Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Yüzbin İhlas - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Yüzbin İhlas
Sancaktar2187 00:50 15.05.19
Ölene kadar abdestli bir şekilde yüzbin İhlas okuyanın kendini Allah'tan satın almış Allah'ın azadlisi olur diye hadis var peki kendini Allah'tan satın almak Allah'ın azadlisi demek ne demek yani kul hakkı dahil herşeyi af mı oluyor bilen hocalarımız cevaplarsa sevinirim hatta İhlas suresinin hadimleriyle görüşen hocalar vardı Allahu alem mümkünse onlardan bilgi alıp bizimle paylaşırlarsa cok güzel olur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hadimulkutup 02:45 15.05.19
Sancaktar2187 Nickli Üyeden Alıntı:
Ölene kadar abdestli bir şekilde yüzbin İhlas okuyanın kendini Allah'tan satın almış Allah'ın azadlisi olur diye hadis var peki kendini Allah'tan satın almak Allah'ın azadlisi demek ne demek yani kul hakkı dahil herşeyi af mı oluyor bilen hocalarımız cevaplarsa sevinirim hatta İhlas suresinin hadimleriyle görüşen hocalar vardı Allahu alem mümkünse onlardan bilgi alıp bizimle paylaşırlarsa cok güzel olur
Bu hadisi şerifi nakleden mübarek in açıklaması da olması lazım gelir
Burda sordugun kulhakkı ise
O kul ile senin aranda sulh olmadıkça affedilmez yani helallik alınması lazım gelir yulema dan birçok kimse kul hakkı için işledigi hayır hasebatlardan o kişiye hediye edilmesini uygun görmüş ve demişlerdirki umuluki Ahirette o kişi ye gediye edilmiş olan hayır hasenatları o kişiye ahirette bildirildiginde bunun karşılıgını gördügüzzman o anda helalleşilir yoksa ruzi mahşerde hesap incedir azizim
Kul Allahın azadlısı olmaktan murad ise nefsinin elinden kurtulması diye tabir edilir yani islah olup ihsan makamına gelmesidir
Şöyleki insan islah olanadek nefsinin kölesi dir yani nefsini dinledihi müddet çe köle gibidir nezamanki emri ilahiye boyun eger ve itaaet ile ibadeti ihlas ile birleştip sırf ilahi ente maksudi ve ridaike matlubi yani yarabbi senşn rızanı talep eder im der ve ibadetleri adet olarak degilde aşk ile yapar ise islahiyet e basamak atmışolurki ayette bildirilen ey mutmain olmuş nefs sen benden razı bende senden razı olarak gir cennetime sırrına ulaşmış olur ve buda nefsinin elinden azad olmak tır
Güzel kardeşim şimdi sordugun soruda birde şu var kısa yoldan kurtulup Allahu tealanın ikramlarına mazhar olmak oysa ki 124bin Peygamber asv ların hayatına bakar isel çk hep meşakkat çekmişlerdir keza Efendimiz as ın hayatına bakar isrk dizlerinin nasır tuttugunu ve dahi takati olmadıgı zamandahi Namaz ile meşgul oldugunu görürüz yine ayeti celilede o halde insan acelecidir buyruluyor ve buda bizlerin şu anki az cefa ile bol Rahmete kavuşma arzusunu açık beyan eden bir hususturki bu ayeti celilede ise Rabbulalemin ne güzel izah etmiş ıhalde siz sizden öncekilerin başına gelenler başınıza gelmeden ahrete gideceginizimi sanıyorsunuz diyor yani kardeşim bizler bu hususts biraz torpilli bir ümmetiz zira efendimiz as ın bizlere ettigi dua lar hürmetine şu ahir zamanın ahirinde çok mimetlere gark oluyoruz da hala yine ayette bildirilen şekilde ohalde insan nankördür diyor Rabbimiz
Şimdi önrümüzün ithamına kadar 100 bin ihlas okusak eger
Ahlakı hamidiye yok ise ihlas yok ise itaat zayıf ise ne olur sence
Ne güzel de söylemiş
Derviş Yunus
İçin, dışın mundar iken,
Dost n'eylesin senin ile?
Gözün, gönlün nefs-ü heva,
Aşk n'eylesin senin ile?

Zakir ile yoldaş olup,
Sadıklara yâr olmadın.
Olmaz yere verdin gönül,
Dost n'eylesin senin ile?

Dünya gözün ruşen edip,
Gönül gözün kör eyledin.
Zulmet dolucak gönlüne,
Nur n'eylesin senin ile?

Gerçek ere derviş gerek,
Doldu cihan dava ile.
Duydun ise aslın işin,
Kal n'eylesin senin ile?

Dervişliği sanma hemen,
Olur suret dizmek ile.
Dilde ise senin işin,
Hal n'eylesin senin ile?

Yunus Emre hoş dert ile,
Merdâne sür devranını.
Dost değilsen dost yolunda
Ar n'eylesin senin ile.

Acizane bu benim kalbi hislerim kardeşim Surçi lisan ettiysek af ola

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sancaktar2187 02:57 15.05.19
Estağfurullah kurban Allah peygamber razı olsun inşaallah ☺️

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ömür 03:28 15.05.19
NE KADAR OKUYABİLİRSE YAZSIN KARDEŞLERİM

İhlas suresi’nin sırları

İHLAS SURESİ’NİN SIRLARI:

İhlas suresi; okuyanı kıyamet korkularından kabir karanlığından cehennem azabından korur ve kurtarır. Ölüm acısını hafifletir. Çok okuyan ALLAH dostlarından olur. Okuyan ALLAH’a sığınmış olur ve şirkten kurtulur. Şeytanı kaçırır. Kulunu ALLAH’a yaklaştırır. Mükafat ve sevap olarak iman eden kimsenin sevap ve mükafatı verilir ve 100 şehit sevabı lütfedilir.
İhlas Suresini okuyan kişi Kuran’ın 3 de 1ni okumuş gibi olur.
İhlas Suresini günde 10 defa okuyana ALLAH onun için Cennette bir ev yapar. 11 defa okuyana Cennette saray yapılır. 21 defa okuyana 2 saray 30 defa okuyana 3 saray yapılır.
İhlas Suresini sabah namazının ardından 11 defa okuyana günah bulaşmaz. Şeytandan korunur.
İhlas Suresini 12 defa okuyan kişi Kuran’ı 4 defa okumuş gibi olur. Yeryüzünün en üstün insanı olur.
İhlas Suresini her gün 50 defa okuyan kişinin 50 senelik günahı bağışlanır. Kıyamet günü kabrinden “Ey ALLAH’ı öven kimse kalk Cennete gir.” denilerek çağrılır.
İhlas Suresini 100 defa okuyanın günahları bağışlanır. Namazların ardından 100 defa okuyan Cehennem azabından kurtulur.
Hergün 200 defa İhlas Suresini okuyana ALLAH 1500 sevap yazar. 50 yıllık günahını bağışlar.(yeterki kul hakkı bulunmasın)
Yatarken sağ yanına uzanarak 3 defa İhlas Suresini okuyan Kıyamet günü ALLAH buyurur ki; Ey kulum sağ yandan Cennete gir.
Hergün 1000 defa İhlas suresini okuyan kendi nefsini ALLAH’dan satın almış olur. 100000 defa okuyan kendini ALLAH’dan satın almış olur. ALLAH tarafından bir melek göklerde ve yer yüzünde şöyle seslenir: Haberiniz olsun ki falan kişi ALLAH’ın azadlısıdır.
Hergün 1000 defa İhlas Suresini okuyan Cehennem azabından azad olur.
Cuma günü cuma namazından sonra kalkmadan 7 şer defa İhlas Felak Nas Fatiha surelerini okuyan ikinci cumaya kadar ALLAH onu koruyup himayesine alır. Günahları bağışlanır.
İhlas Suresini çok okumayı adet edinen kişiye; ALLAH okuduğu günden kıyamet kopuncaya kadar kendi dostları için hazırladığı bütün hayırları dünya ve ahiret iyiliklerini okuyana verir. Ömrü uzar rızkı genişler tüm işlerinde ona yeterli olur kabir azabından kurtulur korku nedir bilmez. Kıyamet günü toplanılacak yere gideceği zaman beyaz inciden bir binit gelir ona biner ALLAH’ın huzurunda yerini alıncaya kadar hiç bir yerde durmaz. ALLAH ona Rahmet nazarı ile bakar. ALLAH okuyana bir kere mağfiret ettimi bir daha ona azab etmez. Rahmet her yandan onu kuşatır. Onu kendi himayesine alır. Cennet ile ikramda bulunur.
İhlas Suresini okuyan için surenin her harfine karşılık Cennette bir Hurma ağacı dikilir. Okuyana 1000 melek müvekkel kılınır. O melekler onun için saraylar yaparlar. Sarayların çevresine meyve ağaçları ve kokulu bitkiler dikerler.
İhlas Suresini okuyan için cennetlik olduğuna 70bin melek şahadette bulunur. Okuyana 70bin melek sevabı yazılır. ALLAH katında kurtuluş yolu bulan kulluk görevini yerine getiren oruç tutan zatlardan yazılır. Melekler o kulu süsleyip cennete götürürler. Cennete girince melekler onun derecelerine bakıp onun için hazırlanmış sarayları görünce hayrete düşerler.
İhlas Suresini günde 20 defa okuyana 70bin şehit sevabı verilir. Kendisi malı mülkü çocukları mübarek kılınır. 30 defa okuyan Resulullah Efendimize S.A.V. komşu olur. 50 defa okuyanın 50 yıllık günahı bağışlanır. 100 defa okuyana 100 yıllık ibadet sevabı yazılır. 200 defa okuyan 100 köle azad etmiş gibi olur. 400 defa okuyana 400 şehit sevabı verilir. 500 defa okuyan kişinin hem kendisi hemde ailesini ALLAH mağfiretine eriştirir. 1000defa okuyan kişi ALLAH’a olan borcunu ödemiş ve Cehennemden azad edilmiş olur.
Sabah namazından sonra kalkmadan 100 defa İhlas Suresini okuyanın günahları bağışlanır. 1000 defa okuyan kişi Cennet ile müjdelenir. Okumaya devam eden kişiye Tevhid Sancağı verilir. Duaları makbul olur.
Gece ve gündüz 10 defa okuyan ALLAH’ın rızasına hak kazanır. Peygamberlerle bulunur. Şeytandan da korunmuş olur.
Eve geldiğinde kişi Fatiha ile 3 İhlas okursa evde bereket ve hayır artar. Fakirlik ortadan kalkar. Komşularınada hayır ve bereketten verir.
İhlas Suresini günde 1000 defa okuyana 70 kişiye şefaat etme imkanı verilir.
Yolculuğa çıkarken 11 defa İhlas okuyanı ALLAH onu evine dönünceye kadar korur.
İhlas Suresini 100 defa okuyana ALLAH her harf başına 10 sevap yazar. Onun 10 günahını siler. Derecesini 10 arttırır. Cennette onun için 100 saray yapar. Kuran’ı 33 defa okumuş gibi olur. Şirkten kurtulur. Meleklerin hazır olmasını sağlar şeytanı kaçırır. Azapdan kurtulur.
Akşam namazının sünnetinde; birinci rekatta Fatiha ile Kafirun ikinci rekatta Fatiha ile İhlas Suresini okur. Namaz bitince kalkmadan 30 defa İhlas Suresini okursa ALLAH O kuluna Cennette altından saraylar yapar. Ailesine ve komşularına hayır ve iyiliği dokunur.
Yatsı namazından sonra 2 rekat namaz kılar ve her rekatta Fatiha ile 20 İhlas okursa ALLAHonun için Cennette 2 saray yapar.
4 rekatta Fatiha dan sonra 50 İhlas Suresi; toplam 4 rekatta 4 Fatiha ve 200 İhlas Suresi okursa 100 senelik günahları bağışlanır.
12bin defa İhlas Suresini okuyanın günahlarını ALLAH bağışlar.
Pazar günü güneş doğarken 10 ihlas okuyup isteğini ALLAH’a dua ederek dile getirenin duası kabul olur.
Beladan kurtulmak veya bir isteğin gerçekleşmesi için; akşam ile yatsı arası 1000 İhlas okuyup dua eden o beladan kurtulur isteği gerçekleşir.
İhlas ve Kafirun surelerini çok okuyan küfürden kurtulur. İmanlı olur. Cehennemden kurtulma beratına erişir. ALLAH’a yakınlaşır.
İhlas Suresi ile Fatiha Suresini çok okuyandan ALLAH fakirliği giderir. Evin bereketi ve hayrı çoğalır.
Günde 1000 defa okuyanın vücudu kabirde çürümez


Yusuf abi çok güzel açıklama yapmışsın... Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Hadimulkutup 03:31 15.05.19
Ömür Nickli Üyeden Alıntı:
Yusuf abi çok güzel açıklama yapmışsın... Allah razı olsun
Bilmukabele kardeşim inşaAllah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 03:58 15.05.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu benimde merak ettiğim bir konuydu çok güzel açıklamışsınız yüreğinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi