Tasavvuf Sohbetleri

İnsanın en verimli anları depresyona girdiği anlardır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Tasavvuf Sohbetleri>İnsanın en verimli anları depresyona girdiği anlardır
Torlak 11:35 09.06.20
İnsanın en verimli anları depresyona girdiği,çaresizlik içinde yanıp üzüntülere gark olduğu anlardır.

İçin, için ağlayarak usulca içine çekilir İnsan, derinlere doğru iner,orada korkularıyla var ettiği bir evi vardır, konforu acıları,gıdası hatıraları olan , sanki cehennem, sanki bataklık,arka, arkaya, bir anda,hepsi birden karanlık gibi çöker İnsanın üzerine,Allahım canımı alda kurtulayım diye dua edesi gelir,Rabbi Rahman’ın gücüne gitmesin diye dilini ısırır İnsan.Vardır bir hikmeti, muradı der sabredersen bilki o bataklık sana yoldaş, sana eğitim ve öğretim kurumu gibi olacaktır.Derinlerdesin artık,sanki senden bir parça yukarılarda bir yerde tebessüm ediyor,seni, seninle izliyor, sessiz, sedasız usulca,ince, ince sana telkin verip fısıldıyor,manevi bir ameliyat var ,bağırma, çağırma ses etme kabilinden.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
musa 11:36 09.06.20
Ben 50 gündür dışarı çıkmıyorum emre riayet ediyorum rabbimde bir kolaylik bir razı oluş bir iç dünyaya dönüş insana inanılmaz bir huzur veriyor tefekkür mevsimindeyiz bu günler fırsat günleri ...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Gul 11:38 09.06.20
Dayanacak gücüm kalmadığı tam bittim dediğim anlarda Rabbim yettim dedi ve mucizeler yaşadım .
Çok şükürler olsun .
Hocam Allah razı olsun sizden
Ömrümüz bereketli olsun inşallah...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nesli74 11:39 09.06.20
İnsan öyle bir anda giriyor ve kurtulmak istese çare arayışları dahada çok dibe çekşyr. En büyük savaşsa içinde verdiklerin oluyr. Boşa değil.,bendeki yanlışları aşırılıkları törpülüyor demem çok zmn aldı bu yazıyı önce görmüş olsaydım daha çabuk yol alırdım. Maneviyata yönelmek için bağırsın sen kendini sessize al ve dinle. Kurtuluşum böyle oldu. Paylarınızı zevkle merakla Bekliyrm. ALLAH iyiliğinizi ve işinizi daim ve bereketli eylesin. 21 günlük zikirleri çok seviyorum ve bekliyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
belal 11:40 09.06.20
Bu paylaşımınız benim için büyük tefavuk oldu.Yakın zamanda aynı durumu çevremdekilerle paylaştım.Sanki depresyonda olduģum dönemlerde kendi iç dünyama daha çok dalıyorum.Daha sessiz sakin ve ılımlı ve affedici oluyorum.Ibadetlerim artıyor ve daha anlamlı oluyor.Yanlız korkum çok artıyor.Buda metabolik düzenimi bozuyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Humeyra 11:40 09.06.20
Top yekün sıkıntı Namazı tadili erkansız kılmak. Araştırın görün bak.. tadili erkansız namaz kılanın rızkı dahi daralıyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Betul 11:41 09.06.20
Gerçekten hocam yıllar önce varlık içindeyken ,işlerimiz bozuldu. Öyle bir yokluğa düştük ki beş kuruşa muhtaç olduk. Üç evlât var okuyan.yokluk çaresizlik o kadar zordu ki.o yıllarda namaza yeni başlamıştım.öyle bir sarildim ki RABBİM e . O na sığındım ,yalvardım yıllarca yoklukla mücadele ettim.ama hiç yılmadım. Evlatlarım da hep destek oldular. Hala sıkıntılar devam ediyor. Ama aldırış etmiyorum.ben o yokluğu yaşamasaydım belki de ALLAH 'A bu kadar bağlanmayacaktım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi