Tasavvuf Sohbetleri

Kuantum Sıçrama - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Tasavvuf Sohbetleri>Kuantum Sıçrama
Torlak 11:44 09.06.20
İnsan, içinde bulunduğu düşüncenin dünyasını yaşar, şimdi size, haydin” Bedir savaşına katılmış sahabe efendilerimizle buluşmaya gidiyoruz desem,” garibinize gidermi ?
Onların ruhaniyatlarıyla bağlantı kuracağız desem!

Zaman-ı içimizde”iç şekil” olarak hissedelim, idrak edelim, geçmiş zaman içinde yolculuk yapıp, O zamanın kutlu davasıyla buluşalım.

Geçmiş zaman içinizde”şuurunuzda” insan düşüncesiyle dokunabildiği her yerde yeşerir!farkında olsun, ya da olmasın, düşüncenin geçmişe seyahat edebilme
gücü vardır, bu güne kadar, gelmiş geçmiş tüm İnsanlığın yaşanmışlıkları, duygu ve düşünceleri evrenin bir yerlerinde canlı ve dinamik bir şekilde bekliyor!
Bedir ehlinin savaşçı, gayretli halleri,iman dolu yürekleriyle bağlantı kurmak isteyenlere bir tavsiyem var!

Nete “Bedir duası”yazıp sahabe efendilerimizin isimlerini 40 gün süreyle okumaya gayret gösterin, şöyle ayna nöronlarınızın pasını,pasağını silelim, yürek aynası ışıldasın,namazlar aşk ile kılınsın,auralarımız zırhlansın inşaallah.

Ruhaniyet güçlenir,burnunuzun direği sızlar(Bedir savaşı gözünüzün önünde canlanır),yüreğiniz imanla dolar,halsizlik,perişanlık kaybolur inşaallah.Allah’ın bir çok velisi bu dua ile makamlara yükselmiş,Ruhaniyet sahibi olmuşlardır!

Bu hoca ne demek istedi ?anlayamıyorum diyenlere? “Bir bildiğim var elbette “diye cevap vermiş olayım..

Bu mübarek isimlerin okunuşu sırasında herbirinin adı söylenince, Radıyallahü anh "Allah ondan razı olsun" demek lazımdır. Şüphe yok ki Peygamberimizin (asm) adı söylenince "Sallallahü Aleyhi ve Sellem" denecektir. Zira bu edebe riayet etmek, maksadın daha kısa zamanda elde edilmesinde vesiledir.

Cenab-ı Hak (c.c.) bizleri onların şefaatine nail eylesin. Amin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayşe gül 11:45 09.06.20
Ramazanda okuduk çok şükür. Demek 40 gün okumak dahada faydalı. İnşallah Rabbimin izniyle okumak niyetim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Akc 11:45 09.06.20
Yıldızların ışığının bize geliş zamanı var.Işık yılı deniyor buna.biz baktığımızda gördüğümüz yıldızın geçmiş zamanını şimdi görüyoruz.1 ışık yılı ise 1 yıl öncesini bin ışık yılıysa bin ışık yılı öncesini görüyoruz o yıldızın.Eger o yıldızlardan.bize bakiliyorsa uzakliklarimiza göre onlarda dünyanın farklı yıllardaki ışığını seyrediyorlar.10 ışık yılı uzaktaki bir yıldızdan çok gelişmiş bir teleskopla dünyaya bakan biri dünyanın bu gününü değil on yıl oncesini görecektir,100 ışık yılı uzaktaki yıldızdan bakan dünyanın yüz yıl öncesini görecektir.721 ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızdan çok gelişmiş bir teleskopla Türkiye'ye Bursa'ya bakılsa bir karaca adam bir devlet kuruyor adını da Osmanlı koyuyordu.1449 ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızdan Çok gelişmiş bir teleskopla
Arap yarım adasına Mekke'ye bakılsa kutlu bir doğum heyecanını göreceklerdir.diye okumuştum bir kitapta..Ve bu gerçeklikle her yıldızdan farklı bir seyri var dunyanin.Ve oldu dediğimiz geçti dediğimiz başka bir anda oluş halinde.Sevgiler selamlar.

Değerli paylaşimlariniz için sonsuz teşekkürlerler.ALLAH ilminizi artırsın.İlminizle amil eylesin.ALLAH razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kulefb 14:36 09.06.20
Peki ok7ma zamanı varmı
Sizden ricam isimlerinde paylaşmanız Arapça olarak

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi