Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Berzah Alemi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Sorularınız>Berzah Alemi
SDFwer 10:30 17.08.19
berzah alemi Hakkında Bilgisi Olan Var mı ?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
bigbang 13:38 17.08.19
Berzah alemi diger adi Azrail yokuşudur. Yani butun canlilar oldukten sonra ruhlari berzah alemine göc eder ve kiyamete kadar orada bekler . Insanlar oldukten sonrs direk cennet yada cehenneme gitmezler berzah alemi adi verilen yerde beklerler kiyamet gunune kadar . Yani tabir-i caizse bekleme salonu gibi bir yer orasi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SDFwer 15:00 17.08.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu Konuyla İlgili Bir Deneyimin Var mı

Ölmeden o Aleme Geçmek için Kefen Yöntemini biliyorum sadece

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bigbang 15:19 17.08.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] senin bahsettigin farkli bir durum yani Kefen yontemi ile olmeden gecmek cok tehlikeli eger bu sekilde oraya gecersen mazallah çok uzun sure kalirsan bir daha geri gelememe durumu söz konusu. Benim anlattigim ise bunun dişinda yani hani varliklarin eceli gelir ölur ya işte ruhlari berzah alemine göçer ve orada kiyamete kadar yani gunahlari varsa hesabini verecegi gune kadar bekler. Ayrica senin dedigin kefenleme ile berzah alrmine gecme yontemi ise çok cok derin hocalarin işi bunda amac ise mesela cin padişahnin musallatina ugramis bir kisiye neden musallat oldugunu arastirmak icin kefenleme yontemiyle berzah alemine gecis yapilir ama asla orada uzun süre kalmamalari gerekir yoksa dedigim gibi dönemeyebilirler dunyaya geri.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 16:09 17.08.19
Benim bi sorum var

Öldükten sonra berzah alemine gidiyorsak eğer

2 görevlinin sorgusundan sonra berzah aleminde bekliyeceksek neden namazdan sorguya başlarlar ki ?

Peki ruhlar berzah aleminde bekliyorlarsa velilerden başlayarak bütün Allah dostlarının kabirlerini neden ziyaret ederiz ? Ruh ve ruhaniyat kabirin orda değilse neden kabir ziyaretine davet ediyor bu mubarekler ?

Ölen kişilerin hali ve ne şekilde karsilandiklari veya nasıl bi azap - rahmet kapısının açıldığını Allahın bildirmesiyle görenler neyi görüyor?

Risaile Nur - 10.Söz veya Haşir risalesinde cevapları bulabilirsiniz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SDFwer 16:38 17.08.19
Celcelutiye

Benim Okuduğum Kaynaklarda Ölen Büyücüler En Kötü İşlerle Uğraşanlar İfritler ve Cin padişahları var diye biliyorum Her Ölen Oraya Gitmiyor bildiğim kadarıyla

Çok Açıklayıcı Olmuşsunuz Teşekür Ederim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bigbang 19:31 17.08.19
Öldukten sonra tabikide berzah alemine gidiyoruz dunyadaki gunahlarimiza gore ya rahat bir şekilde orada kiyamete kadar bekleyecegiz yada gunahkarsak azap icinde olacagiz . Yoksa hadi sen oldun oo gunahin cok hadi cehenneme diyip direk cehenneme yada cennete gitmiyoruz. Sebeini soyleyeyim size: Kiyamet gunu tum insanlar hayvanlar öldugunde mesela benim hakkini yedigim insan yada insanlar karsima dikilecek hak talep edenlere varsa sevabim dagitilacak. Eger dusunuldugu gibi öldugumuzde direk duruma gore cennet yada cehenneme gitseydik kiyamet gunu mahşerde hesaba çekilmezdik. Düsunun biraz ve yine oldugumuzde direk cennet yada cehenneme gitseydik kabir azabi diye birsey olmazdi cunku suphesiz cehennem ateşi azaplarin en buyugudur. Duşunun bunlari biraz yoksa oldukten sonra berzah alemine sadece kotu ruhla ve varliklar gitmez orasi boş alandir orada beklenecek kiyamete kadar . Ha bunun yaninda peygamberler ve Allah-u Teala'nin sevgili kullarinin durumunu bilemem berzah aleminde mi beklerler yoksa direk olarak cennete mi giderler bilemem .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bigbang 19:41 17.08.19
Evliayalarin Allah'in izni ile ruhlarla konusmasi bambaskadir cunku Evliyalar ölmeden ölmustur yani onlar sadece ölulerle degil agaclarla hayvanlarla bile konusur şuphesiz . Allah dostlarinin ve veli kullarinin kabirlerinin ziyaret edilme sebebi ise o kabirde bulunan muhaterem zat'a ya dua etmek yada Allahtan orda yatan muhterem zat'in yuzu suyu hurmetine istekte bulunmaktir. Dedigim gibi insanlar direk cehenneme yada cennete gitseydi kiyamet gunu olulerin dirilip mahşerde hesap vermesi gibi gun olmazdi . Siz yoksa ölen birisinin sevabi coksa direk hemen cennete gittigini filan mi sanndiniz e o zaman kiyamet koptugunda da bu cennete giren kisi cennetten Allah tarafindan cikarilip mahşerde yeniden hesaba cekildigini duşunuyorsuz galiba. ASLA YOK OYLE BIRSEY.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SDFwer 13:12 18.08.19
bigbang

Bu Konu İle İlgi Çok Farklı görüşler Ve Fikir Ayrılıkları Var

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Afitap06 17:25 25.09.19
Dinimize gore ruh bedeni 3. Gun tamamen terk edip berzaha cikar . Tecrubemi aktarmak istiyorum . Yakin zaman da cok sevdigim birini kaybettim . Gercekten mubarek bir insandi ancak yalnizlik ve uzuntu icinde öldü . Öldüğü gün ruyamda gördüm . Yanan bir mumu aldi ve odasindan cikti . Ertesi gun gercekten öldüğününün haberini aldım . Bir gun sonra . O kadar buyuk bir acı yaşadım ki tahmin ediyorum ki o acı kullenmediginde insanlar kanser vb hastaliklara yakalaniyor . Dua ettim 3 gün . Cünkü helallesememistik . O gece aglaya aglaya kendimden gectim . Bir anda yukari dogru cekildigimi farkettim . Yagmur yagiyordu bulutlarin arasindan yukari dogru uzunca muddet cekildim . Sonra alacakaranlik bir yerde buldum kendimi . Çöl gibi puslu ciglik srsleri ugultular up uzun bir yol yolun sonunda kirmizi arrima baktigimda beyaz bir isik vardi . İnsanlar yuruyordu . Bir an delirdigimi sandim . Biri kaybettigim kisinin ismini cagirdi . O tarafa dogru yurumeye basladim . Kulagima gelen onca ses icinde esmanlar ve ezan sesi de vardi . Ve nihayet kaybettigim kisiyi buldum . Oglu vefqt etmisti gencken . Engelliydi . Onun sorgusuz sualsiz cennete gittigini soyledi . Aglarken yasin suresi okuyordum bana olenlerin ardından okunan dualarin melekler tarafindan onlara birer nur olarak getirildigini ve karanlikta kalmamak icin buna ihtiyaclari oldugunu soyledi . Uyandigimda elbiselerim islakti ve buz gibiydim . İlginc birdey daha var ki abraham lincoln ün de orada oldugunu isittim . Bir sure daha devam etti bende bu durum . Fakat birktim . Urkmekten ziyade geri donemeyecegimi dysunmeye basladim . Cunku esim bir seferinde beni uyandirmaya calisirken tirnaklarimq kadar morardigimi soyledi . Durumumun aciklamasini bilmiyorum fakat oluleri rahmetle andigimiz da kendilerini bir sekilde hissettiriyorlar . Vel hasıl berzah alemi de aslinda fikrimce kademe kademedir . İnsanlarin bekleyisleri niyet ve amellerine gore daha zor ya da kolay olabilir diye dusunuyorum .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3