Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Neden hep bize ? Hep Bize ? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 5 
Sorularınız>Neden hep bize ? Hep Bize ?
Celcelutiye 15:25 11.04.19
Şu ahir zamanda gıyabından tanımadıkları için dua edenler var mı ?

Annemizin babamızın üzerimizdeki hakkını ödemek için ve onların ahireti için 5 vakit dua etmemizi geçiyorum..3-5 akraba ve çevredekileride geçiyorum..Tanımadığın kim için dua ettin en son ?

Dünyanın bi yerinde ya bi hayvan katlediliyor şuanda yada bi insan çocuğunun gözü önünde öldürülüyor hangisi için sadaka verdik en son ?

Neden hep elleri açınca neden önce dünyalık işlerimiz sonra ahiretlik hacetlerimizi Allah'tan istiyoruz ?

Neden dualardaki özne hep biz veya çevremizdeki 3-5 kişi ?

En son tanımadığın yolda gördüğün ve haletini beğenmediğin daha iyi olması için kim adına dua ettin ?

Konu açık,atış serbest hoca moca değilim ben kardeşim utanıyorum halimden..

Sizlerede soruyorum en son kimin derdi ile dertlendin ? uyku tutmadığı oldu ?

Kimin derdi için göz yaşı döktün ? Kalplerimiz taş kesildi taş..

Ne zaman niyet etmeden zikir çektik ? Sebepsizce,sadece o an içimizden geldiği için gözleri kapatarak her zerremize kadar zikir çektik ?

niyet ettim alinin bana gelmesi ayşenin benden uzaklaşması şunun ağzı bağlansın şu benden uzaklaş .... esmasını çekmeye ne kafası bu ? Filmde izletsek bunu kahkaha patlatırız.. Tanıdık mı bu senaryo ?

Taktık zikir matikleri parmaklara Kuran'dan bi haber,3-5 hacet için Allah Allah Allah Allah ne kafası yaşıyoruz biz ?

3-5 cinden korktuk Allah bize kendini rahmetiyle tanıttırıyor diye Gazabını unuttuk..

Allah bu gün kim daha çok zikir çekicek acaba diye bize mi nazar ediyor ? Yoksa bu gün gerçekten kim müslümanlığı yaşayabilecek ? Kim fark edicek diye mi bekliyor..

Sinirliyim kardeşler en çokta kendime..Meselenin çok uzağındayız hep 1 adım kalmış gibi ama bi türlü varamıyoruz dimi o noktaya.. Çünkü biz Allah'tan razı değiliz iç dünyamızda..

Haşa... 100 bin defa Haşa! dimi.. Peki ağzından çıkan kelamlar niyetler aksini söylüyor ? Allah senin için daha iyisini bilmiyor mu ? Sen hakkında en iyisini biliyorsunda onun için dualar ediyorsun dimi aciz ali..bıraksana kendini Allah'ın rahmetli kollarına..Dümenden bi ayrılsana bakalım mevla ne eylemiş bi görelim..

- YOOOOOK olmaz..Benim daha çok hacetim var 3 dakika daha dua edeyim sonra kadere bırakırız kendimizi..Hepimiz kaderciyiz dimi ? Traji Komik bi film gibiyiz..

ZAN üzere yaşıyoruz..3 tane soru sorsam cevabı ben dahi bilmesem herkesin bi cevabı olur..Cümlelerde şöyle başlar genelde ; - Bence - Bana göre - Öyle sanıyorum ki - Zannediyorum ki .. Herşeye kendi hastalıklı zihnimizden birkaç şey katarak kirletiyoruz..Olduğu gibi hiçbirşeyi neden kabul etmiyoruz ?

Ben bu hastalıklı zihnime kızgınım arkadaşlar,halimden 1000 sefer utanarak yazıyorum bunları niye bu gün böyle bi kafadayım bende bilmem..ister düşman edinin ister vay be doğru söylüyor diyin zerre umrumda değil..Bırakın sizi havasokulunu ailemi dünyamı ahireti şuanda Allah bize bakıp ne düşünüyor ?

Yarın yine aynı kafada aynı nefis perver niyetlerle bilinçsiz ve şuursuz aynı şeylere devam edicekmiyiz ? İnşaAllah..

Ya Rabber Rahim - Ya Rabbel Kerim bize zanlarımızın hakikatini göster,senin razı olacağın şekilde ve razı olacağın bilinç ve şuur üzere yaşamayı bizlere nasip eyle..Zanlarımızdan kurtulup hakikatleri görebilmemizi,kendimizi kainatın bi parçası olarak görüp bütün kainat ile hallenmeyi bizlere nasip eyle.. amin milyon defa aminSokakta görsek zanlarımızla direk etiketi yapıştıracağımız bi kul,çünkü biz gözle gördüklerimizde kaldık..Kıyafet falan çok önemli bizim için kalbe bakmıyoruz ki bakamıyoruz..Cübbe sarıklı birisi anlatsa bu hakikati elini öpmeye 500km yol gideriz dimi.. Komiğiz komik.. Zanları bi köşeye bırakıp,kıyafete görünüşe cümlelere takılı kalmadan hakikati anlamaya çalışın..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]İsteyen bu yazdıklarımı üzerine alsın,isteyen yok bende böyle şeyler tövbe haşa diyip kabuğuna saklansın,isteyen Allah'tan benim için 2 eşek istesin belki Allah sanada 1 eşek verir..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Ozay 15:44 11.04.19
Allahım hiç bir ümmeti alemdekileri zorda bırakmasın dünyadakileride ahirettekileride çocuklarıda hayvanlarıda

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 10:55 12.04.19
CelcelutiyeDualarım iyi insanlarla mübarek

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 11:13 12.04.19
İpek Nickli Üyeden Alıntı:
Dualarım iyi insanlarla mübarek
Allah katında iyi ve kötü varmıdır ? Şeriaten Allah'a düşmanlık edenler vardır fakat onlarda Allah'ın yarattığı aciz kul değilmidir ? Biz hep iyi - kötü diye ayırdık..Allah katında neden hepsi bir olmasın ?

Bu gün Müslümanlığın tebliğ edilmediği % kaçlık bi kısım vardır dünyada ? Epey az..E peki müslümanlığı bildiği halde yaşamayanlar ve kabul etmeyenlerin rızkıda semadan geliyor mu ? Allah onlarada rızık verip yaşatıyor mu ? Allah katında iyi ve kötü yoktur..Hepsi birer yaratıktır..Konular derin ama herkesin kabul edeceği kabulleneceği kısımlar değil..Zihin boşluğa düşüyor..

- Nasıl yaa Şeytan bile programın bi parçasıdır,biz hep iyi ve kötü olarak ayırdık..Kötüye dua değil hep iyiye ettik..İyi zaten iyi kötüye ette belki sebep - vesile olursun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ebu ubeyde bin cerrah 11:32 12.04.19
Celcelutiye

kur andada iyi ve kötü kavramı vardır. ayrımı yapan bizler değiliz. o ayrımı yaratıcı inanan ve inanmayan itiaat eden ve etmeyen şeklinde zaten katagorize edilmiş. iyi itaatte devamı olsun kötüde ibret alınsın cihetiyle. said ve şaki, asi ve günahkar , kafir ve mü'min tabirleri hepsi kur anda mevcuttur. inanmayanlarında rızkını vermesi Allah ın rahman sıfatının tecellisidir. her canlı Allah cc. bir yaratığıdır lakin hiç biri birbirinin kopyası olmadığı gibi huy ve secaatte karakterde de farklıdırlar.bahusus ayrılık fıtrattta vardır.
kötülüğü icat eden ve işleyen her kimse o kimse Allah nazarındada kötüdür. günahkar asi veya münkirdir.buna farklı bir isim bulma telaşı fıtrattan sapmadır.
rabbimiz Allah
peygamberimiz hz. Muhammed s.a.v.
kıblemiz kabe
kitabımız kuran
mü'minler kardeşimizidir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 11:54 12.04.19
ebu ubeyde bin cerrah

En başta şeriaten dedim zaten kardeşlik..Şeriat ve hakikat arasındaki fark nedir ? Bir gün lahut aleminde hepsinin bir olduğunu görmemiz dileğiyle..İmam Ali diyor ya hani size öyle şeyler anlatırım ki şeriatın kılıcıyla boynumu vurursunuz o noktalara yakındır bu sözler..Bir veli tanıdım görsen deli dersin,içinde öyle hakikatler saklıyor ki anlamaya idrakim yetmedi..

Senin söylediklerinde yanlış değil ama sadece meseleler bununlada sınırlı değildir Doğru ve yanlışta yoktur aslında bizim doğrumuz başkası için yanlış,onun doğrusu bize yanlıştır..Zihin devreye girdiği anda basma kalıp fikirler ortaya çıkar doğru - yanlış - iyi - kötü - faydalı - faydasız - ulvi - sufli gibi..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 12:56 12.04.19
Celcelutiye


Bana göre Allah katında iyi kötü vardır ben böyle inanıyorum. Yazdıklarımı istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. Nihayetinde bilgili bir insan değilim. Hatta sizin bildiklerinizin cümlesinden bile bir haberim. Anladığım şekliyle söylüyorum.

Ben 7 yaşında ki çocuğa taciz eden birine dua edemem. O yaratığı iyi insanlardan ayırırım. Şüphesiz Yaradan da bu ayrımı yapacaktır diye düşünüyorum. Allahdan korkmaz kuldan utanmazları iyi insanlarla aynı kefeye koyup güzel insanlara haksızlık edemem.


Albert Einstein gibi düşünüyorum
Irk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar."
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] insanlar da farkındalık yaratacak bir konu ellerine sağlık.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SouL 13:12 12.04.19
BEHRAM 13:35 12.04.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]Sana katılıyorum mübarek kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sezen 13:42 12.04.19
Kötü insanlar belki de kötü olduklarının farkında değildir.
Ben de kötü insanlar için dua edemem

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4 5