Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Taşlar ve arındırma yöntemleri. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Taşlar ve arındırma yöntemleri.
bitter 19:34 01.10.16
Taşlar ve arındırma yöntemleri.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Och 08:20 12.02.20
Akan su
Taşınızı yaklaşık 2-3 dakika akan suyun altında tutun.

Ametist
Taşınızı bir ametist kristalinin üzerinde bekletin.

Ayışığı
Taşınızı bir gece ayışığı görür halde bekletin. Doğrudan sabah güneşini alan bir pencereye koymamaya dikkat edin.

Güneş
Eğer kısa süreli olarak belirtilmemişse yaklaşık 4-5 saat güneş görür halde bekletin. Kısa süreli olarak belirtilmiş ise bu süre yaklaşık 1-2 saattir. (Eğer yanında süre belirtilmiş ise o süreyi dikkate alın.)

Kuvars
Taşınızı kuvars kristali üzerinde bekletin.

Toprak
Taşınızı nemli toprak içerisinde bekletin. Kalın olmayan, temiz pamuklu ya da yün bir bez parçasına sararak gömebilirsiniz. Saksınızı kullanabilirsiniz. Ne kadar çok beklerse o kadar iyi diye düşünmeyin; taşınızı 24 saatten fazla gömülü bırakmayın. Bir gün ya da bir gece yeterlidir. Taşınızı çıkardıktan sonra akan su altında durulayın ve taşınız yeniden kullanıma hazırdır.

Tuzlu su, Deniz suyu
Taşınızı yaklaşık 3-4 saat boyunca, içine tuz (mümkünse deniz tuzu) koyulmuş ılıtılmış su içerisinde ya da deniz suyunda bekletin. Eğer tuzlu su yapacaksanız musluk suyu yerine doğal kaynak suyunu tercih edin. Kap olarak metal kap kullanmayın. Farklı taşları birlikte koymayın, her taş için ayrı kap hazırlayın. 3-4 saat sonra taşınızı aldığınızda soğuk su altında durulayın ve artık taşınız yeniden kullanılmaya hazırdır. (Kaptaki suyu dökebilirsiniz, çünkü o suyu tekrar arındırma işlemi için kullanamazsınız.)

Not: Sadece taşınız için önerilmişse bu yöntemi kullanın; tüm taşlarda kullanılabilecek bir yöntem değildir. Önerilmemiş olan taşlar, örneğin lapis ya da opal, tuzlu sudan zarar görecek olan taşlardır. Aşırı sıcak ya da soğuk su da kullanmayın, suyun ılık olmasına özellikle özen gösterin; aksi takdirde taşınız ısı farkından dolayı çatlayabilir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up