Sure ve Ayet Havasları

Rahman Suresi ve Faziletleri-2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sure ve Ayet Havasları>Rahman Suresi ve Faziletleri-2
HavasHoca 04:39 28.05.16


RAHMAN SURE SİNİN BİR HASSESİ

HER TÜRLÜ DİLEK İÇİN
İbni Abbas (r.a.) hazretleri şöyle buyurmuştur: Ben bir Sure okurdum, fakir iken zengin oldum. Korkuyordum korkularımdan emin oldum. Birçok mülke sahip oldum. Bu sure Zebur surelerinin eftalidir.
Kim! Bu sureyi okur ve hacetini Allah'tan isterse, Allah c.c. onun istediği haceti verir. İnsanların yanında o kişinin mertebesi üstün olur. Dünyada ve ahirette Allah o kişiden razı olur. Bu sureyi okuyan kişi hapiste ise en kısa zamanda kurtulur, fakir ise zengin olur, hasta ise şifa bulur, borçlu ise borcundan kurtulur, günahkar ise Allah c.c. günahlarını affeder. Her ne hacet dilerse Allah en kısa zamanda hacetini yerine getirir.
Davut Aleyhisselam'ın Allah Teala'dan dünyalık bir haceti olsa, bu sureyi okur ve secdeye kapanırdı. Secde den başını kaldırmadan Allah Teala hacetini verirdi.
Bu Sure Süryanice idi, İbni Abbas (r.a.) Arabi lisanına çevirdi. Bu mübarek sure Errahman suresi gibidir. Kurani Kerim deki o mübarek Sure Errahman suresidir. Allah c.c. daha doğrusunu bilir .


Uyunel Hakayik
İdris ÇELEBİ
den Alıntıdır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
HavasHoca 17:03 06.12.16
Arkadaşlar forumdaki dini konuları ve ayetlerin ve surelerin havasları konularına da ve Salavatı şerifeler konularına da ilgi gösterip inceleyip istifade etmenizi tavsiye ederim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up