Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Ramazan ayı ibadetleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Ramazan ayı ibadetleri
FakirFakir 07:29 01.05.19
Selam arkadaşlar,

Mübarek Ramazan ayı yaklaşmakta.. Allahım hepimizi günahlardan arınmış, takva peşinde olan kullarından etsin inşaAllah. Amin!

Bu aya özel yapılacak özel ibadetler vardır mesela: İlk on (10) gün: “Yâ erhame’r- râhimîn”İkinci on (10) gün: “Yâ gaffârü’z- zünûb” Son on (10) gün: “Yâ atîka’r- rikâb” Bu duâlar günde en az yüz (100) defa okunmalıdır. Ramazân-ı şerîfin herhangi bir gecesi Fetih sûresi okunursa, o sene içindeki kötülük, belâ ve musîbetlerden bi-izni’llâhi Te‘âlâ muhâfaza olunur. Ramazân ayında hilal ilk görüldüğünde 3 Fetih Süresi okunursa bi-izni’llâh gelecek sene aynı güne kadar rızkı bol olur. Ramazân-ı şerîfin yirmi üçüncü (23.) gecesi Sûre-i Ankebût ve Sûre-i Rûm okunur. Ramazân-ı şerîfin herhangi bir gününde 363 (üç yüz altmış üç) İhlâs-ı şerîf okunur. Ramazân-ı Şerif içerisinde 12 bin “Bismillahirrahmanirrahim” okunur.

Buna benzer başka ibadetler, Havas uygulamaları geliyorsa aklınıza bir zahmet alta yazın yararlanalım inşaAllah.

Ramazân-ı Şerif’inizi tekrar kutluyorum.. yüce rabbim bu ayı değerlendiren kullarından olmamızı nasip etsin. Amin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
FakirFakir 09:28 01.05.19
Selman-ı Fârisi(Radiyallahü anh)’dan rivayet edildiğine göre, Rasulullah (Aleyhisselam) Şabanı Şerif’in son gününde yapmış olduğu konuşmada şöyle buyurmuştur:
“O halde, onda dört hasleti çoğaltın, bunların ikisiyle Rabbinizi râzı edersiniz, diğer ikisine de mutlaka muhtaçsınız. Rabbinizi, kendisiyle râzı edeceğiniz iki haslet; ‘Lâ ilâhe illâllâh’ şehâdeti ve istiğfardır. Mutlaka onlarsız duramayacağınız diğer ikisi ise; Allâh’tan cennet isteyip, cehennemden O’na sığınmanızdır.” İbnü Huzeyme, es-Sahih, Sıyam:8)
es-Seyyid Muhammed Alevî el-Mâlikî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri sözleri bir araya cem etmiş ve şöyle duâ edilmesini tavsiye etmiştir:

”أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلٰهَ إِلَّا اللّٰهُ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ، أَسْتَغْفِرُ اللّٰهَ الْعَظِيمَ، اَللّٰهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ الْجَنَّةَ وَأَعُوذُ بِكَ مِنَ النَّار“
“Eshhedu en la ilahe illallah ve eshhedu enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu,
Estağfirullah el azeem, Allahumme inni eselukel cenne ve auzu bike minennar”
““Ben şahitlik ederim ki Allâh (Celle Celâluhû)dan başka İlâh yoktur, yine şahitlik ederim ki Muhammed (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) O’nun kulu ve Rasûlü’dür. Yüce Allâh’dan mağfiret talep ediyorum. Ey Allâh! Gerçekten ben Senden cennetini istiyorum, cehennemden Sana sığınıyorum.”

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 09:50 01.05.19
Benim favorim vardır bi tane pek bilinmez ama doğrudur sahihtir yaşayarak öğrendim..

HASBİYALLAHÜ VE KEFA SEMİ ALLAHÜ LİMEN DEA LEYSE VERAALLAHİ MÜNTEHA (100 KERE) Bu zikri 100 kere okuyan kişi zikri bitirdiği anda melekler alır ve ALLAH CC huzuruna koyar ALLAH cc o anda rahmeti ile o kuluna bir kere bakar

ALLAHÜMME LEKEL HAMDÜ KEMA TEGUN VE HAYRAM MİMMA NEGUL ALLAHÜMME LEKE SALATİ VE NÜSÜKİ VE MEHYAYE VE MEMATİ VELEKE RABBİ TÜRAFİ ALLAHÜMME İNNİ EUZÜ BİKE MİN AZABİL GABRİ VEMİN ŞETEATİL EMRİ ALLAHÜMME YESELÜKE BİHAYRİ MA TECİU BİHİRRİHU (100 Kere) Okumak kolay değildir 3-5 gün sonra lisan alışır fakat bu zikrin faziletini Allahu Teala açıklanmasını istememiştir..

EŞHEDÜ ENLAİLAHE İLLALLAHÜ VEHDEHÜ LAŞERİKELEH İLAHEN VAHIDEN SAMEDEN LEM YETTEHIZ SAHİBETEN VELA VE LEDA (100 KERE) bu zikri sabah namazından sonra 1 kere okuyan kişiye 1 milyon sevap ayrıca zilhicce ayında 100 kere okunduğunda 1 milyon sevap yazılır 1 milyon günahı silinir ve cennette 10 bin derece yükselir. " Ne yazılır ne silinir bilmem,eski vakitte günlük 100 kere zikrederdim virdlerim arasındaydı"

Ve bol bol salavat getirin..Bi zikir daha vardı çok ilginç bişey yaşatmıştı bulamadım..İnşaAllah bulursam onuda eklerim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
m8k61z 13:25 01.05.19
reyyan007 14:16 01.05.19
inş dualarımız kabul olması dileğiyle

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi