Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Tövbe ettim ama sürekli bozuyorum ne yapmam lazım? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Sorularınız>Tövbe ettim ama sürekli bozuyorum ne yapmam lazım?
canfero 12:10 12.07.19
İslediğim bi günah var en az 50 kere tevbe edip bozmuşumdur her seferindede çok pişman oluyorum o kadar çok tevbemi bozdum ki bu günah için ama hemen ardindan tevbe ediyorum artık Allahın yüzüne nasıl bakıcam diye dusunuyorum tevbe ederken utanıyorum sanki artık tevbem kabul olmıcak gibi geloyo surekli bozuyorum tevbemi ne yapmam lazım yardım edin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SessizSenfoni 12:11 12.07.19
ölene kadar veya gunahtan kurtulana kadar tövbeye devam.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
panda 12:12 12.07.19
Önce günahın kaynağı tesbit edilip enerjilerin neden bu kadar kuvvetli olduğu bulunduktan sonra gerekli reçete verilir.Örneğin adanan bir adak mı var?Hayvan adağı ise cinsi tesbit edilip bu niyetle kesilir.Herbir günahın keffareti farklı uygulamalar ile kısas uygulanır.Enerji azalması için 7,14,21...oruç tutulur,Fakir doyurma,kabir ziyareti ile büyüklerimizle usulüne göre hellallik istenir.Tevbe i sayik kitabındaki nasuh tevbesi,ismi azam tevbesi,zina tevbesi,şirk isyan tevbeleri vb. Oradaki tevbeler sabırla pes etmeden yapılır sadakalar verilir,hayattaki akrabalar ile tek tek helalleşilir....
bakmışız ki şeytanın sizi düşürmek istediği ümitsizlik yeis tuzağı bozulur inşâallah daha uyanık daha sabırlı daha imanlı daha düzenli ibadetler başlar ve devam eder inşâallah.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yasin883 12:13 12.07.19
Kur’an-ı Kerim biliyorsanız büyük niyeti okuyup 41 Yasin-i Şerif okunu,Zekat verilmiyor ise tesbit edilip zekat borcu ödenir vs...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
canfero 12:13 12.07.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Abi 5 vakit kılıyorum elhamdulillah ama bi günaha karşi çok ama çok fazla içimde baskı oluyo o gunahı işlemem için belliki o günahı sürekli tetikleten vucudumda bi cin var belkide lümmedir bilemiyorum ama nasuh tevbesi yaparsam belki temizlenirim ve bu günahdan kurtulabilirim bakalım Allah yardım eder insallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kardelen 12:14 12.07.19
Birde o günahı işlediğin yerde/yerlerde ve o saatlerde bulunmamaya çalış.O günaha yaklaştıran arkadaşların varsa uzaklaş.Örnek veriyorum; işten eve giderken meyhane önünden geçiyorsun ve aklına içki geliyor öyleyse yolunu değiştir.Seni arayıp günaha çağıran biri varsa görüşmemeye çalış. İş yerinde patronun seni günaha sevk ediyorsa işini değiştir.Bunlar tevbeye olan inancını ve tevbeye sadakatini arttırır. Tevbe et,tevbe namazını kıl ve günahtan uzaklaşmak için çaba göster.Bu arada Allah'ın (cc) affı gazabından büyüktür düşüncesiyle şeytan seni aldatmasın.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Senolsen 12:15 12.07.19
Selamün aleyküm hayırlı kardeşim.

Bu dediğiniz haslet bir çok kişi de mevcut.

Tevbe etmekle çok güzel yapıyorsunuz.

Aslolan sizi o günaha düşmenize sebep olan ortam arkadaş vs dan yani günaha yaklaşmanıza düşmenize sebep olanlar dan mümkün mertebe uzak durmanız lazım.

Kimse günahsız değil.
Beşer şaşar misali.

Günahtan tevbe edince tekrar o günaha düşmemek için Rabbimiz den Allah ım tevbe ettiğim günaha tekrar düşmemek için bana yardım et. Bana aklımı kullanmam için kuvvet ver diye dua da edin.

Ben tevbe mi tutarım diye kendine çok güvenme Allah tan şeytanın tekrar aynı günahtan kandırmaması için güç kuvvet yardım iste.

Tevbeyi de asla bırakma.

tekrar o günahı işledin diye sakın ümitsiz olma.

Şeytanı İki şeyle mahvedersin

Birincisi samimi tevbe
İkincisi samimi sadaka

Özet şu :

ya o günahı terk edene kadar, yada ölene kadar tevbeye devam edeceğiz.

Çünkü ecel ansızın gelir ve tevbe ettiğin zaman Azrail seni tevbe li bulsun.

Hayırla kal..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
joshqun 12:16 12.07.19
Sevgili kardeşim,her Tevbe kabul oluyor, Allah'ın vaadi haktır.Tevbe edince günahımızdan temizleniyoruz,ama o günahı ilk işlediğimizde verdiğimiz ruhsat ile bedenimize yerleşen (Kur'an ın deyimiyle) kötü arkadaş, bizi aynı günaha düşünmek için pusuda bekliyor ve ilk fırsatta aynı günahı işletiyor-işliyoruz... işte nasuh tevbesi dediğimiz,o günahımıza has tevbe ederek, vermiş olduğumuz ruhsatı iptal etmek suretiyle, kötü arkadaşı yok eder öldürürüz... yapmamız gereken budur... Allah CC en doğrusunu bilir... Rabbim Tevbelerimizi kabul eylesin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Oğuz Baba 14:52 12.07.19
Mevlana Hz. den Nasuh'un Tevbesi isimli kıssayı okuyup üzerinde düşünmeni tavsiye ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Caritas 16:33 12.07.19
Nasuh tövbesi gibi bir tövbe nasip olsun inşaallah..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2