Sure ve Ayet Havasları

Taha Suresi-nin Havassı ve Faziletleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Sure ve Ayet Havasları>Taha Suresi-nin Havassı ve Faziletleri
Havasokulu 04:25 04.06.16Duanın üsülü şöyledir :
Önce boy abdest'i alır ardından 6 rekat namaz kılar Allah rızası için bu işlemi yatsı namazından sonra yapsanız daha iyi olur.
Önce Allaha hamd edilir ve salavat okunur.
Ardından 7 defa "Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut'imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî." okunur.

Sonra Taha süresinin ilk 12 ayetini 21 defa okur,Tekrar salavat okunur ve dileğiniz söylenir.
Daha sonra 7 gün boyunca her vakit namazın arkasından, 7 defa "Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut'imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî." okunur. Taha suresinin 12 ayeti 21 defa okur ve salavat okunup dilek tekrarlanır.

Kıymetli Müslümanlar Taha suresini her kim 21 defa okursa, kısmeti kapalı bulunan kız evladına kısmet çıkar, hayırlısından salih bir koca nasip olur.Ta-ha suresi Kuran-ı Kerimin 313. sayfasındadır.135 ayettir.

Hangi mümin Taha Suresi'ni sürekli olarak zikrederse, Allahü Teala o mümin'e ensar ve muhacirin sevabı kadar sevap verir.

Konuşma zorluğu çeken, sınavlarında başarılı olmak isteyenler Taha suresini bolca zikretsin.

Taha Suresini 21 Defa zikredenin kısmeti allahın izniyle açılır,Her kim sözlerinin anlaşılmasını, dili peltekse peltekliğinin gitmesini, göğsünün genişlemesini ve imtihan sırasında başarılı olmak isterse, Taha Suresinin 25-28. ayetlerini çokça okusun. (ki bu ayetler Musa (a.s.)'în Allah'u Teala'ya (c.c.) yaptığı Duadır.)

Bir türlü evlenmeye yanaşmayan veya evlenemeyen (kısmeti kapalı) çocuğunun evlenip hayırlı bir yuva kurmasını isteyen anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine, Taha suresinin ilk 12 ayetini 21 kere okuyup üflerse, Allah'u Teala'nın izni ile en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar.

Siğil, çıban, sedef vb. gibi cilt rahatsızlıklarına karşı Taha suresinin 105-107 ayetleri bir kağıda yazılıp içinde menekşe yağı olan bir kabın içinde bekletir ve o cildin üzerine bu ayetler okunarak sürülürse, Allah'ın izni ile şifa olur.

Kadı Beyzavi-Beyzavi Tefsir (Envarut-Tenzil ve Esrarut-Te'vil), 2/63

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
RvP 04:55 16.11.16
Ta-Ha Suresi'ni okumanın fazileti hakkında Allah Resulü’nden (s.a.a) şöyle bir hadis-i şerif nakledilmiştir: Kıyamet günü Ta-ha Suresi'ni okuyan kimseye, Muhacir ve Ensar’ın sevabı verilecektir. [7] İmam Sadık’tan (a.s) şöyle bir rivayet nakledilmiştir: Ta-ha Suresi'ni okumayı terk etmeyiniz; zira Allah-u Teâlâ, Ta-ha Suresi'ni sevmektedir ve Ta-ha Suresi'ni okuyan herkesi de sevecektir. Her kim Ta-ha süresini devamlı okursa, kıyamet gününde amel defterini onun sağ eline verecek, hesap-kitabını kolay tutacak ve onun hoşnut olması için ona çokça mükâfat verecektir. [8] “Tefsir-i Burhan” kitabında Ta-ha Suresi'ni okumanın fazileti hakkında birçok eser ve bereket zikrolunmuştur. Örneğin, evliliğin kolay bir şekilde gerçekleşmesi, büyük hacet ve isteklerin kabul olması gibi. [9]
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Rumeysa 14:33 30.10.17
Kısmet açıklığı için Taha suresi 40 defa okunur
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ilkbahar 14:05 05.06.18
Maşallah ne faziletliymis bu sure faydalanilmasi lazım Allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
cemcan 14:13 05.06.18
valahi kuranı kerim kutsal olduğu kadar mümin'e ilaç olarak da inmiş. Elbette okuyup anlamak ve yüce yaratanın dediği gibi sırları açığa çıkarmak gerek. Bildiklerimiz daha doğrusu "okuyup da bildiklerimiz" belkide bir milyonda bir bile sayılmaz.
Emeğine sağlık olsun kardeşim.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
esatzurare 18:52 04.06.22