Tasavvuf & Tarikatler

Özel ilim - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Tasavvuf & Tarikatler>Özel ilim
Sin 09:09 15.05.18
Ledun ilmi bir özel ilim olup ismet sıfatına sahip ( yani %100 günahsız ) kişilere Allahın bir ikramı bir hediyesidir.İslami kitaplarda İlmi Leduna sahip 2 kişiden bahsedilir biri Hızır A.s. diğeri de Hz.Süleyman a.s. ın veziri Asaftır. İlmi Ledun mucizeye yakın kerametten üstün bir durumdur ve eğitim öğretim ile elde edilemez. Kim ki ben ilmi ledun biliyorum derse İslam Akidesine göre kafir olur, ki akideye göre kerameti olmayan şeyh kerametim var derse kafir olur bırakın Ledun ilmini. Bunu diyen kişi aslında şunu demeye çalışıyordur " ben özel ve seçilmiş bir insanım,günahsızım,kursağımdan haram lokma,kulağıma kötü söz,dilimden kötü laf girmemiştir çıkmamıştır ve ben seçilmiş olduğum için Allah cc bana bu özel ilmi vermiştir." yani işin temeline inersek ki bunu diyen bir kaç yalancıyı tanıyorum hem yalan diyorlar hem de imanlarından ki varsa ondan da mahrum oluyorlar.Bir söz insanı mümin bir söz de kafir eder.
Bu ilmi ledun biliyorum sözü de küfre götüren sözlerdendir. 124 bin peygamber gelmiştir ve K.Kerim de Hz.Yakub a.selama İlmi Ledun verildiği beyan edilmiş (Yusuf suresi 68-69) ve Hz.Hızır a.selama ve tabi Asaf hazretlerine başka da bir kimseden bahsedilmemiştir. İlmi Ledun sahibiyim diyen kişi ye sormak lazım gelen sorular var ki onu çıktığı yere gömmek için ama soruyu soracak kişinin de o bilgilere yabancı olmaması lazım. Herif arapça küfretse insanlar ayet okuyor sanıyorlar. O kadar islamdan ve ilimden uzak bir nesil bir topluluk ile karşı karşıyayız.
İnsanlar bilgiden yoksun olunca ortaya bu tür münafıkların sahtekarların çıkması kaçınılmazdır. Gündüz sözde dua ile iş yapıp gece bunu içki masasına vereni mi diyeceksiniz? Namaz kılmayan oruç tutmayan ve fotokopi kağıtları ile halkı kandıranları mı diyeceksiniz? Dini isimlerle sözde tarikat kurup insanları sapık emellerine alet edenleri mi diyeceksiniz? Bütün bunların gerçek sebebi bilgi eksikliğimizdir. Lütfen bilgilenin ve bilinçlenin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ibrahim 09:09 15.05.18
% 100 günahsız ne demek? Lütfen açıklar mısınız?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sin 09:10 15.05.18
İsmet makamı ; Peygamberlere mahsus bir makamdır. Allah, elçilerinin kalplerini kudret elinde tutar, onları istediği gibi yönetir ve korur. Onlarda günah değil fakat "zelle" miktarı bir hata olursa Allah onu düzeltilmesi ve peygamberini de afveder. Bunun dışında bize peygberlerde günah olarak görünen olaylarda, Allâh'ın hikmeti icabı müsade vardır. O tür bir olayın arkasından Allah, insanlığa çok faydalı bir olayı meydana getirir. Örneğin; Davud (as)'ın Süleyman (as)'ın annesiyle evlenmesi gibi..
ismet mkami yalnızca Peygamberlere mahsustur.
Fakat Veli-i Kübra'lar,
Ehlullah'lar,
Ricâl-i Gayb'in ilk üçü ve Müferridun'lar, geçmişte günahları varsa dahi, sevaba tebdil edilmiş, günahsızlardır.

İlm-i Ledün Sahibi kimse, bu ilm yani Allah ilmi demektir ki, Allah'ın kesin güvenini kazanmış kimselerdir ve bunlar Allah'ın ezelde rahmetini yazdığı yüksek nur sahibi kimselerdir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
gala 11:10 15.05.18
ebruss54 14:46 15.05.18
amin inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yasinrazi 16:21 22.11.18
Lil bin Ali 14:29 02.12.18
hocam veli kübra
ehlullah lar kimlerdir

rical i gaybı anladım 3 leri bahsediyorsunuz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sin 11:45 03.12.18
Günahları sevaba döndürülmüş kimselerdir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sakaryalı 18:16 11.12.18
Sin Nickli Üyeden Alıntı:
Günahları sevaba döndürülmüş kimselerdir.
Hocam, forumlarda günahları sevaba dödürme yöntemleri mevcut mu acaba

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aykutay 06:15 09.01.19
1 2