Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Allah dilediğine dilediği kadar gaybı bildirir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sorularınız>Allah dilediğine dilediği kadar gaybı bildirir
Acmary 17:51 23.01.21
Allah dilediğine dilediği kadar gaybı bildirir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sycronix 18:14 23.01.21
Acmary Nickli Üyeden Alıntı:
Allah dilediğine dilediği kadar gaybı bildirir.
Soruyu tam sormadığınız için anladığım kadarıyla neye göre Yüce Allah bir kuluna ledün ilmini ögretir olarak algılıyorum.
Bu soruyu cevaplamak haddim değildir ama bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.
Evrenimizde muhteşem tevafuk olayları vardır. Evet Allah dilediğine gaybı bildirebilir. Biz arkaplanda ne olduğunu göremeyiz. Sebeb-Sonuç ilişkisi ve Allahın hikmeti sayesinde ledün ilmi Allah tarafından kullarına öğretilebilir. Bu mutlak düzenin nasıl çalıştığını ben gibi gafil kimseler bilemez. Arkaplanda birçok hikmet vardır. Fakat çoğu kimseler bir olay gördüklerinde hikmetini düşünmektense sorgulamayı tercih ederler. Onlara göre sorgulamak daha kolaydır, hikmetini bulmaksa imkansızdır. Yüce Allah bizim hikmetleri görmemizi nasip etsin İnşAllah. Hakkınızı helal edin cahil olduğum için bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acmary 12:05 24.01.21
Helal olsun var ise hakkım gayet güzel anlattınız .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Swordsfish 19:28 24.01.21
Bildirmesi için şartlar vardır.En basitinden 4x4 değil 8x8 değil şekilde emir ve yasaklara harfiyen uyulmsı ilk şart olması lazım.Buda demek oluyorki namaz-abdest-dua-zikir gibi olaylar bir yana gıybet dedikodu kul hakkı yememe yalan dolan iftira gibi ve daha değişik akla gelecek yasaklara uyar ve üstte dediğim 8x8 mümin olursa şart oluşur.Sonrası işte edeceği dualarda zikirde gizlidir.Onuda işte herkese vermez verdiğide gayb dan kasıt bilgiden bilgiye değişir kimine rüyada gösterir olacakları ayan beyan görür.
Kimininde keşfini açar levhi mahfuzu şakır şakır okutur.Derin konudur.Zikri vardır.O zikri adabı ile çekilirse verebilir ama herkese değil sadece onun istediğine buraya dikkat .

Zikride vermeyelim.Merak eden arasın bulsun sitede var konusu.Selametle.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi