Sure ve Ayet Havasları

Tevbe Suresi Son 2 Ayeti - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Sure ve Ayet Havasları>Tevbe Suresi Son 2 Ayeti
HavasHoca 08:26 05.04.16

Tevbe Suresi Son 2 Ayeti

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

Bismillâhir rahmânir rahîm

لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).

فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).

Fazileti

Okuyan o gün ölmez, göçük altında ölmez, yanarak ölmez, boğularak, demir darbesiyle (kurşunla) ölmez. (Hadis-i Şerif)

Lekad caeküm rasulün min enfüsiküm ayetinin havası ve bu havasın ölüme bile çare olduğu;
Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).TEVBE - 128
Fe in tevellev fe kul hasbîyallâh(hasbîyallâhu), lâ ilâhe illâ hûv(hûve), aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).TEVBE - 129

Bir kimse hergün 7 kere Tevbe suresinin son iki ayetini okumayı vird edinirse,ölüm o kimsenin yolunu kesemez. Bu tertibe devam ettiği sürece hayatı da devam eder.
''Allah dilediğini siler dilediğini bırakır.Ana kitap(Levh-i Mahfuz) O'nun katındadır.''(Ra'd suresi ayet 39)
İmam -ı Gazali(ks) ,Tabiinin büyüklerinden Hasan-ı Basri (ra) Hazretlerinden rivayet ederek diyor ki;
'' Ashabının ve tabiinin ileri gelenlerinden bir cemaat ''Lekad caeküm ayetinden başlayıp surenin sonuna kadar okumayı vird haline getirmişlerdi.Bu tertibe devam ederek kendilerini belelere karşı koruma altında bulunduruyorlar.Allah Teala(cc) onlara çok rızık veriyor,nice isteklerine nail oluyorlar,düşmanlarının fenalıklarını üzerlerinden kaldırıyorlar,Allah Teala'ya (cc) daha yakın olma fırsatını buluyorlar,O'nun nice sırlarını bu ayetlerin bereketiyle kavrıyorlardı'' buyurmuştur.
Havas ilmiyle meşgul olan alimlerden bir kısmı bu iki ayeti her gece 33defa okumayı vird edinmişlerdir.Bu miktar bazen 41e çıkarılmış,bir muradın hasıl olmasını isteyenler bu iki ayeti 100 kere veya 313 kere okumuşlardır.1000 kere okuyanda olmuştur.Ebced hesabına göre 6865 kere okumak gerekir.Dünya ve ahirette her maksada erebilmek için bu miktar gözden uzak tutulmamalıdır.
Her beş vakit namazın sonunda 3,5,7 kere okunmak için izin de verilmiştir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Eğer cok mühim bir veya birden fazla Hacetiniz varsa Cuma gecesi saat 24:00 ten sonra (yani perşembe akşamı akşam namazından sonra gece 12.00 ) Allah rızası için 4 Rekat Hacet namazi kilin.
Ve ardindan 2001 kere Tevbe suresinin 129. Ayetini okuyun. Okuduğunuzda icinizde ne süphe, ne fesatlik ,ne de bir kusku olsun. Hepimiz biliyoruzki süphe ile yaklasilan hic bir seyde basarili olunmaz. O yüzden olacagina inanarak dualarimizi yapmaliyiz. Bu ayeti bizzat kendim denedim ve her seferinde sonuç aldim. Okuduktan sonra kendinizi Rabbime teslim edin.

Tevbe suresinin 129. Ayeti budur Arkadaslar:
Fe in tevellev fe kul hasbîyallâhu, lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm

Anlami: Bundan sonra eğer onlar dönerlerse, o zaman onlara şöyle de: “Bana, Allah yeter (kâfidir), O'ndan başka ilâh yoktur. Ben, Allah'a tevekkül ettim (güvendim). Ve O, azîm arşın Rabbidir.

Allah hepimizin Dualarini kabul etsin!

Kişi İsterse İnanmayarak Bu Duayı Yapsın!

“Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azıym.”

“Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”
Başınız haksız yere derde girdiği zaman bu âyet-i günde beşyüz veya bin kere okumaya devam ederseniz, inşâallah kısa zamanda selâmete çıkarsınız.

Bu âyetteki duâyı ilk okuyan İbrahim Nebidir.
İbrahim aleyhisselâm Nemrud tarafından yakalattırılıp, mancınıkla ateş dağının içine fırlatıldığı zaman, havadayken Cebrâil isimli melek gelir ve sorar.
-Yâ İbrahim senin için ne yapmamı istersin?
İbrahim aleyhisselâm cevap verir:
-Allah’a güvendim. O bana yeter. Tanrı yoktur O vardır! Ben O’na bağlanıp, işimi ona bıraktım. Ki O arş’ın azîm rabbıdır.
İşte İbrahim aleyhisselâmın bu şekildeki ifadesinden sonra mûcize olur; ve İbrahim aleyhisselâm yavaş bir şekilde ateşin içine düşer fakat onu ateş yakmaz. Çünkü, Kur’ân-ı Kerîm’de anlatıldığı üzere "ateş soğumuş ve selâmet verici olmuştur" İbrahim Nebi için, Allah emri ile.
İşte, böyle bir mûcizenin meydana gelmesine vesile olan anlayış ve ifade vardır bu duada.

Bakın bu duâ için ne buyuruyor Rasûlullah salla’lâhu aleyhi ve sellem efendimiz bizlere:
-Kim sabah kalktığında ve geceye girdiğinde “Allah’a güvendim o bana yeter, Tanrı yoktur, arş’ın azîm rabbi olan O vardır” derse; bunu ister sıdk ile söylesin ister YALANDAN (inanmıyarak) söylesin, yedi defa söylediğinde Allah ona kâfi gelir.’ Ebû Davud.

Dikkat edin!

Bu hadîs-i şerîfte çok önemli bir hususa işaret ediliyor! Allah’ın SİSTEM’ine! "Allah’ın düzeninde asla değişiklik olmaz" âyetiyle de vurgulanan SİSTEME.
Siz belli duaları veya zikirleri yaptığınız zaman, inansanız da, inanmasanız da, o yapılan çalışma, ilgili mekânizmayı, sistemi harekete geçirir ve mutlaka semeresini verir; demiştik.
İşte bu hadîs-i şerîf, söylediklerimizin açık-seçik ispatıdır. "Kişi ister SIDK ile ister yalandan yâni inanmayarak" yaptığında denmesi bunun apaçık göstergesidir.

Bu sebeple diyoruz ki, siz inanmasanız dahi bu zikirlere veya duâlara bir süre devam edin, söylenildiği sistem üzere. Elbette neticesine ulaşacaksınız.
Allah bize bunun mânâsına ermeyi ve bu duayı edebilmeyi nasîb etmiş olsun....
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
HavasHoca 14:50 05.04.16
Ek bilgi için bu konu da var
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu konuda da aynı ayetlerin havassı hakkında ek bilgiler mevcud.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
lonelylikos 21:41 22.09.16
Necip Fazıl a sorulduğu vakit şöyle demişti : Allah, tanrının cezasını versin. Konuya ilişkin halen işitiriz : bazı ebeveynler çocuklarını "bak yapma Allah baba kızar" gibisinden ikaz eder. İhlas katili söylemler bunlar, örnekleri çoktur, yazmaya mecal olmaz.

ALLAH razı gelsin inşaELLAH önce tevbe sonra tasavvuf
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
tuarec 14:29 22.12.16
şükran ya seydi
defineciler ve maden çalışanları için ideal bir korunma
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 00:11 28.02.17
Degerli kardeslerim 7 Kere Tevbe Suresinin Son İki Ayetini Okuma Bir kimse, hergün 7kere Tevbe suresinin son iki ayetini okumayı vird edinirse ,ölüm o kimsenin yolunu kesemez. Bu tertibe devam ettiği sürece hayatı da devam eder

Degerli kardeslerim yapılan rivayete göre,Resulullah (S.A.V.) buyuruyor ki:Kim bulunduğu günde Tevbe suresinin sonundaki iki ayeti okursa,o gün ölmez.Başka bir rivayette ise ''O gün öldürülmez.''Diğer bir rivayette ''O gün ne öldürülür, ne de madeni bir aletle yaralanır.''Geceleyin de okusa yine böyledir. Tavsiye edilen sabah ve akşam okunmasıdır

Salihlerden bir kısmı bu hadisi hatırlayarak hastalandıkları veya kendilerini böyle sandıkları zaman okumuşlardır.Yetmiş yaşında bulunurken bu ayetlere devam ettikleri için yüz,yüz yirmi yaş yaşamışlardır.Allah onların ruhunu almak istediğinde,rüyalarında Peygamber (S.A.V) Efendimizi görürler Peygamber (S.A.V.) onlara ''Bizden daha ne kadar kaçacaksın?!''diyerek uyarıda bulunur.Bunun üzerine onlar da iki ayeti okumayı terk ederler ve böylece ölürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 09:23 15.08.17
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Tevbe Suresinin Son Ayetleri Nasıl Okunmalıdır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler - Fatih Çollak.
Bu konuda verdiğim ayetleri çalışacak olan arkadaşların dikkatine:Üstte verdiğim linkteki videoyu mutlaka izleyiniz.Çok önemlidir.good
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nun 18:20 31.07.18
Okuyan o gün ölmez dıyor ya faziletinde o nasıl oluyor ecel belli değil midir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
APEX16 00:22 30.10.18
Bana tevbe suresinin son 3 ayeti yada bu son 2 ayetini annem her gün okutturuyordu.yani rahatsizligim icin tavsiye etmisti.Sanırim yarım bıraktim 21 gun devam etmeliydim.Birde aynı anda cin suresini okuyordum.Nazar, büyü vs gibi durumlarda bilhassa denenmiş çok faydasıni görmüşümdur.Tabiki vefakar annem sayesinde.bikmadan hergün okur, dua eder evlatlarina.bu paylaşım çok kıymetli bilgilerden birtanesi olmuş emeginize saglik.Havas okulu formuna emegi geçen herkesin emegine gönlüne saglik.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tomris katun 04:36 10.02.19
Allah gani gani razı olsun. Uzun zamandır eve kanip dua ederim. Sanki tüm aklımdaki soruları duymuşcasina cevaplarını aldım. Allah rızası olsun..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 19:09 04.03.19
yaslı bir adam 70 yaslarında olabilir . hasta heralde . bu ayetleri duyar ve okur 120 yasına gelir . en sonunda ALLAH vefat etmesini ister . peygamber efendimiz rüyasına girer . bizden niye kacarsınız der . ve o kisi vefat eder . okumayı keser yani
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2