Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Ulviler ve Suflilerin varliginin kaynagi ve gorevleri? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Sorularınız>Ulviler ve Suflilerin varliginin kaynagi ve gorevleri?
AbdudDaim 06:49 25.06.19
Tamamen cahilliğimden soruyorum.

Sitenin her konusunda deniyor ki bir esmanın hem ulvi hem de sufli görevlisi vardır.
Şimdi merak ettiklerim;

1- Ulviler sadece melekler midir? Hüddam ile Ulvi aynı şey midir? Bu Ulvilerin amacı/görevi nedir?

2- Sufliler cin midir? Cehennemdeki zebaniler gibi görevli melekler midir? Yoksa şeytan mıdır?
Veya sadece ilgili esmayı yanlış veya kötü bir amaçla kullanmaya kalkanları cezalandırmaya yarayan bir görevli midir?
Musallat denilen şey 'genellikle' bu sufli götevlilerden midir yoksa esmayı çektiğimizi gören cıvadaki cinlerden midir musallat?

Esma çekilirken önce sufli sonra ulvi gelir deniliyor.
Niyet Hak ise Hakk'ın bulunduğu yerde suflilerin ne işi var? Bu konuların kaynakları neler/kimler?
Allah diyip gerisine karışmayınca ulvisinin suflisinin pek ehemmiyeti kalmıyor. Ama yine de Allah cc her şeyi bir sebebe ve ilme bağlamış. Bu ilimde cahil kalmamak adına sorayım dedim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Celcelutiye 12:57 25.06.19
Aslında bizim ülkemizde yanlış zikredilen bi nokta vardır..

Ulviye iyi sufliye kötü deriz,Havasta sufli şer iş yapana değil dünyalık işler yapana söylenir..Bizim sufli dediğimiz o kadar büyük ve mübarek ruhaniler vardır ki..Ehli dünya üzere amel ederler..Ulviler makam olarak daha üstündür,diğerlerinin veremediği yapamadığı cevapliyamadigi soruları seri bi şekilde yükselip cevabını seri bi şekilde getirebilirler..

Avam kesimde sufli şer işler yapan olarak bilinir fakat suflilere (dünyalık işlerle ilgilenen ruhanilere) kötü demek yanlıştır.Mesela her esmanin hem ulvi hem sufli muvekkeli vardır,Allahın isimleri altında tasarruf eden Allahın yarattığı görevliye kötü demek bizim bilgisizligimizdendir..

1)Melekler Ulvidir fakat ulvi ve sufli tabiri melekut için değil daha cok ceberut alemi için kullanılan bi tabirdir.Her esmanin hem ulvisi hem sufli (dünyalık işler üzere amel eden) ruhanisi vardır..

Sufli inmeden ulvi inmez,suflinin yardim edemediği noktada ulvi çağrılır..

2) kişi bilinçsizce bazı kapıları zorlar yaydığı enerji değişir ve alemde dikkat çeker.. Bi yerde led ampul var gözü yormuyo çok dikkat cekmiyo diğer tarafta 100w ampul var ve yüksek frekanslarda olan hayatında şeriatce açık kapı bulunursa bedene girerler..Zikir halinde esmanin ayetin enerjisi belki cinler için yakıcı olabilir (Örn: Selam esmasi) ama zikir sonrası ziyarete gelirler,Gerçi o da Allahtandir küçük imtihandır..

Cehennemdeki zebaniler görevlidir,Görevlerini yaparlar onlara melek veya şeytan demek yanlış bi tabir olur bence..İlla bi kategoriye koyacaksak melektir.Sorgusuz sualsiz işini yaparlar.Zebani olması o atmosferin geregindendir..Nuraniyet kesb etmiş 19 melek ile cehennemde olsak kıyafetleri güzel,yüzleri güler olsa cehennemin yaratılış hikmetine karşı olurdu zaten..

Musallat cinlerden ifritlerden olur genellikle..

Biz ulviyi sufliyi yanlış bildigimiz veya bize yanlış empoze edildiği için haklarına bile giriyoruz bi noktada..

Ben senin dünyalık hacetine yardıma geldim (Perde arkasında Allah vardır) diye gelir ayakta bekler doğru tertiple cagrilirsa..Kişi gormuyo diye muvaffak olamadım der.Odadan bi ses duyulur mesela duvardan bi "tık" sesi gelir..Kisi eyvah cinler geldi! Demeye başlar.. Ulen saatlerdir ayakta bekliyor ruhani beni niye çağardın diye hatırlatma niteliğinde bi ses çıkartiyo kişide evi ruhaniler bastı eyvah diye ardına bakmadan kacar..

Cinler bizimle şehadet alemindedir,Yukarıda konuştuğumuz ruhaniler ceberut alemindedir.Ceberut bu aleme tesir edebilir ama cinler ceberut alemine ne geçebilir ne tesir edebilir..

Alemlere dair kimse bildiğini anlatmaz bu konularda tecrübe eden ve 2 kişiyi bilgilendirmek adına sirrindan vazgeçen konuşur.. veya konusmasina musade edilen buyuk Allah dostlari..Piyasadaki hocalarin %25i ceberut alemini bilir ama onlarda konuşmak istemez..Kaldi ki daha üst 2 alem daha vardır onlar hakkında hiiiiic konuşmalar..

Muyiddin Arabi kitaplarında alemlere dair benim gördüğüm en çok bilgi veren Allah dostudur..Diger Allah dostları bilmediğinden değil mesleği dışıdır.Gavsi Azam Abdulkadir Geylani hz.leri mesela bilmiyor mu ? Haşa..Fakat O zamanın insanına sohbet edilmesi gerekiyordu emir öyle geldi babada sohbet etti.

Muyiddin Arabi diyor ki bizden olmayan bizim kitaplarımızı okumasin..Hepsi bilir hepsi keşif ehlidir Allah sırlarını fazlasıyla acar onlara ama hitap ettikleri kesimler başkadır o yüzden her doğru her yerde anlatılmaz..

Çok ilginç bi cümle var mesela Muyiddin Arabinin kitabında ; Öyle alemler gördüm ki bizim helal bildiklerimiz haram,haram bildiklerimiz helaldir.

Bu cümleyi alemlere dair bilgisi olmayan birisine söylediğini düşünsene..Aslinda kaynaklar güvenilir ve sağlamdır fakat herkesin istidadı,kainata bakış açısı aynı olmadığı için idrak noktasında herkese her bilgi anlatılmaz..

Ben hiçbişey bilmiyorum ama 20 sene ilim tahsili yapsam Allah'ta bana konuş anlat Ali dese yine bunları konuşmazdım şu zamana uygun,insanların içinden çıkabileceği şeyler anlatırdım..

Eğer okumak veya kaynak istersen Muyiddin Arabi - Fütuhat-ı Mekkiyye..Okumaya baslarsanda bildiğin herşeyi bi kenara koyup oku..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Heartway 13:04 25.06.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu kitabı k
Okuyalım.. celcelutiye aydınlatmış yine varolsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AbdudDaim 14:21 25.06.19
Allah razi olsun. Çok bilgilendirici oldu. Sufli kelimesini gorunce gozumun onune nedense siyah giyinmis kotu varliklar geliyordu. Sitede yazilanlardan bu intibayi edinmisim ki hata etmisim. Simdi ogrenmis oldum. Ulvisi de Hak, Suflisi de Hak. Kim geldi bağrimiza basacaz o halde. Lakin bu gune kadar hic huddam daveti yapmadim. Yapma ihtiyaci da hissetmedim. Cunku ne gibi bir faydasi dokunacak bilmiyorum. Faydadan kasit sadece bana Allah'i anlatmasi bile yeterli aslinda. Ulvileri ve suflileri birer evliya olarak gorebilir miyiz? Huddam dediklerimiz hem ulvi hem de sufli olabiliyor o halde.

Muhyiddin Arabi hazretlerinin Futuhati Mekkiye setini 10 senedir alacam. Ama nedense ya engel cikiyor, ya sonra alirim diyorum. Normalde bizim tarikatta Muhyiddin Arabi hazretlerinin kitabi tavsiye edilmez. (Hatali yanlis diye degil. Senin de bahsettigin gibi idrak edememek kisiyi yanlis dusuncelere sokabilir diye) Tavsiye etmeyenlerden birisi de Dr Ahmet Çağıl abimizdi. Ama alip okumamda sakinca gormuyorum. Aşk, sevgi ve esmalar uzerine yazdigi kitaplari almistim. Sanirim evde bir de onun ruyalarda edindigi hadislere dair kitap da vardi. Dedigin gibi her Allah dostunun farkli bir gorevi ve anlatabileceklerine verilen de bir izin miktari var. Ladikli Ahmet Ağa da Hizir aleyhisselamdan ders alirdi ve cogu seyi anlatmama izin verildi demisti.

Huddam davetlerinin biraz mesakkatli olmasinin nedeni sanirim herkesin bulasmamasi icin. Bir de huddam davetine kapi aralayan kisi cinler aleminin boyutuna da kapi aralamayi kabullenmis oluyor sanirim. Sirf bu yuzden belki de cok zikir cekenlerden cok huddam daveti yapanlarin musallat kapma ihtimalleri daha fazladir. Bu musallat kapma tabirini de sadece burada gordum

Benim ulvi sufli cin vb varliklarla hic muhabbetim olmadi Sadece bazen (yilda 1-2 kere) onlarin yanimda nefes aldiklarini hissedebiliyorum/duyabiliyorum o kadar

Sitede cok fazla Huddam daveti var. Ama hic kimse tecrubesini paylasmamis. Bunun nedeni huddamin buna izin vermemis olmasindan kaynaklaniyor herhalde. Veya senin de dedigin gibi tekrar gorusememekten korkuyor olabilirler.

Peki bu ulvi suflilere melek demez isek Allah dostu der isek bu varliklarin da son nefeste kafir gitme ihtimalleri var midir acep? Bunu niye sordum? Ogrenmek istedigim sey bu varliklarin soyleyecekleri her seye kesinlikle inanmali/iman etmeli miyiz? Yani bu varliklar bizimle Allah cc adina konusuyorlar diyebilir miyiz? Diyebilmemiz icin melek olmalari gerek herhalde.

Muhyiddin arabi hazretlerinin bir kitabindaki sozu aklima geldi. Cinleri gozunuzde buyutmeyin. İclerinde saglam hoca olani cok cok azdir. Yaziyordu bir kitabinda.

Biz mursidimize vardigimiz zaman ondan Allah c.c. i isteriz. Bu huddamlardan bir sey isteniliyor mu? İsteniliyorsa takvamizin artmasi dahil ne kadarini verebiliyorlar istediklerimizin? (Bu arada sorularimi yazarken bile cahilce sorular olduklarini fark ediyorum. Sadece sizlerin bu gorevliler hakkindaki dusuncelerini merak ettigimden soruyorum) Bu cevaplari birer Hakikat olarak kabul edebilmek icin birkac kaynakdan da teyit etmek gerekli sanirim.

Bir esma var. İki ay once biraz okuyum dedim. İcimden de Allahim bu esmanin gorevlisini sen mumkun ise bana yoldas eylesen de onunla arada sohbet etsem dedim. (Kesinlikle davet niyetli degil sadece meraktan icimden bir kere gecirdigim bir dusunce idi) o gece ruyamda simsiyah giyinmis kirli/uzun sakalli birisini gordum. Onumden gecti birkac kere ve gulumsedi Benim bu dusuncem gibi bir esmada yogunlasinca o esmanin gorevlileri ile ruya icinde ve disinda sohbet etmek mumkun mudur? Yani illa egzantirik bazi usuller uygulamak mi gerekir huddamlarla gorusmek icin? Erbaini İdrisiyede benim soyledigim gibi bir usul var. Fakat ben erbainde tum esmalarin tamamina birden esit oranda vakit ayiriyorum. Herhangi birine oncelik vermedigim icin huddamlariyla gorusmem zor sanirim

Neyse. Konu konuyu aciyor. Cevap icin tesekkurler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 15:14 25.06.19
AbdudDaim

Seni yorumlamak haddime değil kardeşlik ama belki bu 10 senede temel iyice sağlamlaştı..Artık yönelme vakti olabilir..

Hüddamlar nefis sahibidir,Yakıcı bi azamet okunmadığı müddetçe bi iş yapmaya zorliyamayız..Yakıcı bi azamet ile işi zorla yaptırırız ama sonra bize zarar verebilirler o yüzden Allah rızası için bi kardeşe ricada bulunmak gibi yaklaşmalı..Ceberut alemi emir üzerine çalışır fakat ben emir değil ricada bulunuyorum,Zaten Allah dilerse yaptırıyor dilerse yaptırmıyor

Bu davetleri yapanlar şeytanın oyunlarına 1 adım daha yakındır,Şekil değiştirip nurlar saçan yeşil sarıklı cübbeli bi hüddam suretinde şeytan gözükebilir..Kandırılma ihtimali vardır,Hüddam odanın içindedir ama şeytan göz perdesinin önüne geçip şekil değiştirirse hüddam geldi sanıp aldanabiliriz..Küçük bi detay var burda şeytan şekil değiştirsede Ulvi ruhaniyat gibi sıcaklık veremez He kişinin ateşini yükseltip etrafında dönerek vücudunuda ısıtabilirler..Kandırılma ihtimali her daim vardır çünkü gelenden emin olamazsın.Fakat kişinin üzerinde bazı tılsımatlar var ise her cinniyi kendi suretinde görür,Yanımdakine Yeşil Cübbeli sarıklı gözüken ruhani üzerinde tılsımatı taşıyana kedi suretinde cin gözükebilir

Kandırılmakta güzel bi tecrübe deneyim,işin ehli bi hocanın yanında yapmadıkça genelde böyle deneme yanılma ile sonuçanabiliyor Allah ordada öğretiyor İlizyondan ibaret inanma Ali,Söyleneni Önce Kuran Ayetleriyle sonra sünneti seniye dairesinde tart ölç biç denebiliyor..

Alim cinler vardır büyük üstadların yanında,tarikat ehillerinden yaşayan zatların yanında tasarruf ederler..Tarikat ehli şeyh gibi kesin ve net şekilde islamı yaşarlar..Sayıları çok azdır cinler aleminin nufüsuna göre

Mesela ne istersin hüddamdan ; Allah rızası için bana şu ilmi öğret dersin mesela vefk ilmi..Oturur sana detaylarına kadar verir..Daha geçen gün bi tarikat - hizmet ehli bi Şeyh'in yanındaydım 100cm x 60cm büyüklüğünde duvarda el yazması tılsımatlar vefkler vardı Onu herhangi bi insandan öğrenmiş olamaz,Tarikat ehli Alim cinler yazdırmıştır diye düşündüm mesela..

Hadim- Hüddam = Müvekkellerle görüşmek perde kapalıysa rüyada başlar,Kardeş olmak istiyorum aynı esma altında tasarruf ediyoruz dersen rüyada imtihanlar başlar Ama önce rüyada başlar..O imtihanlarda bu dünyadaki gibi olmuyor,Rüyada zihin devreden çıkıyor Öz benlik + nefis sudan çıkmış balık gibi kalıyor..Mesela ben Allah günah yazar diye içkiden uzak duruyorum diyelim veya haram diye kadınlara bakmıyorum..Şeriat olmasa içimden bi ejderha çıkıcak diyelim..Rüyada şeriat yok işte o ejdarha neyse rüyada en pis ve vahşi halleri çıkıyor ortada Gerçekten Allah'a bi kuzu olmadanda o imtihanlardan kolay kolay geçilmiyor..

Hadimle irtibat zor değildir çok kolay yolları vardır,Esmanı zikrettin , ayeti zikrettin vs vs müvekkeli olan herhangi bişeyi zikrettin En son zikir sonrası ellerini açar dua edersin Allah'a amin diyip bitirirsin.Sonra Lisanen sesli ve yavaş bir şekilde .. Ey ......... altında tasarruf eden mubarek ruhaniler! Esselamu Aleyküm ve rahmetullah ve berakatühü..Niyetim üzere ....... olmasıdır.Allah rızası için bana yardım etmenizi istiyorum.Hacetim için sizi görevlendiriyorum,Eğer yardım ederseniz Okuduğum ........ dan hasıl olan ecri ve sevabı Allahın sıfatları büyüklüğünce ruh ve ruhaniyetlerinize hediye olmasını eğer yardım etmezsenizde yinede bana icabet ettiğiniz için beni şereflendirdiğiniz için Allahtan makamınızı arttırmanızı,gücünüzün ve hızınızın artmasını niyaz ediyorum..İster yardım edip ister yardım etmeden dilediğiniz zaman makamınıza geri dönebilirsiniz..

Zikir davet vs sonrası küçücük bi cümle ile görülmese bile işleri değiştirebilir..Fakat bu cümlelerde bi müddet zikrettikten belki 40 gün kadar hergün düzenli (tarikat virdi gibi aralıksız) zikrettikten sonra kurulması gereken bi cümledir..Bi esma altında uzun müddet tasarruf edilince bazı nişanlar belirir vücutta,belki kolay takarlar belki yüzük belki mühür.Manada ruhaniler tanır celb olur (Keşke yazmasaydım diyeceğim bişey ama yazıyorum yarını düşünmeden )

Hepsini özetlim ; Müvekkeler makamlarında bize hizmet için beklerler,Şeriat çok önemlidir,en ufak bi hatanda..Yanlış bi ortam - ağzından çıkan yanlış bi kelamda direk uzaklaşırlar..Çok netler hiç gözünün yaşına bakmadan senelik biatı saliseler içinde bozabilirler Gelirler giderler hiç fark etmez eğer biz Allah'a hizmet eden bi kul olursak ne melek ne hadim ne hüddam bizi geçebilir önceden çok üzülmüştüm küçücük bi hatamdan uzaklaştılar diye,şimdi diyorum ki eğer gitmeselerdi yine ben onlarla kardeş olmak adına islamı yaşamayan insanların bulunduğu ortama girip derdimi anlatamayacaktım..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AbdudDaim 16:45 25.06.19
2 gunluk omrumuzde hakikatin ve ilmin pesinde kosturabildigimiz kadar kosturmamiz gerek elbette. Tercih edilen ilim kisiyi Rabbine yaklastiracak bir vasita ise elbette ogrenmek ve ustunde derin bilgiler edinmeye calismak gerekir. Fakat niyet halis olsa bile ister istemez tefekkur dairesinden ayrilip bilinmezlige giden bir girdabin ya da batakligin icine dusme gibi buyuk bir risk de bu havas ilminde var gibi gorunuyor. Bu siteye cok sayida kisi giriyor ve cogunun niyeti de bu okuldan basariyla mezun olabilmek sanirim. Ben sadece zikirlerin acilimlari hususunda kullaniyorum siteyi. Sitede bin kisi var ise bunun buyuk bir cogunlugu deli cok azi da Veli gibi duruyor (Kendimi deli listesinin en basina yazarak diger arkadaslari tenzih ediyorum) Yani ortada bazi yanlisliklar var ya da niyetlerde bozukluklar soz konusu olmali ki davetler neticesinde cogunlukta bir musallat mevzusu almis basini gidiyor. Demirden korksak trene binmezdik sozu burada gecerli mi bilmiyorum. Ama Allah'a ulasma yolunda musallata bulasma durumu hasıl olacaksa dertsiz başa dert almak da pek akıl karı degil. Dedigin gibi bu isler icin bir hoca ile gorusulebilir. Ama hocayi bulmak, hocanin da takvalisini bulmak epey zor sanirim. Şeytan demen melun nice mugminleri, nice Allah dostlarini bile kandirmayi basarmisken huddam zannedilen bir iblis ile muhabbet etmek, onun senle dalga gecmesine izin vermeden onu taniyabilmek de cok ehil olmayi ve yuksek takvayi gerektirir herhalde. Abdul Kadiri Geylani hazretleri gibi degiliz ki seytani sesinden taniyip kafasina tesbih firlatabilelim

Kandirilmakta şunda bunda risklerde de sorun yok fakat konu senden cikip ailene de sirayet ederse iste o zaman bu ilme girdigine girecegine pisman olur insan.

Her seyi arastirmasini seven birisi olarak "Vefk nasil yazilir?" Gibi bir arama yapip da inceleme yapmadim. Sebebi ise ben Allahi bazi kelimeler ile aniyorsam bu kelimelerle baglantili sozcukleri tasimama da gerek yok diye dusundum. Bir yandan zikir tefekkur ote yandan da vefkin tasinmasi garip geldi bana. Bunu biraz Kuran okuyup minik halini de ustunde tasimaya benzetiyorum. Ama islamda vefk diye bir seyin varligini da sorularlaislamiyet sitesinde okumustum. Yani hadislerde daha cok hep gunluk okunmasi gereken seylerden bahserer. Tasinmasi gereken seylerden pek bahsetmez hadisler. Hatta o gun okumamistim basima şu geldi bu geldi yazarken, o gun vefk takmamistim gibi bir ibare hatirlamiyorum hadislerde. Benim hatirlamamam elbette var olmadigini gostermez.

Bizim tarikatta seytan ruyalarimizda bize yaklasamaz. Yani ruyalarimiz uzerinde pek bir etkisi yoktur seytanin. Ama senin bahsettigin oz benlik + nefis ornegine hak veriyorum. Ruyalarda irade ustundeki hakimiyet cok daha zor oluyor. Allah cc tum zorlarimizi kolay eylesin.

Zikir sonrasi ilgili zikrin huddamina (daha dogrusu huddamlarina) seslenecegim. Ama onlardan isteyebilecegim aklima gelen bir sey yok simdilik Bunu tarikat virdi (Allah esmasi) sonrasinda yapmayi uygun gormuyorum. Ama Erbain esmalarindan sonra belki deneyebilirim. En azindan ruyama gelin de tanisalim diyebilirim ))

Bizim yanimizdan ayrilmayan huddamlar bir gunahimizi gorduklerinde bizden uzaklastilar diyelim. Diger gun ayni esmaya devam ederken tekrar gelirler mi yoksa uzun sure küs mü kalirlar ?

Bilgiler icin tesekkur ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 17:03 25.06.19
AbdudDaim

Deli listesinin sancağı bende kardeşlik hiç kusura bakma

Allah esmasından sonrada söyleyebilirsin..Ey Allah esmasının altında tasarruf eden mubarek ruhaniler! Sizinle kardeş olmak isterim,Rüyamda benimle iletişime geçmenizi istiyorum..

Her harfin bile görevlisi vardır,kimse sana kızmiyacak bağırmiyacak yanlış yaptığın bişey olmicak.Hergün devam edersin zaten seni kardeşi gibi görmediğini nerden biliyosun ki ?

Allah 1 dakikada tövbeyi kabul bizi affederde,yaratılmışlar o kadar merhametli olmuyor Uzun uzuncaya izlemeler üzerine tekrar yanaşırlar..Bizim yaptığımız hatalar alemlerde suretimizi değiştirir.40 Günde tövbe edilip o günahtan vazgeçilirse suret aslına döner onlar yine uzaktan izlerlerde bi müddet sonra gelirler yine..

Yav kurban olduklarım ben sizi çok seviyorum,benim davam insanların imanı üzeredir sizin davanız esmanın altında tasarruf edenlere hizmet ediyorsun.Benim nazarımda davam daha büyüktür sen 1 kişinin namazına vesile ki ? Yok hayır. Abi siz keyfinize bakın ben doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapayım..Ben acizim günahkarım sizde böyle güzel duygular olmadığı için aczinizede bilmiyosunuz Herkes kendi yoluna..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 11:30 26.06.19
Ebced sayısınca o esmanin altında kaç yüz tane veya kaç bin tane olduğunu anlayabilirsin..

Aliy esmasini mesela ebcedi 110dur.110 tane ruhaninin her birinin ardında 110 tane daha görevlisi,yardımcısı vardır..

Çok takilmamali ulvi sufli neye sebep olduğuna bakmalı..

Fatiha süresinin hadimi mesela..Biat etmek zordur ama hayır uzerede diğer şekilde amel edebilir..

Seyyid kendiyas hz leri kendi icabet etmez bizlere altında bulunan görevliler gelir.Ayetel kursinin muvekkelleri uzun müddet izlerler kişiyi o 40 günlük süreçte de ayetel kursi vefki olması çok iyi olur..

Bi bilgi paylaşılıyor ve sır anlatilmadan nerden geldiği soylenmeden en güzel melek denilip geçilir..

Perde kapalı olan rüyada veya kulağına fısıldar,perde açık olan 2 arkadaş gibi selamlaşır kişinin ihlâsına göre sohbet edebilir..kisinin düşünceleri etrafına yayılır bir çok muvekkel kalpten geçeni hisseder.Denemek için uygulayanlara yanaşmazlar.

2 kanka otursun film izlesin,Hoca yanındaki talebesine talimatları verir yemesi içmesi gerekenleri söyler.Talebe başlar uygulamaya fakat talebenin fıtraten görmeye meyili yoktur duymaya - bilmeye - sezgisel yetilerinden birisi vardır hoca davet yaptırır biati kendisi yaptırır şartları lisanen talebeye aktarır sonra antlaşmaya uydugu müddetçe talebe ile iletişimde olurlar..

Perde arkasında Allah var,sebepler dairesinde ruhani.Nasil mürşide Allah ogretiyorsa ruhaniyede Allah öğretir.Fakat mürşidin duası daha makbuldür Allah bilmediklerimizi her zaman mürşid aracılığıyla öğretmez,ben şeytanlaşmış kişilerden çok şey ogrendim.Allah onları vesile etti öğretti.Her zaman muhatap cübbeli sakallı ehli şeriat bi mürşid olmuyor.He benim nazarımda Allahın bana o tarz insandan öğretmesi çok ilginç değildi ihtiyaç olani aldım yollar ayrıldı direk..Sohbet edilene degilde söylettirene - perde arkasindakine bakmak lazım

He konusuyoz ama benim bildigimde hic bisey yoktur..Bunlar genel kültür yaşanmışlık aynı konuları mübareklerden dinlemeli bide..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
AbdudDaim 11:40 26.06.19
İki başlık altında verilen bilgilerden benim için en önemli bilgi sanırım şuydu:

"Hüddamlar da nefis sahibidir."

En güzeli biz ALLAH diyelim. O, yardımı bir kafir, ateist, evliya, melek, hüddam aracılığıyla mı yolladı o kısmına pek karısmayalım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 11:45 26.06.19
işin sırrı bu zaten..

Her zaman beklediğimiz şekilde ogretilmeyebilir biz konuşana değil konusturana bakalım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2