Sure ve Ayet Havasları

Fetih suresi ile yapılan terkipler - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Sure ve Ayet Havasları>Fetih suresi ile yapılan terkipler
yakamoz_ngu 14:53 08.08.16
Allah razı olsun emeğinize sağlık...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 14:12 16.03.17
Allah razı olsun..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Acizkul98 17:41 08.05.17
Allah razı olsun hocamızdan inş
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
apcağa 13:28 11.05.17
bitter 18:42 28.05.17
Ey âdemoğlu, duâ senden icâbet benden; istiğfar senden, bağışlamak benden, tevbe senden, kabul etmek benden, sa*bır senden fazlasıyla vermek benden, sabır senden, yardım benden... Ne istedin ki benden, sana vermedim."

İşte böyle buyuruyor Allah Teâlâ bir hadis-i kudside. Kulluk ile rububiyetin en geniş mânâda ve en kısa şekilde anlatımı ya*pılmıştır bu güzel sözlerle. İbâdetin özü duâdır, istemektir. Bu is*teyiş namazla ile en güzel sûretini bulmuştur. Kulun Rabbine en yakın olduğu an secdede olduğu andır. 0 sırada kalbinden ne ge*çirirse hepsi kabul olunur. Yeter ki istemesini bilsin.

Duâ, sözlük itibarıyla çağırmak mânâsındadır. Dindeki mânâsı ise Allah'tan, belirli sözlerle, belirlenmiş vakitlerde, O'nun rızâsının dışına çıkmadan isteklerde bulunmaktır.

Duâ, bir kulluk vazifesidir, kulun kendi arzularını Rabbine bildirmesidir, benliğini terk etmesi, Rabbine yönelmesidir, O'nun verdiği nimetlere şükretmektir, kulluğunu öne çıkartmaktır, ima*nın gıdasıdır, çığlığını, yakarışını edeple Allah'a duyurmaktır, vasıtasız Allah ile irtibata geçmektir, sevenin sevdiğine niyazıdır, merhamet dilemektir, ruhun cilasıdır, ibâdettir, kısacası;"Duâ Mü'minin Silâhıdır."

Allah (celle celâlühü) buyuruyor ki:

"(Habibim] de ki: (Ey insanlar!] Sizin duâ ve ilticanız olma*saydı, Rabbim size değer verir miydi?" (Furkan Sûresi: 77)

Bu âyet-i celîle, duânın kıymetini ne kadar güzel ifade edi*yor. Duâsı ve ilticası olmayana Cenâb-ı Hakk'ın kıymet verme*diği beyân ediliyor. Zira duâ tanımaktır.

Allah (celle celâlühü] buyuruyor ki:

"(Habibim] kullarım beni sana sorunca (haber ver ki] işte ben yakınımdır. Bana duâ edince, ben o duâ edenin dâvetine icabet ederim. O hâlde onlar da benim dâvetime icabet ve bana imanda devam etsinler. Tâ ki (o sayede] doğru yola ulaşmış olalar."

( ğer senin dertlerine derman olacak, düştü- <3 günde seni kaldıracak, senin sırrını kendi sim gibi saklayacak bir arkadaş bulamaz*san, o zaman kendinle arkadaş ol!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eysan 09:14 18.10.17
ALLAH C.C. razı olsun kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
banubay 09:54 21.10.17
Allah razı olsun
Allah C.C. hepimizi doğru yola iletsin duası kabul kullarından eylesin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
FFurkaNN 01:28 09.11.17
werty 02:51 12.11.17
abdiaciz 15:53 12.11.17
1 2 3