!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tuarec 19:03 17.07.18
satanistmi degilmi şimdi ögrendim dogruysa yazık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ilginch 11:48 18.07.18
Havasın derinlikleri kitabında çok detaylı bilgiler yer almakta. Satanizm konusu gündeme gelince, yararlanmakta tereddüt ettim açıkçası. Ama yine de gözden geçirmeyi düşünüyorum. Sanırım başka kaynaklarda olmayan bilgiler mevcut.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
haydar95 07:04 05.12.18
Peki bülent kisanin karşilaştığı saki ve diğer varliklar gerçekten varmidir yoksa bilinç altinin yansıtmasımı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi