Sure ve Ayet Havasları

Yedi Ayeti Kerimenin Havassı-3/Nebe Suresi 38. Ayet - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Sure ve Ayet Havasları>Yedi Ayeti Kerimenin Havassı-3/Nebe Suresi 38. Ayet
Devrimci 10:00 20.12.16
Nebe’ Suresi 38. Ayet

ÜÇÜNCÜ AYETİ KERİME

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لاَيَتَكَلَّمُونَ اِلاَّ مَنْ اَذِنَ لَهُ الرَّحْمَنُ وَقَالَ صَوَابًا

Bismillâhirrahmânirrahîm. Lâ yetekellemûne illâ men Ezine lehür rahmânü ve kâle savâbâ.

Dil bağlamak için: Bu Ayeti kerimenin vefkini bir kağıt üzerine yazdıktan sonra vefkin etrafınada aşağıda gelecek olan duayıda yazıp, vefki üzerinde taşırsan, matlubun dili sana karşı bağlanır.

Yazılacak vefk budur:Vefkin etrafına yazılacak dua da budur:

اَللَّهُمَّ اعْقِدْ لِسَانِ فُلاَنَ عَنِّى لاَيَتَكَلَّمُ اِلاَّ بِخَيْرٍ اَللَّهُمَّ اجْعَلْ شَرَّهُ تَحْتَ قَدَمِهِ بِحَقِّ اِسْمِكَ الْعَظِيمُ اْلاَعْظَمُ

Allâhümma'kıd lisâni fülâne annî lâ tekellemü illâ bi hayrin allâhümmecal şerrahü tahte kademihi bi hakki ismikel azîmül a'zam.

Ellülü vel Mercan
İdris ÇELEBİ

Nebe’ Suresi 38. Ayet

يَوْمَ يَقُومُ الرُّوحُ وَالْمَلٰٓئِكَةُ صَفاًّۜ لَا يَتَكَلَّمُونَ اِلَّا مَنْ اَذِنَ لَهُ الرَّحْمٰنُ وَقَالَ صَوَاباً
Yevme yekûmur rûhu vel melâiketu saffâ(saffen), lâ yetekellemûne illâ men ezine lehur rahmânu ve kâle sevâbâ(sevâben).


Abdülbaki Gölpınarlı Meali O gün, Ruh ve melekler, saf saf dururlar; konuşamazlar, ancak rahmanın izin verdiği konuşur ve gerçek söyler. *

Ali Bulaç Meali Ruh ve meleklerin saflar halinde duracakları gün; Rahman'ın kendilerine izin verdikleri dışında olanlar konuşmazlar. (Konuşacak olan da,) Doğruyu söyleyecektir.

Bayraktar Bayraklı Meali Rûh ve melekler saf saf olup durduğu gün, Rahmân'ın izin verdiklerinden başkası konuşamaz, konuşan da doğruyu söyler.

Cemal Külünkoğlu Meali O gün Ruh (Cebrail) ve (diğer) meleklerin saf saf sıralandıkları gündür. Rahman'ın izin verdikleri dışında hiç kimse konuşmayacak ve (izin verilenler, yalnız) doğruyu söyleyecek. *

Diyanet İşleri Meali (Eski) Cebrail ve meleklerin dizi dizi durdukları gün, Rahman olan Allah'ın izni olmadan kimse konuşamayacaktır. Konuştuğu zaman da doğruyu söyleyecektir.

Diyanet İşleri Meali (Yeni) 36,37,38. Bunlar kendilerine; Rabbinden, göklerin ve yerin ve ikisi arasındakilerin Rabbinden, Rahmân’dan bir mükâfat, yeterli bir ihsan olarak verilmiştir. Onlar, Ruh’un (Cebrail’in) ve meleklerin saf duracakları gün Allah’a hitap edemeyeceklerdir. Sadece Rahmân’ın izin vereceği ve doğru söyleyecek olan kimseler konuşabilecektir.

Diyanet Vakfı Meali Ruh (Cebrail) ve melekler saf saf olup durduğu gün, Rahmân'ın izin verdiklerinden başkaları konuşmazlar; konuşan da doğruyu söyler.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali O gün Ruh ve melekler sıra sıra dururlar. Rahmân'ın izin verdikleri dışında hiç kimse konuşamaz. İzin verilen de doğruyu söyler.

Elmalılı Meali (Orjinal) O günkü Kıyama duracak Ruh ve Melâike saf saf. Bir kelime söyliyemezler, o kimseden başka ki o Rahman ona izin vermiş o da savabı söylemiştir

Ömer Nasuhi Bilmen Meali O gün ki Rûh ve melekler saf saf ayakta duracaklardır. Kendisine Rahmân'ın izin verdiğinden başkaları konuşamıyacaklar ve (o da) doğruyu söylemiş olur.

Muhammed Esed Meali bütün [insan] ruhların[ın] 18 ve bütün meleklerin saf saf sıralandıkları Gün: Rahmân'ın izin verdikleri dışında hiç kimse konuşmayacak ve [herkes, yalnız] doğruyu söyleyecek. 19

Suat Yıldırım Meali O gün Rûh ve melekler saf saf sıralanır. Rahman'ın izin verdiklerinin dışında, asla konuşmazlar. Konuşan da yerli yerinde söz söyler.

Yaşar Nuri Öztürk Meali O gün, Rûh ve melekler saf bağlayıp kıyama geçerler. Rahman'ın izin verdiği dışındakiler konuşamazlar. O izin verilen, doğruyu söyler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Ejder 12:29 20.12.16
Allah razı olsun abi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Devrimci 03:01 31.12.16
Ejder Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun abi
Amin ve ecmain.

Sayın üyemiz sizi forumda daha sık ve daha aktif görmek isteriz.Lütfen okuduğunuz her konuya yorum ve mesaj yazarak forumdaki mesaj sayınızı yükseltiniz ve chatteki sohbetlerimize katılınız.Forum hocalarımızın ücretsiz bakım hizmetinden de faydalanınız.
Değerli üyelerimiz lütfen okuduğunuz ve istifade ettiğiniz her konuyu sağ üstten yıldız verip değerlendiriniz ve yorum-mesaj yazınız.Hep birlikte ahde vefa ile foruma destek olalım.
Hala iki yıldır üye olup forumda 1 tek bile mesajı olmayan sömürücü bazı üyelerimiz gibi duyarsız olmayalım.Hep birlikte emek verip formumuzu yaşatalım.
Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.
Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 00:10 28.02.17
RvP 18:59 14.06.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spacetimereality 11:34 17.06.17
Havasokulu 09:25 27.10.17
Sayın Devrimci, Allah-u Zülcelal razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eylül 09:28 27.10.17
Devrimci 13:35 25.11.17
Eylül Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun Devrimci abi.
Amin ve ecmain.Sağol @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim.

Forumda konu açarken dikkat edilecek noktalar ve prensipler:
1-Asla ve asla sansürlü konu açmayınız.Sansür alçaklıktır-hasedliktir ve şerefsizliktir.Bu forumda hiç bir formül-tertip konu eksik ve sansürlü verilmez.
2-Bu forum İslami havass formudur.Hiç bir konuda İslam'a saldırı ve karalama kabul edilemez.
3-Hiç kimsenin dinden çıkmasına sebep olacak ve şirk barındıran konular açmayınız.
4-Asla başka forumlardan konu kopyalayıp bu foruma taşımayınız.Başka forumların eksik-sansürlü ve yanlışlıklarla dolu konularını buraya kopyala-yapıştır yapmayınız.
5-Mutlaka havas kitaplarından konular açınız ve kitabın adını-yazarını-sahife numarasını kaynak olarak belirtiniz.
6-Kitaplardan yapacağınız alıntılardaki vefkler-tılsımlar-yazılar okunaklı ve büyük boy olsun.Puslu ve silik vefk-tılsım konulan laf olsun kabilinden açılmış konular yönetimce silinecektir.Açtığınız konuyu kontrol ediniz ve önce kendiniz beğeniniz.
7-Konu açmadan o konuyu forumda arama yapıp ve bölümleri gezip kontrol ederek forumda daha önce açılmışsa tekrar açmayınız.
8-Güzel Türkçemize ve imla kurallarına dikkat ediniz.
9-Windovs-7 kullananlar pdf e-kitaplardan ekran alıntısı aracı ile masaüstüne resmi alıp forumun ''Resim Yükle bölümünden foruma yükledikten sonra linkini alıp açtıkları konuya eklesinler.
10-Vefkleri ve tılsımları konuya dik olarak çekip ekleyiniz.Vefkleri ve tılsımları yan yatmış veya ters baş aşağı eklemeyiniz.
11-Konuya detaylı bilgiler ekleyiniz ve asla eksik bilgi vermeyiniz,asla sansür uygulamayınız.Varsa şahsi tecrübelerinizi konuya ekleyiniz.
12-Lütfen bütün maddeleri dikkatle okuyup uygulayınız ve formumuza yakışacak şekilde konuları açınız.
13-Açtığınız konuları takip edip sorulan sorulara cevap veriniz.Aynı konuyu defalarca açmayınız.
14-Gereksiz yere konularınızı top liste yerleştirmek için de gereksiz güncellemeler yapmayınız.
15-Herkezin mutlaka konu açması gerekmez.Konulara mesajlar ve yorumlar yazarak ve sorular sorarak,chatin altındaki Google reklamlarına değişik saatlerde günde 5-6 defa tıklayarak da foruma katkı sağlıyabilirsiniz.
Yeni konu açacak arkadaşlarımın yukarıdaki maddeleri iyice okuyup uymalarını rica ederim.Selamlarımla.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
werty 01:59 04.12.17
1 2