Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Lütfen yardım!(imanımı kurtarmam için) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Sorularınız>Lütfen yardım!(imanımı kurtarmam için)
hevvez 01:36 30.06.16
Merhaba.Yıllardır bazı inanç problemleri yaşamaktayım, "görünmeyene" olan inancımı kuvvetlendirmek böylece islama daha sıkı inanabilmek için yine yıllardır havas kitaplarını okurum davetleri tılsımları önüme geleni yapmaya çalışırım ama bu zamana kadar inanın hiç bir şey olmadı.Şuan inanç problemlerim daha da arttı en son forumda verilen shea yağıyla ve otuyla yapılan daveti denedim o da olmadı ve inanç problemlerim katlandı ateist olacak gibiyim neredeyse sizin bildiğiniz gerçekten işe yarar bir davet var mı acaba?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Manevitokat 02:39 30.06.16
Abi eğer vesvesen olsa yardımcı olurdum hatta alamet isteseydin onada vesile olurdum ama davet vs olunca benim gözümde dini istismar olur eğer imanın sorgulamak bana düşmez ama benim gözümde tam olsaydı diğer kişiler gibi yok sevdiğim bana gelsin yok davet yaptım olmadı gibi şeyleri yani nefsinin aşırılıkları olmasaydı zaten olurdu bana göre nefsin in ve şeytanın sana oyunudur acil havas tan uzak dur yoksa yanlış bir işe bulaşırsın hem bu tarafı hemde ahiretine zarar verirsin Allah bu dünyaya kimseyi davet yapın vs die göndermedi Allah ı görmek tanımak istersen davetle olmaz tefekkürle olur güneş doğup batmasından tut yediğimiz içtiğimize kadar bu kadar şeyin olması için bir yaratıcı şarttır ama davet yaptım olmadı vs vs dersen bunca güzelliği inkar etmek olmaz bilgine arz ederim bol dua et ve kelimei tevhid oku ve alimlerin menkıbeleri ni oku bence abim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hevvez 02:45 30.06.16
teşekkürler benim takıntım evrim teorisi iki tarafında kaynağını okudum ama kafamdan atamıyorum ha evrim islama zıt mı Hz.Adem aleyhisselamın yaratılışı dışında değil bence ama onun yaratılışı konusunda zıt kafam çatlayacak derecede oluyor hele geçen senelerde yine bir iddialarına göre yarı maymun yarı insan homo naledi diye iskeletler buldular delirecek gibi oluyorum diğer takıntım yine evrimle bağlantılı bitkilerde hayvanlarda insanlarda olan engellilik mesela domates yamuk bitiyor hayvan sakat doğuyor insan engelli doğuyor bunun dinen cevabını bulamıyorum mükkemmel olan Yaratıcımız azze ve celle niye böyle yaratıyor diye ama evrimciler veriyor böyle şeylerin cevaplarını o yüzden belki bir cin fln görürsem geçer diye düşünmüştüm ama başka usül de varsa olur bu imanımı sağlamlaştıracak

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Manevitokat 02:49 30.06.16
Abi yarın chat te hep birlikte konuşalım inşallah seni ikna ederiz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 05:01 30.06.16
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] başarısızlıklarının suçunu kendinde aramayı dene.Sen diyorsunki ben hiç Amerikaya gitmedim onun için Amerika yoktur.Böylesine saçma bir mantık olmaz.Sen en büyük mucize olan kuranı okuyup anlamaya çalış.En kıytırık bir davete bile cinler gelirler ama sen göremezsin..Gelen cinler isterlerse sana kendini gösterirler.Eğer ruhani alemi iyice tanımak istersen öncelikle keşfini açmak için çalışmalısın.Elbetteki kafandaki şüphelerden kutulup tam bir ihlasla çalışmalısın.

katılımcı ve aktif olunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 05:04 30.06.16
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Üstteki linkini verdiğim böölümdeki konuları da iyice oku.Hepsi mücerrebtir.Tabiiki havass şartlarına tam bir uyum ile yapacaksın.Başarısızlıklarının nedenlerini de sorgularken bizaz da kendinde suç ara.

katılımcı ve aktif olunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Çınar 05:17 30.06.16
hevvez Nickli Üyeden Alıntı:
diğer takıntım yine evrimle bağlantılı bitkilerde hayvanlarda insanlarda olan engellilik mesela domates yamuk bitiyor hayvan sakat doğuyor insan engelli doğuyor bunun dinen cevabını bulamıyorum mükkemmel olan Yaratıcımız azze ve celle niye böyle yaratıyor diye ama evrimciler veriyor böyle şeylerin cevaplarını o yüzden belki bir cin fln görürsem geçer diye düşünmüştüm ama başka usül de varsa olur bu imanımı sağlamlaştıracak
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

hevez kardeşim bunu izle yaratıcının insanları neden ya da niçin öyle yarattığına bi cevap olabilir senin için. Diğer bir konu ise bir ruhani görmek kimsenin imanını sağlamlaştırmaz.. İmanın sağlamlaştırmak çok basit

Ikra’ bismi rabbikellezî halak

Yaratan Rabbinin adıyla oku!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 23:15 01.08.16
Makro evrim masalı

Evrimciler türler içindeki çeşitliliği, yani varyasyonu "mikro evrim", yeni türlerin oluşması varsayımını ise "makro evrim" olarak adlandırırlar. Evrimcilerin bu tanımlamalarda kullandıkları çarpıtmalardan ilki "mikro evrim" safsatasıdır. Evrimciler, güya mikro evrim herkesçe kabul edilen açık bir bilimsel gerçekmiş, makro evrim de mikro evrimin daha uzun zamana yayılmış bir sonucuymuş izlenimi vermeye çalışırlar. Herşeyden önce vurgulanması gereken nokta, "mikro evrim" diye bir sürecin de gerçekte var olmadığıdır. Evrimciler başta da belirttiğimiz gibi türler içindeki çeşitlenme (varyasyon) olayına "mikro evrim" adını takarak bu olaya sözde evrimsel bir süreçmiş görünümü vermeye çalışırlar. Oysa, durum hiç ilgisi olmayan bir olaya, içinde "evrim" sözcüğü geçen bir isim takarak göz boyamaya çalışmaktan ibarettir. Çeşitlenme yani varyasyon, her türün gen havuzundaki bilgilerin o türün bireyleri arasındaki çaprazlanmalar sonucunda ortaya çeşitli farklı gen kombinasyonlarının çıkmasından ibarettir. Sonuçta o türün gen havuzuna eklenen yeni bir bilgi yoktur. Dolayısıyla ortada evrim gibi bir süreç yoktur

İkinci çarpıtma ise türün kendi içindeki sözde mikro evrimlerin daha uzun zaman içinde birikmesi sonucunda "makro evrim", yani tür değişimlerinin meydana geldiği iddiasıdır. Oysa, "mikro evrim" diye bir kavramın gerçek dışı olduğu anlaşılınca, "makro evrim" iddiasının da hayali dayanağı ortadan kalkmış olur. Çünkü mikro evrim gibi bir süreç yaşanmadığına göre, sözde bunların birikmesiyle oluştuğu iddia edilen "makro evrim" gibi bir kavram mantıken bütünüyle iptal olmuş olur.

"Makro evrim" ve "mikro evrim" gibi hayali kavramların ve bunlara dayalı varsayımların gerçekte türlerin kökenine hiçbir açıklama getiremediği, birçok evrimci biyolog tarafından kabul edilmiştir. Ünlü evrimci paleontolog Roger Lewin, Kasım 1980'de Chicago Doğa Tarihi Müzesi'nde 150 evrimcinin katıldığı, dört gün süren ünlü sempozyumda bu konuda varılan sonucu şöyle anlatır:

Darwin'in (varyasyonlardan yola çıkarak) yaptığı mantık yürütmeleri haklı mıydı? Evrimsel biyolojinin tarihindeki son 40 yılın en önemli konferanslarından birine katılan bilim adamlarının ortaya koydukları yargıya göre, bu sorunun cevabı "hayır"dır. Chicago konferansındaki temel mesele, mikro evrimi sağlayan mekanizmaların, makro evrim adını verdiğimiz fenomeni açıklamak için de kullanılıp kullanılamayacağı olmuştur... Cevap açıklıkla verilebilir: Hayır.(1)

1.. R. Lewin, "Evolutionary Theory Under Fire", Science, vol. 210, November 21, 1980, s. 883.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Altera 08:21 15.08.16
AŞIRI KISKANÇLIKTAN KURTULMAK İÇİN

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Bu esmaları safran ile yaz. Boynunda taşı. Bu illetten tez zamanda kurtulursun biiznillah.

__________________________________________________ ________________

PSİKOLOJİK SIKINTILAR İÇİN

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlâs suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Psikolojik sıkıntılar için yazılır ve taşınır ise şifa olur biiznillah.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 15:09 06.09.17
Allah hiç kimseyi nefsine yenik düşürmesin. Değerli tavsiyelerde bulunulmuş. Bizlerde faydalandık. Teşekkürler.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2