Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Nur " suresi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Nur " suresi
Zümer 13:37 22.09.19
35﴿ Allah göklerin ve yerin nûrudur. Onun nûrunun misali, içinde kandil bulunan bir kandilliktir. Kandil bir cam içindedir, cam inciyi andıran bir yıldızdır; (bu kandil) doğuya da batıya da ait olmayan, yağı neredeyse ateş dokunmasa bile ışık veren mübarek bir zeytin ağacından yakılır. Nûr üstüne nûr. Allah nûruna dilediğini kavuşturur. Allah insanlar için misaller veriyor, Allah her şeyi hakkıyla bilmektedir.

Bu ayeti kerime hakkında tefsir bilgisini paylaşmak isteyen kardeşlerimi bu başlığa davet ediyorum. Yine bu ayet hakkındaki hislerinizi bildiklerinizi ve uygulamalarınızı bekliyorum
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Lil bin Ali 14:04 22.09.19
ne diyebilirim ki . ama sen cevabı biliyorsun gibi

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ALCHEMY 19:35 22.09.19
Konuşmakta zorluk çeken çocuklara Gezegen gün ve saatinde yazılıp suya koyulup içirilirse çok güzel sonuç elde edersiniz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zümer 21:13 22.09.19
Liva-ül Hamd 23:04 22.09.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim tefsirciler mecaz yoluyla bir anlatım olduğu ve te'vil edilmesini söylerken Gazzâlî Mişkâtü’l-envâr’ında farklı bir bakış açısıyla tefsir etmiş okuyabilirsiniz.
Nur Suresi 35. Ayet ile Ali hocamın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] tavsiyesi ile tanıştım. Şu anda da devam ediyorum her gece 7 kez okuyup 100 defa Ya Nur zikri ile Allah rızası için okuyorum. Okurken de gözlerim kapalı düşüncelere dalıp vücudumu Rabbimin nuru içinde soyutluyorum.

İlk zamanlar okuduğum ayetler veya zikirlerden beklenti içindeydim bu yanlış bir yolmuş benim için. Şu anda okuduğum ayet ve zikirlerimi sadece ve sadece Allah rızası için okuyorum... Beklenti içinde olmayınca beklemediklerini nasip ediyor Rabbim. Okuduğumuz ayet ve zikirlerin tüm faziletlerinden hayat bulmak varken tek bir faziletine talip olmak ( bu sözüm sadece kendime Aptallıktır)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zümer 23:11 22.09.19
Tefekkür etmek başka bir boyuta taşıyor insanı haklısınız. Bu ayeti kerime bugün birden gözüme takildi. Hazine bulmuş gibi hissettim.
İyiki yazdınız miskatul envari.Hemen inceliycem o tefsir açılımlarıni. Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi