Sure ve Ayet Havasları

Fatiha-ı Şerife-nin Sırları ve Havassları - Sayfa 3 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 5 6 
Sure ve Ayet Havasları>Fatiha-ı Şerife-nin Sırları ve Havassları
İnşirah 01:45 04.02.17
1. Fatiha suresi, belirli veya normal zamanlarda bir kimse tarafından okunduğunda, Allahu Teâlâ o kimseyi dünyevî ve uhrevî maksadına nail eder.

2. Birçok bela ve musibetlerden uzak olmasına vesile olur.

3. Hasta olanlara da suya okuyup içirilse veya onların üstü*ne okunsa Allah’ın izni ile şifaya kavuşmuş olurlar.

4. Bir kimse yatarken 7 defa Fatiha suresini okursa, ölüm hariç her şeyden korunur.

5. Fatiha Suresi övgü ve dua olarak ikiye ayrılır.

6. Yüce Allah, Fatiha Suresini okuyanı över.

7. Fatiha Suresini okuyan kişi tüm Kuran’ı okumuş gibi sevaba nail olur.

8. Fatiha Suresini çok okuyan kişiye, 7 ayeti de cehennem kapılarında kapak olur; cehennem üzerinden salim olarak geçer.

9. Fatiha ve Ayete’l-Kürsi’yi okuyan; cin, şeytan ve insan şerrinden emin olur.

10. Fatiha’yı okuyan Allah’a şükrünü yerine getirmiş olur.

11. Fatiha aynı zamanda “şâfiye”dir, okuyanlara şifa kaynağı olur; ruhsal ve bedensel hastalıkları iyileştirir. Çünkü Rasûlullah bu şekilde dua yapmış ve “Allahümme hazihi’ş-şafiye ve ente’ş-şâfi. La şifâe illa şifâuke işfi ente’ş-şâfi la yuğadiru sekame” diye dua etmiştir.

12. Fatiha; istektir, münacattır, duadır.

13. Fatiha Suresi her derde devadır.

14. Fatiha Suresi indiğinde şeytan feryat etmiştir. Çünkü Fatiha okuyanın mükâfatı, Cehennem ateşinin ona haram olmasıdır.

15. Fatiha Suresi ile sırra erişilir. Arzuladığına hemen kavuşursun, şeref ve makama sahip olursun. Fakirlik, kötülük ve korkulardan emin olursun. Dünya ve ahiret saadetine kavuşursun.

16. Fatiha Suresinde bin zahir, bin de batın olmak üzere toplam iki bin hassa vardır. Ayet sayısı 7’dir. Fatiha 25 kelimedir. Kimi âlimlere göre 123, kimine göre 125, bazısına göre de 130 harftir.

17. Hasta üzerine 41 Fatiha okunursa hasta şifa bulur.

18. Her gün Sabah namazının farzı ile sünneti arasında 41 defa Fatiha okuyan kişi; makam ve mevki sahibi olur. Fakirlik görmez, hastaysa şifa, zayıfsa kuvvet bulur. Emniyet içinde bulunur. Kısırsa çocuğu olur. İzzet ve şeref elde eder.

19. Her farz namazlarının ardından 7 Fatiha okuyan kişiye hayır kapıları açılır.

20. 25 Estağfurullah, 11 İhlas, 7 Fatiha, 33 Salâtü Selam okuyup; Peygamberimizin (s.a.v.), evliyanın, ashabı kiramın ruhlarına hediye edip, onların yüzü suyu hürmetine şifa isteyen kişiye Allah şifasını verir.

21. Farz namazları arkasından 20 defa Fatiha okuyan kişinin rızkı genişler, durumu düzelir, iç âlemi nurlanır.

22. Sabah namazından sonra 30, öğle namazı sonrası 25, ikindi namazı sonrası 20, akşam namazı sonrası 15, yatsı namazı sonrası 10 defa Fatiha Suresi okunur. Toplam 100e ulaşır. Buna devam eden kişiye Allah istediğini verir.

23. Farz namazları ardından 100 Fatiha okuyan maksat ve arzusuna hemen kavuşur.

24. Sabah namazı ardından 125 Fatiha okuyan istediği şeyi elde eder.

25. Fatiha Suresini 125 bin defa okuyana büyük faydaları vardır.

26. Her gün 313 defa Fatiha okuyanın isteği ve arzusu yerine gelir. Tembellik ve korkudan kurtulur; Allah okuyanın içini ve dışını temizler.

27. Yatarken Fatiha ile 3 İhlasla, Felâk ve Nas surelerini okuyan her şeyden güven içinde olur.

28. İçi su dolu kaba 40 Fatiha okuyup, hastanın bedeni o su ile yıkanırsa hasta şifa bulur.

29. Haceti, isteği olan, akşam namazının ardından 40 Fatiha okuyup dileğini Allah’tan isterse dileğine kavuşur.

30. Göz ağrısı için sabah namazının sünneti ile farzı arasında 40 Fâtiha okuyup, şifasını Allah’tan dilesin. Tükürüğünü parmak ucuyla gözüne sürsün veya okuyan kişi hastanın yüzüne üflesin.

31. Yola gidecek kişi kapıdan çıkarken 40 defa Fatiha okursa, güven içinde geri döner.

32. Sağ elini ağrıyan yere koyup, 7 defa Fatiha okur ve “Allah’ım hissettiğim acı ve ağrının kötülüğünü benden gider. Peygamberin Muhammed s.a.v. davetiyle beni bu acıdan kurtar” diye dua ederse Allah şifa verir.

33. Rızık için, yeni ayın pazar günü aya bakılır ve 70 Fatiha okunur. Pazartesi 60, salı 50, çarşamba 40, perşembe 30, cuma 20, cumartesi 10 olarak 7 gün okunur ve buna her ay devam edilir.

34. Fatiha Suresini seher vakti 41 defa okumayı adet haline getirene Allah rızık genişliği verir, işlerini kolaylaştırır.

35. Hayır için veya bir musibetten kurtulmak için günde 313 defa okunur veya 3 günde 1000 defa okunur.

36. Halvete çekilip günde 1000 defa Fatiha okuyarak gündüzleri oruç tutan, okurken (udi hindi ve amber gibi hoş kokulu) buhur yakan birtakım sırlara vakıf olur. Bu tertibe 7 gün devam edilmelidir.

37. Susuzluk ve açlık çeken; sabah Fatiha Suresini okuyup eline üflesin, sonra ellerini yüzüne ve karın bölgesine dokundurursa bu hislerden kurtulur.

38. Fatiha Suresi bir kaba yazılıp, su konulur ve yazı silindikten sonra hastaya içirilirse şifa bulur. Aynı şekilde ağrıyan yere 3 defa sürülürse ve Allah’ım sen afiyet ver. Sen afiyet verirsin diye dua edilir.

39. Ruhi depresyonda olan hasta için; Fatiha Suresi bir kaba yazılır, içine su konulur, yazı silindikten sonra hasta o suyla yüzünü yıkarsa şifa bulur. İçerse sakinleşir.

40. Fatiha Suresi, safran, misk ve gül suyu karışımı ile yazıp, bu yazı su ile silinip içilirse içenin zekâsı açılır; duyduğunu unutmaz.

41. Gül yağı ile silip kulak ağrısı için kulağa damlatıldığında ağrı geçer.

42. Bir kaba yazıp kına çiçeği yağıyla silinir, üzerine de 70 kere Fatiha okuyup ağrı olan yere veya felç, romatizmalı yere sürülürse şifa olur. Tabii bu tür uygulamalar daima Tıbbın çare bulamadığı ve müdahale imkânı olmayan durumlarda yapılır.

43. Akrep ve yılan sokan kişi, zehir çıkarıldıktan sonra, ağrının geçmesi için bir kaba su ve tuz konulur. 7 defa Fatiha okunur ve içirilirse Allah’ın izni ile ağrı geçer.

44. Bir kişiden itibar görmek veya zalim kişinin yanına gitmek zorunda kalan kimse, 19 defa Fatiha okuyup, o kişinin yüzüne üflerse, onun şerrinden emin olur, itibar görür.

45. Cuma günü sabah namazının ardından 41 defa Fatiha Suresini yazıp üzerinde taşıyan kişi; cin, şeytan ve insan şerrinden korunur.

46. Gece, gündüz Fatiha okuyan tembellikten, ağır davranmaktan kurtulur. Hastalıklardan, cin, şeytan ve insanlardan gelecek zararlardan korunur.

47. Gözü ağrıyan sabah 3 Fatiha okuyarak parmağıyla göz kapaklarına sürerse ağrı geçer.

48. Bir isteği, haceti olan, maksadının olması için 2 rekât Allah rızası için namaz kılar ve namaz kıldıktan sonra 7 Fatiha okuyup dua ederse isteği olur.

49. Bir ihtiyacı ve isteği olan kimse, dileğinin yerine gelmesi 40 gün, ara vermeden, sabah namazının ardından, güneş doğmadan 41 defa Fatiha okuyarak ardından “Ya Rabbe’l-Âlemin, Ya Rabbe’l-Azim, Fatiha Suresinin hürmetine isteğimi ya da ihtiyacımı ihsan eyle…” diye dua ederse isteği yerine gelir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 10:07 22.04.17
Fatiha-i Şerife'yi yatarken okuyan kimse ölümden başka her türlü kötülüklerden korunur.
* Kırk defa yazılarak suda silinerek içilir, hastanın yüzü ve elleri de aynı su ile silinirse, bi iznillah şifa bulur. * Tehlike anlarında (10)'ar defa okunur.
* Cuma günü yazılarak taşınırsa cinlerin şerrinden korunur.
* Bu sure yazılır, yağmur suyu ile silinerek içilirse, kalb çarpıntısından ve korkudan şifaya kavuşur. * Kim Fatiha Suresi'ni "İyyâke nesteıyn"e kadar, Sure-i İhlas'ı sonuna kadar okuduktan sonra "Allâhümmecma' beynî ve beyne hâcetî kemâ cema'te beyne esmâike ve sıfâtike yâ zel celâli vel ikram" duasını üç kere okursa, Allah'ın izni ile dileği yerine gelir ve bu kişinin duası da makbuldür. * Farz namazlardan sonra her gün Fatiha-i Şerife'yi (18) defa, yatsı namazından sonra ise (28) defa okuyanın rızkı çoğalır.
* Temiz bir tabağa yazılır. Yazı, gül suyu ile silinir, kulağa damlatılırsa kulak ağrısına şifadır.
* İki rekatlık namazın her rekatında yedişer Fatiha, üçer İhlâs okuyarak namaz kılan kimsenin dileği bi iznillah hasıl olur. Fatiha üç ihlasla okunursa hatme bedel olur.
7 gün ara vermeden 70 defa suya okursa ilim nasip olur. Hikmet gelir işittiğini unutmaz. Ne dilersen olur.
Akşam ile yatsı arası 10 gün ara vermeden 101 defa okursa hasta ise şifa bulur.(büyü varsa bozulur) Ne niyetle okursa niyeti olur, huzur bulur..
Akşam namazından sonra 40 defa dünya kelamı konuşmadan okursa dilekler kabul olur.
Fatiha-ı Şerife'nin Hatmi (1001) kez 7 günde bitirilir. Borçlu olanların borçlarını ödemeleri için, Maddi manevi sıkıntıda olanlar için. Hastaların şifası için, Hidayete ermelerini istediklerimiz için Dua Edelim bol bol, Fatiha-ı Şerife okuyalım.. Kendimiz için istediğimizi başkaları için de isteyelim. Hangimizin duası kabul olur Rabbim bilir
Allah cümlemize kendisine salih bir kul, habibine iyi bir ümmet olmayı nasip etsin inşallah..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HilafiHuzur 14:42 21.05.17
Allah Razı Olsun Inşallah Bir Sırrınıda Ben Söyleyeyim Inşallah

Büyü Yapılmış Cin Musallat Edilmiş Şahsa 1000 Defa Okunursa Büyüde Cinde Gönderilen Kişiye Döner ve Hak Cezasını Verir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mavikelebek 10:20 12.12.17
Bundan yıllar evvel kayinvalideme omirilik kanseri teşhisi konuldu ve acil ameliyata alındı.. 5 ay yattı ve sol tarafına felç indi.. sonra başladı hergun 313 fatiha okumaya.. hergun gün geçtikçe iyileşti ve en sonunda eskisinden iyi oldu..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 16:52 12.12.17
mavikelebek Nickli Üyeden Alıntı:
Bundan yıllar evvel kayinvalideme omirilik kanseri teşhisi konuldu ve acil ameliyata alındı.. 5 ay yattı ve sol tarafına felç indi.. sonra başladı hergun 313 fatiha okumaya.. hergun gün geçtikçe iyileşti ve en sonunda eskisinden iyi oldu..
Allah razı olsun ne güzel bir tecrübe olmuş canım benim,trafik kazası geçirip yatalak olan bir akrabamıza tavsiye edicem ben de senin vesilenle..Rabbim' in ol demesiyle neler oluyor neler..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mavikelebek 17:26 12.12.17
İnşirah Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun ne güzel bir tecrübe olmuş canım benim,trafik kazası geçirip yatalak olan bir akrabamıza tavsiye edicem ben de senin vesilenle..Rabbim' in ol demesiyle neler oluyor neler..
Canım inşirah
mutlaka tavsiye et fatiha bambaşka bir dua ve gerçekten şuan kayinvalidem cok iyi oldu .. Rabbim akrabanıza acil şifa nasip etsin inşallah
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BUSEM35 01:52 24.02.18
7 günde 70 defa suya okuyacağım ve bir haftada 1001 fatiha hatmi yapabilirim. Rabbim sizden razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 01:32 25.09.18
Hava alanındayım.Biraz sonra uçak kalkacaktı.O teleştayken telefonuma bir mesaj gelir:
"Zeynep hanım ben hastanedeyim.
Doktorlar akciğerimin söndüğünü söylediler. Beş gün sonra acil ameliyata alınacağım.Bana ne tavsiye edersiniz"
Mesajı atan 18 yaşında gözleri ışıl ışıl parlayan bir üniversite öğrencimizdi.Bir kere Aile ve Dini Rehberlik Büromuza gelmişlerdi.Ordan tanışmıştık. Muhabetimiz güzel olunca tekrar haberleşmek için, birbirimizin telefonlarını almıştık.
Ama böyle bir haberi hiç beklemiyordum.
Üzüldüm.Kızımızın moralinin çok bozuk olduğu belliydi.Fakat uçak kalkacağı için telefonda edemezdim.
Mesajın devamında akciğerinin tedavi ve ilaçlara hiç cevap vermediği yazıyordu.
-Aman Allahım !
Böyle bir hasta ne hisseder ? Tabiki korku ile karışık iyileşmek ister.
Kurandaki en büyük şifa süresi geldi aklıma, hemen mesajını cevapladım:
"Fatiha süresini biliyor musun? Eğer biliyorsan şifa niyetine tek sayı kalmak üzere 1 den 21 e kadar veya daha fazla bu süreyi okuyabilirsin"
İçimden Fatiha yı sahabeden biri akrep sokmasına karşı okumuş ve belde reisi şifa bulmuştu.Neden bu kızımız da şifa bulmasın ki... diyordum.
Hem sürenin bir adı da şifadır.Hem de Hz.Ali bu süre hakkında faziletini anlatmak için 40 deve yükü kitap yazardım buyurmamış mıydı?
Bursadaki Somuncu Baba hazretleri Ulucaminin açılışında sadece fatihayı yedi tefsirle açıklamış oranın kadısı Molla Fenari dördüne kadar anladım son üç tefsiri beni bile aştı diyordu.İşte öyle hikmetli bir sureydi bu sure..
Günler geçti ...Perşembe günü akşamı heycanlıyım.Üniversiteli kızımız ameliyattan çıkmış olmalı.
İçimden sürekli beş vakit namazı hatırlatmak geçiyor.Zaten içinde de 40 kere fatiha tekrarlanıyordu..
Bu istek o kadar içten geliyor ki ameliyattan uyanmışa söylenir mi bilemiyorum..
Kaç kere mesajı yazıp siliyorum.Zaten büyük bir ihtimal annesi okur.Kızımız bana ne yapabileceğini sormamış mıydı.?.Hem ölene de ilk namaz sorulmayacak mıydı? Ya kötü bir şey olursa ve oda bana mahşer günü hatırlatmadın derse, bu düşünceler beni yiyip bitiriyordu.
Evet içimden gelen bu güzel hatırlatmayı ben iyi niyetimle ona söyleyecektim.Oda beni çok iyi anlayacaktı.Ve yazdım 'İnşallah ameliyatın çok başarılı geçmiştir.Sana çok dua ettim Şükür niyetine 5 vakit namaza başlamanı çok içtenlikle tavsiye ediyorum.Bu içimden gelen çok yoğun bir duygu.Beni anlayacağını tahmin ediyorum."
Hemen bir cevap yazılıyor.Çok heycanlanıyorum.Yoksa annesi kötü bir haber mi verecek?
-Ben ne dertteyim sen ne yazıyor ve ne öğüt veriyorsun mu diyecek..
Bir türlü yazması bitmiyor..Bitmedikçe endişelerim artıyor.Gittikçe moralim bozuluyor ama dua ederek sabırla bekliıorum.
Mesaj geliyor:
"Zeynep hocam ben ameliyat olmadım.Allah sizden razı olsun.Fatihaları okumaya başladıktan sonra ameliyata girmeden son tahliler tekrar yapıldı ve akciğerimin ilaçlara cevap verdiği ve iyileşme sinyalleri gösterdiği tespit edildi.Gittikçede bu iyileşme hızlanınca ameliyattan vaz geçildi.
Bana namazı hatırlattınız.Bu süreçte de işin garip tarafı hep 5 vakit namaza başlamam gerektiği hissiyatları vardı.Sürekli bu duyguyu hissediyordum.Size teşekkür ederim."
Evet;
Fatiha süresi ona şifa olmuştu..
Bana da şifasına şahit olmak...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ozay 02:58 21.12.18
Allah razı olsun güzel bilgiler.bizzat ben yaşadım fatiha suresinin faydalarını.bana uykuda musallat oldukları zaman keskin bir çınlama ve gülüşmeleri insanı çıldırtma noktasına getiriyorlar.önce ayetel kürsi okudugumda uyanamadım ve fatiha süresini okuduğumda uyanıyorum
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Meftunbirihvan 17:58 16.05.19
İster eş ister çocuk tüm ailevi ve günlük sıkıntılarınızın çözülmesini isterseniz yapmanız gereken

*Fatiha suresini dikkatlice ve içten okumak.*

*Fatiha suresi*
mikrop, hastalık, haset ve nefret gibi tüm manevi belaları defeder .

*- Evlerinizi Fatiha suresi okuyarak nurlandırın.*
*- Yataklarınızda Fatiha suresi okuyun.*
*- Su içerken Fatiha suresi okuyun.*
*- Fatiha suresi fiil ve davranışlarınızı zabteder ve sözlerinizi düzene koyar.*
*- Haset, kibir, ucub ve gurur gibi hastalıklarınıza şifa olur.*
*- Sinir gibi negatif tüm davranışlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.*

*Fatiha suresini hiç dikkat ederek ve anlayarak okudunuz mu?*

Allâhu Teala Fatiha suresini Kuran'da şöyle anlatır:

وَلَقَدْ آتَيْنَاكَ سَبْعًا مِّنَ الْمَثَانِي وَالْقُرْآنَ الْعَظِيمَ

*And olsun ki, sana daima*
*tekrarlanan yedi ayetli Fatiha'yı*
*ve Kuranı Azimuşşan’ı verdik.*
*Ayetteki vav harfi KUR’AN ve*
*Fatiha suresini sanki aynıymış gibi eşitler.*

Bazı âlimler şöyle demişlerdir:

*"Kur'an'ın sırrı Fatiha suresinde saklıdır,*
*Fatiha suresinin sırrıda iyyake nabudu ve iyyake nestain ayetinde saklıdır."*

Fatiha suresi
farz namazlarda 17 kere okunmaktadır.
“Neden?”
diye soran olursa
deriz ki sır
Fatiha suresindedir.

Fatiha suresini namazda okumayı unutan birinin namazını yeniden kılması lazımdır ,
çünkü Fatihayı Şerifeyi okumak rükündür.

Buda Fatiha suresinin ne kadar mühim olduğuna işarettir.

Namaza başlarken
ilk okunan suredir.
Ve bu yüzden Fatiha “açan” demektir.

*Fatiha suresinin bazı isimleri:*
1- *Şafiye*: Maddi ve manevi tüm hastalıklara şifa olan, iyi gelen
2- *Kafiye*: Başka sûrelerin yerini tutan, ama başkaları onun yerini tutmayan.
3-**Ümmül kitap**
Kitabın anası- aslı.
Anneniz sizin için ne anlama geliyor?
Anneniz her şeyinizdir değil mi?
Fatiha sureside öyledir.
*Kuran'ın aslı ve anası*
mahiyetindedir.

Kuranı Kerim'i okurken ilk Fatiha suresini okuyarak başlayın.
Şuphesiz ki Fatiha suresi sizi zulmetten aydınlığa, sıkıntıdan ferahlığa ve darlıktan rahatlığa çıkarır.
*Suya Fatiha suresini okuyun*,
o sudan için ve yıkanın Allah'ın izniyle çok şeyin farkına varacaksınız.
Sahabe efendilerimiz bir hasta gördükleri zaman ellerini hastanın ağrıyan yerine koyup
7 kere Fatiha suresi okurlardı.
Üzerine Fatiha suresi okunan hastada
Allah'ın izniyle ve Fatihanın bereketi ile şifa bulurdu.

Yüzlerce alim oturup günlerce Fatiha’nın faziletini anlatsa bitiremez.
En az olarak
*bin tane zahiri*
*bin tane batıni*
*faydası var*.
Cenabı Allah’ın Kuranı Kerim’de
başka bir Ayet ile methettiği bir sureyi biz ne kadar anlatabiliriz?
*Başka bir sırrı ise bütün*
*harflerinin nuranin olmasıdır.*
*Okunan her yere*
*nurdan surlar yapar ve o surlar*
*seni bütün kötülüklerden korur.

Resûlullah Efendimiz

(s.a.v) buyurdular:
"Cebrâil (a.s) bana dedi ki: Allâhü Teâlâ sana selâm söylüyor ve buyuruyor ki:
Kul benim huzurumda namaza durup "Allâhu Ekber" dediğinde onunla aramızda bulunan perdeyi kaldırırım.
Kul "elhamdü" dediğinde Allâhü Teâlâ, "Hamd kime mahsustur?" diye sorar, o da "lillâhi" diye cevap verir.
Allâhü Teâlâ, "Allah kimdir?" diye sorunca "Rabbilâlemîn" der. "Alemlerin Rabb'i kimdir?" buyurunca "Errahmânirrahîm" der.
"Rahman ve Rahim kimdir?" diye sorunca "Mâlikiyevmiddîn" der. Bunun üzerine Allâhü Teâlâ,
"Ey kulum, din gününün sahibi benim" der. Kul, "İyyâke na'budu ve iyyâke nesteîn; Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım isteriz" deyince Allâhü Teâlâ, "Ey kulum, mademki yalnız bana kulluk edip yalnız benden yardım istiyorsun, o halde istediğini dile ki sana verilsin" buyurur.
Kul "İhdinâ; bize hidayet et" deyince Allâhü Teâlâ,
"Hangi hidayeti istiyorsun?" buyurur. Kul "Essırâta'l-müstakîm; "Sırât-ı müstekîmi, doğru yolu" deyince Allâhü Teâlâ,
"Hangi yolu istiyorsun?" diye sorar. Kul "Sırâtallezîne en'amte aleyhim" "Kendilerine in'âm ettiğin bahtiyarların yoluna" deyince
Allahü Teâlâ:
"Ey meleklerim, siz de şahit olun ki ben bu kulumu, kendilerine nimet verdiğim peygamberler, sıddîklar, şehitler ve salihlerle beraber kıldım" buyurur. Kul,
"Ğayri'l-mağdûbi aleyhim veleddâllîn; Ne o gadap olunanların, ne de sapkınların" deyince Allâhü Teâlâ tekrar meleklere, "Şahit olun ki ben bu kulumu nimet verdiğim kimselerden kıldım, gazaba uğramışlardan ve sapkınlardan eylemedim" buyurur.
Kul "Amin" deyince onunla beraber bütün melekler de "Amin" derler..

Müslim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4 5 6