Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

evlilik kader midir ? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 5 
Sorularınız>evlilik kader midir ?
Nun 23:58 24.07.18


merhabalar

evlilik kader midir anlayamadım

bu konuyu net ve sade acık sekilde bilen var mı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Celcelutiye 01:56 25.07.18
Başına gelen her hadise olay Bedi esmasinin tecellisiyle kiyamete kadar yasanacak butun olaylari yani kaderi yazan kalemle yazilmistir.Peygamber Efendimiz(s.a.v.) in bizlere kalemin kurudugunu artik yazmadigini butun yasanacak olaylarin belli oldugunu haber vermesi ögrendigimiz hadisedir.

Kurani kerimde ayeti kerimeyi tam hatirlamiyorum ama biz kaderi çalışmaya bağlı kıldık ayeti vardir.Benim kaderim yazilmis alin yazisi diye yan gelip yatmak yok konu evlilikte olsa rizikta olsa..

Dua ederek Allahtan ölüm dışında her hayirli muradiniz icin kaderinizin degismesini niyaz edebilirsiniz..

2 kisinin duasina girip hayati 360 derece degisen kisiler tanirim..Bu insanlarin dua edecegi kaderlerinde yazili degildi külli iradelerini kullanarak baska bir muslumana dua ettiler ve Cenabi Hakk kaderini yasantisini degistirdi.

Bi de madalyonun diger yuzu var tabi,Zekatlarini vermeyen birisini ele alalim kaderinde zenginlik var ama eli kapali para tatli geliyor vermek istemiyor.Allahin farz kildigini yerine getirmiyor bu zekat cikacak bu adamdan iyi huylari var ahirete kalmicak zekat hesabi diyelim..Bir sebep yaratir Cenabi Hakk lastik patlar,cama kuş çarpar,uyuya kalir güzelim arabasini pert eder Vermedigi zekat cikar.İradesini kullanip emre uymadi..Kaderinde aslinda bu kaza yoktu yasantisi dolasiyla degistirildi diyebiliriz her meselenin hakikatine bakinca altinda muhakkak bir gercek yatar..

Veya gunahkar birisi dusunelim,yaptigi eylemler fiiler dinder cikartir gizli şirk ile farkinda degildir.Kufur dilinden eksik olmaz haram hayatinin her köşesindedir.Bu adam bir gun hayir yaparken bir arkadasi derki " Butun gunahlarimin affina vesile olmasi niyetiyle " niyet edip hayirini yap..Bu niyetle yapar hayrini ve ertesi gun bi hastaliga tutulur 1 hafta yatakta yatar kafayi kaldiramaz..Tavsiye eden arkadas hastaligin sebebini bilir günahlarin kefaretidir bu adamin kaderinde hasta olmak yoktu,Hayir yaparak gunahlarinin affedilmesini istedi ve kefaretini yasadi temizlendi..

Yani diyecegim o ki kader yazili elden birsey gelmez diye birsey yok,imtihan dunyasi her an hersey olabilir yeter ki isteyelim sabredelim,kimisi evlenir dert çeker kimisi evde kalir telaşlanir aslinda hepsi sinavda..Her halükarda isteyecegi duracagi kapiyi bilmeli ve sabretmeli
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nun 04:03 25.07.18
Allah razı olsun sizden böyle bir açıklamaya ilk defa geldim sayflrca okuyup cevap bulamadgım bi sürü söz kalıplarından sonra bu acıklyacı oldu teşekkrler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 10:37 25.07.18
Hazreti Ali’ye madem kader var, o zaman uçurumdan atla, kaderinde ölmek yoksa bir şey olmaz diyene, ben rabbimizi imtihan etmem şeklinde veya bu mealde cevap vererek atlamayı reddetmiştir. Başınıza gelenler kendi yaptıklarınız nedeniyledir mealindeki ayeti kerimeden bu husus anlaşılmaktadır. Dua ile ve diğer şekillerde kaderin değiştiği belirtilir, ama duanın ve belirtilen diğer şeylerin yapılması/meydana gelmesi de kaderde olduğundan, kaderin değişmesi denilen olay, bizzat kaderin kendisidir. Ancak kaderi insanı mecbur eden düz bir çizgi şeklinde değil de, sağa sola hareket edebileceğimiz, mecburen de ileri gideceğimiz geniş bir asfalt yola benzetmek gerekir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ada 10:41 25.07.18
Güzel anlatımlar harikasınız, elest meclisinde kendi anne babamızı kendimiz seçmişiz diye birşey hatırlıyorum yanlış olabilir kusura bakmayın. Bu konu evliliği tamamen kader olarak tanımlamaz mı?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nun 13:55 25.07.18
kafam yıne karıştı ? bı yerde okumuştum bırısı peygamber efendımıze bırıyle evlenmek istedgnı dua etmesnı ıstedgnı soylemıs peygamber efendımızde demıikı sana bende cebreılde dua etse kaderındekı kışı ıle evlenırsın celcelutıye nın açıklaması ıle içim rashatladı ama o zaman soyle mı oluyor evlenecegımız kışı bellı dua ıle huyunu felsan mı degıstyoruz
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
haydar95 12:37 23.12.18
Peki evlenilicek olan kişinin önceden kim olduğunu öğrenebilirmiyiz.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Saye 12:57 23.12.18
haydar95 Nickli Üyeden Alıntı:
Peki evlenilicek olan kişinin önceden kim olduğunu öğrenebilirmiyiz.
Bende merak ediyorum bu sorunun cevabını
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 13:15 23.12.18
gelecegi önceden bilmek insana büyük zararlara neden olabilir .

ALLAH noksanlıktan uzaktır . yani bütün noksan sıfatlardan uzaktır.
bu yüzden gecmisi gelecegi bilir . ama biz bilmeyiz .

levhi mahfuzlarda yani gökyüzündeki levhalarda yazılar yazar .
mesela şu kul hayatında hic evlenmeycek .
bu levhalar ı deistirmek cok zordur ama deisebilir
ama kader deismez

evlenmek istiyorsanız ALLAH a dua edin . belki bu dua sebebiyle evlenirsiniz .
gelecegi bilmeye calısmayın . sizin icin iyi olmaz . gelecegi bilmek iyi deildir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Saye 13:34 23.12.18
İstemekten değil sadece çevremizden duyuyoruz bazı şeyleri; mesela kişi uyumadan önce tuzlu ekmek yiyor, rüyasında ona evleneceği kişi elinde su ile geliyormuş ve bunu bi komşumuz uygulamış evlenmeden önce, gerçekten de kocasını görmüş ve evlenmişler. İnsan da merak ediyor haliyle görülebilir mi diye.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4 5