Tasavvuf & Tarikatler

Körlere Güneş Gözlüğü Satılır - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Tasavvuf & Tarikatler>Körlere Güneş Gözlüğü Satılır
Sin 10:56 02.11.17
Peygamber-Sallallahu Aleyhi ve sellem-zamanında tarikat varmıydı ? diyen medya işportacısına bak sen.Sanırsınız İslam tarihçisi.La zerzevat sen gece yarısinda Beyoğlu'nun çişli sokaklarında sallana sallana,hangi magazin sayfasına kapak olurum diye gündeme gelmek için her türlü maymunluğu yapmakla nefes tüketiyorsun.Her yemek artığına bulaşık bezi, sus daha fazla rezil olma.Şimdi sana anlatsam anlamazsın.Ama belli ki birileri kulağına bir şeyler fısıldamış. Kullağına su kaçıran o "türdilere"cevap olsun belki anlarlar ümidiyle yazıyorum.

Tarikat bir bayrak,bir sancak değildir elle tutasın,gözle göresin.Tarikat,İslâm'ı ruhunla yaşabilmen için İslâmiyet'in zirvesine tırmanmak için bir merdivendir.

Peygamber -Sallallahu Aleyhi ve Sellem-zamanında bütün sahabeler İslâm'ın belirlediği ölçüde zekatlarını verdiler.Ama Hz.Ebubekir (r.a) kalbinde taşidığı "aşk"ın ölçüsü,tartısı yoktu.Bütün malını,mülkünü getirdi.Hiç bir servetini bırakmadı.Allah Resulü -Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in ; Yâ Ebubekir çocuklarına ne bıraktın dediğinde,Hz.Ebubekir; Onlara Allah ve Rasulü'nü bıraktım.İşte Tarikat; "Hz.Ebubekir'in kalbindeki Allah ve Rasulü'nü canından,servetinden aile ve efradlarından daha çok sevdiren kalbinde taşıdıgı "aşk"ın adıdır.

Mekke'nin en yakışıklı ve en varlıklı ailesinin oğlu Mus'ab b.Umeyr'in Allah ve Rasulü'nün aşkı uğruna müreffeh, şatavatlı hayatına son verip onu verasetten mahrum etmekle tehdit eden ve sen İslâm'dan dönmedikçe ben ölüm orucu tutacağım diyen müşrik annesine; " Vallahi bilsem yetmiş canın var ve bunları benim İslâm'dan dönmem için vereceksin bilesin zerre kadar kalbim acımaz hemen orucuna başla."cümlelerini kalbinden diline taşıyan Allah ve Rasulü'ne olan "aşk"ın adıydı Tarikat.
Elbette bütün sahabe efendilerimiz gözü karaydı.Ama hepsinin aşk'ı aynı ölçüde değildi.Olamazdı zaten.Çünķü imanın kemâl dereceleri olduğunu Kur'an söylüyor; "Onlar kendilerindeki imanla imanlarinı arttırırlar(ziyadelestirirler)"

Siz körler ! İslâm'ı sadece şekli ve cesedi ibadetler zincirimi zanediyorsunuz!? O ibadetler kalbinizde Allah ve Rasulü'ne "muhabbete yol olmayıp" "aşk ateşini" yakmıyorsa sizlerin ibadeti ticaretten ibarettir.Yaptım ver sevabımı... Gel zühd(tarikat) elbisesini giy giy ki, kalbinde sönmeye yüz tutmuş İslam meşalesinin küllerine üfürsün gör bakalım,tad bakalım sahabe efendilerimiz zamanında tarikat varmıymış,yokmuymuş !
Tarikat,Sahabe Efendilerimizin büründüğü züht elbisesidir. O elbiseyi baş gözlerinizle göremezsiniz.Kalplerin "zühd" elbisesidir.Sahabe efendilerimizin giyindigi,kuşandıgi elbisedir ! Körler güneşi göremyorsa güneşin suçu ne?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
azize 11:22 02.11.17
hay ağzını öperim ben senin diline sağlık biraz sivri amma bazılarına o gidiyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:42 02.06.18
Sayın Sin, Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yesimcy 22:51 08.06.18
Güzel paylaşım için Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi