Sure ve Ayet Havasları

İsmi Azam Duası Faziletleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sure ve Ayet Havasları>İsmi Azam Duası Faziletleri
Ehl Dost 17:12 15.11.18
Selamın Aleyküm Dostlarım Okumanızı Rica Ediyorum

İsmi Azam duası, Allah-u Teala’nın İsimleri arasında “En Büyük İsmi” olarak ifade edilmektedir. Birçok büyük alim bu duanın okunması gerektiğini belirtmektedir.

Hatta, 24 saat içerisinde İsmi Azam duası 111 kere okunursa, o duanın gün içerisinde gerçekleşeceği alimler tarafından yorumlanmıştır. Tabi ki Kuran-ı Kerim de böyle bir bilgi yer almamaktadır. Alimler hiçbir duanın reddedilemeyeceğini belirtmişlerdir ve bu duanın da Allah katında kabul olacağını söylemişlerdir.

İsmi Azam Duası Nasıl Yapılır?
İsmi Azam duası hakkında en çok merak edilen soruların başında, bu duanın nasıl yapılacağı yani nasıl okunacağı gelmektedir. Peygamber (S.A.V) Efendimiz şöyle buyurmuştur;

“Nefsim kudretinde olan Allâhü Teâlâ’ya yemin ederim ki: Allâhü Teâlâ Azim-üş-şân, İsm-i Âzam’ı ile edilen duaya icâbet eder, istenileni verir.”

İsmi Azam duası yapılırken, Allah’ın Esmaül Hüsna’dan 5 isim kullanılır ve o isimler şunlardır;

Ferd, Hay, Kayyum, Hakem, Adl, Kuddüs
Dua hakkında Bediüzzaman Hz. şöyle buyurmuştur;

“Bu isimleri her birisi ya ism-i a’zamdır ya da bu altı ismin tamamından hasıl olan nur, ism-i azamdır”
İsmi Azam duasında bu 5 ismi kullanılır ve aynı zamanda Fatiha Suresi, İhlas Suresi ve Ayetel Kursi okunmaktadır. Sonrasında beden ve ruh temizliği için abdest alınmalıdır. Abdest aldıktan sonra kıbleye dönüp niyet edilip 3 kez Fatiha Suresi, 3 kez İhlas Suresi ve 1 kez de Ayetel Kursi okunmalıdır.

Eûzü bi’llâhimineş şeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. ”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü, yâ Hannanü, yâ Mennanü, ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard, Yâ zel celali vel ikram. ”Ya Hayyu, Ya Kayyûm. Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.. Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid, ve lem yüled, ve lem yekûn lehü küfuven Ehad. Elif Lâm Mim, Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm. Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim. Yâ zel celâli vel ikram. Yâ Erhame’r-Rahimin. Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe, illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad. Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh, lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir. Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim. Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem. Rabbi, Rabbi, Rabbi, Ya Rabbi, Ya Rabbi, ya Rabbi. Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir. Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber, ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.”

Meali:
“Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O'dur. O'ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah'tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O'dur. Allah'tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O'na hamdü sena ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah'tır. Biz O'na ibadet ederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O'na şükrederiz. Allah'tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O'nun Resuü'dür. Hay ve Kayyum O'dur. Allah'ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah'ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yarlığa Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Denis 01:25 28.12.18
İSM-İ Â'ZAM DUASI
Bismillâhirrahmânirrahiym.
"Yâ Cemîlu Yâ Allâh
Yâ Karîbu Yâ Allâh
Yâ Mücîbu Yâ Allâh
Yâ Habîbu Yâ Allâh"
"Yâ Raûfu Yâ Allâh
Yâ Atûfu Yâ Allâh
Yâ Ma’rûfu Yâ Allâh
Yâ Latîfü Yâ Allâh"
"Yâ Azîmü Yâ Allâh
Yâ Hannânü Yâ Allâh
Yâ Mennânü Yâ Allâh
Yâ Deyyânü Yâ Allâh"
"Yâ Subhânü Yâ Allâh
Yâ Emânü Yâ Allâh
Yâ Bürhânü Yâ Allâh
Yâ Sultânü Yâ Allâh"
"Yâ Müste'ânü Yâ Allâh
Yâ Muhsinü Yâ Allâh
Yâ Mütealü Yâ Allâh
Yâ Rahmânü Yâ Allâh"
"Yâ Rahîmü Yâ Allâh
Yâ Kerîmü Yâ Allâh
Yâ Mecîdü Yâ Allâh
Yâ Ferdü Yâ Allâh"
"Yâ Vitru Yâ Allâh
Yâ Ehadü Yâ Allâh
Yâ Samedü Yâ Allâh
Yâ Mahmûdu Yâ Allâh"
"Yâ Sadıka'l-va’di Yâ Allâh
Yâ Aliyyü Yâ Allâh
Yâ Ganiyyü Yâ Allâh
Yâ Şâfî Yâ Allâh"
"Yâ Kâfî Yâ Allâh
Yâ Muâfî Yâ Allâh
Yâ Bâkî Yâ Allâh
Yâ Hâdî Yâ Allâh"
"Yâ Kâdiru Yâ Allâh
Yâ Sâtiru Yâ Allâh
Yâ Kahhâru Yâ Allâh
Yâ Cebbâru Yâ Allâh"
"Yâ Gaffâru Yâ Allâh
Yâ Fettâhu Yâ Allâh"
(Eller açılır) Yâ rabbe's-semâvâti ve'l-ard, yâ zelcelâli ve'l-ikrâm. Es’elüke bi hakkı hâzihi'l-esmâi küllihâ en tüsâlliye alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed, verham Muhammeden kemâ salleyte ve sellemte ve bârekte ve râhimte ve terahhamte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhime fil alemin. Rabbenâ inneke hamîdun mecid. Birâhmetike yâ erhâme'r-râhimin. Velhamdü lillâhi rabbi'l-âlemin." denir.
Anlamı:
"Ey göklerin ve yerin Rabbi, ey celâl ve ikram sahibi! Bütün bu isimlerin hakkı için, senden İbrâhim’e ve İbrâhim’in âline salât, selâm, bereket, rahmet ve pek çok şefkat ihsan ettiğin gibi, Efendimiz Muhammed’e ve Muhammed’in âline bütün âlemlerde salât ve merhamet ihsan etmeni diliyorum. Rabbimiz! Şüphesiz sen övgüye en lâyık olan Hamîd ve şânı yüce olan Mecîd’sin. Bunu sonsuz rahmetinle yap, ey merhamet edenlerin en merhametlisi! Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sakaryalı 12:57 07.01.19
Sirin Nickli Üyeden Alıntı:
Teşekkürler dileğim için atanmak için okuyacağım sonucu yazarım
Ben oğlum yüksek lisans sınavına gidince okudum, yarın kayıt için gidecek çok şükür.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lalaland 04:04 01.06.19
Allah razı olsun 1 dilek için 111 kere okumak yeterlimidir

çok güçlü bir duadır dostlar,istifade edin.Emeğine sağlık kardesim.Allah razı olsun inşAllah.

cok guclu duadir her sabah okuyorum yararini cok gordum tavsiye ederim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ugi 21:53 02.07.19
Ismi Azam Duası ile kabul olunmayacak dua yoktur inşallah.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 22:06 02.07.19
ugi Nickli Üyeden Alıntı:
Ismi Azam Duası ile kabul olunmayacak dua yoktur inşallah.

üstte dediginiz gibi İNSALLAH . yani ALLAH izin verirse

ol emrinin sahibi abdulkadir geylani hz bile bir dilegi hemen yerine gelmemisse
biz 1000 tane ismi azam duası okusak yerine gelecek garantisi bulabilir miyiz ?
ismi azam duasını yerine ismi azamın kendisini okusak duamız garanti kabul edilir mi . peki size soru duanın kabul edilmemesi bir hikmet hediye midir ?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ugi 22:27 02.07.19
Kesinlikle Allah'ın bir bildiği vardır. Ya daha iyisini verir ya da zamana bırakır mükafatını ahirette verir İnşallahu Teala. Dua da Esmau husna işinize yarar ismi azamin kendisi de isinize yarar Allah hepinizden razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Resul aksoy 06:02 04.11.21
İsmi azam Duasının da çeşitleri var , hepside aynı etkiyi veriyormu ? En etkilisi bumu, yada farklı olma sebepleri görevleri olmasimi bilmeyenin kafası karışıyor,
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Elifelif 11:15 09.11.21
allah razı olsun cok guzel bır yazı olmus allah canı gonulde edılen duaları kabul etsın

Allah teala razı olsun ,arapçasını eklermisin mümkünse.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi