Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Tavus kuşu tüyü ne işe yarar - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sorularınız>Tavus kuşu tüyü ne işe yarar
Ahşaptan hayaller 20:23 07.01.20
Tavus kuşu tüyü ile iyi ya da kötü bir büyü yapılabilir mi?

Ne işe yarar? Sadece güzel mi görünüyor?

Lütfen bilgisi olanlar yazsın.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
DiLara 20:23 07.01.20
Tavus kuşu tüyü Doğu anadolu ve Güneydoğu anadolu evlerinde süs amaçlı kullanılır...
Bu insanlar evlerinde bulunduruyorsa Kötü bir amacı olacağını sanmıyorum...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kalesi 20:24 07.01.20
Tavus kuşu tüyü nazar boncuğuna benzediği için nazarı nazarı angellediği söylenir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nani 20:25 07.01.20
Yezidilik inancında Tanrı Azda tarafından yaratılan ve kendisine evreni ve insanları yaratma görevi verilen Melek-Tanrı.
Yezidi inancında Melek Tavus, insanları yarattıktan sonra kendi yarattığı insanlar önünde eğilmemiş ancak bu Tanrı Azda tarafından farklı yorumlanarak kibirli olduğu sanılmıştır.
Yezidilik'ten önceki ilahi dinlerde anlatılan, şeytanın, yaratıcının buyruğuna rağmen insan karşısında eğilmeyip saygı göstermemesi, onun aslında ne kadar asil olduğunun, yaratıcı tarafından sınanmış ispatıdır. İşte bu sınavı başarı ile verip tüm insanlığın ve dünya işlerinin başına geçme hakkını kazanmıştır.
Ancak burada Şeytan'ın sahip olduğu özellikler diğer dinlerden farklıdır. Yezidilik'te tanrı, dünyanın sadece yaratıcısıdır ancak sürdürücüsü değildir. Tanrısal iradenin vücut bulması için Melek Tavus bir nevi aracılık rolü üslenmiştir. "Melek Tavus" olarak adlandırılır ve bir tavus kuşu ile simgelenir. Tanrı özünde iyilikle dolu olduğundan tanrıya ibadet ederek onun gönlünü kazanmak gerekmez. İbadetin, içi kötülüklerle dolu olana, Tavus'a yapılması ile kötülüğün en büyük kaynağından korunulur. Bu anlamda diğer şeytan olarak adlandırılan tinsel güç yezidilik inancında Azda'nın devamlılığı ve işlevsel yönüdür. Zıtlıkların kaynağı ve aynı zamanda zıtlıkların ortadan kalktığı isim aslında Melek Tavus'tur.
Ahiret inancı gibi sonradan hesap verilecek bir yerin varlığı söz konusu değildir. Yeniden doğuşa, şekil değiştirmeye inanılır. İnsanın inanışına ve yaşayışına göre dünya, cennete de cehenneme de dönüşebilir. Cehennem insanın içinde kontrol edilmesi gereken ateştir. Melek Tavus bütün bu işlerin denetleyicisi ve tanrının bu dünyadaki gölgesidir.
Yezidiler Melek Tavus'a ibadet ederler. Yezidi inancından kötü bir melek değil, yanlış anlaşılmış ve sonradan affedilmiş iyi bir melektir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi