Tasavvuf & Tarikatler

Kadiri tarikatı hüseyni kolu vazife telkini - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Tasavvuf & Tarikatler>Kadiri tarikatı hüseyni kolu vazife telkini
Devrimci 06:38 28.06.16
Talibe mümkünse, önce bir boy abdesti aldırılır. Mürid olacak kişi şeyhin dizi dibine oturur ve şeyhin elini tarif üzere sıkıca tutar. Sonra müride adı sorulur. Şeyh müride adını söyleyerek: “Ahmed efendi! El bizim elimiz değil, şeyhimizin elidir! Bu emaneti veren odur, biz değiliz. Hz. Pir Abdulkadir-i Geylani (RA) Hz.leri’nin tarikatını aldın kabul ettin mi?” diye sorar. Mürid: “Kabul ettim!” diye cevap verir. Bu böyle üç kere tekrarlanır.

Şeyh tekrar: “Dersini yapmaya söz veriyor musun?” diye sorar. Mürid tekrar: “Söz veriyorum!” diye cevap verir. Bu durum da üç kere tekrarlanır.

Şeyh yine: “Yalandan, haramdan, zinadan kendini korumaya söz veriyor musun?” diye sorduğunda, mürid yine aynı cevabı verir. Bu böyle üç kere tekrarlanır. Şeyh: “Dersi bırakmamaya, dersten çıkmamaya söz veriyor musun?” diye sorduğunda, mürid yine aynı cevabı verir. Bu da üç kere tekrarlandıktan sonra şeyh şöyle devam eder: “24 saat zarfında (her gün) Allah (CC) Hz.leri’nin rızası için iki rekat namaz kılacaksın. Her rekatta Fatihadan sonra 11 defa İhlas okursun, (başlarında besmele olmak üzere). İkinci rekatta da aynı şekilde okursun. Namazını kılıp dersini yapacağın zaman kıbleye karşı oturup gözleri yummak şartıyla ‘Rabıta-i Mevt’ (Ölümü anmak) yaptıktan sonra, tekrar (başlarında besmele olmak şartıyla) onbir İhlas, bir Fatiha bir de Selat-ü Selam (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala, alihi ve sahbihi ve sellim) okursun.

Bunlardan hasıl olan sevabı, başta Peygamber (SAV) efendimiz olmak üzere Pirimiz Abdulkadir-i Geylani (KSA) Hz.leri’nin, şeyhimizin üstadlarımızın, maneviyyat büyüklerimizin ruhlarına bağışlarsın. 3 defa Kelime-i Şehadet getirdikten sonra; Yüz istiğfar (Estağfirullah el'azim), yüz selat-ü Selam (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala, alihi ve sahbihi ve sellim) yüz defa da Kelime-i Tevhid (Lailaheîllallah) okursun. Tevhidin önü açıktır, arzu ettiğin kadar Kelime-i Tevhid okursun.”

Bu vazife telkininden sonra şeyh müride onbeşer defa Tevbe-i İstiğfarı, Selat-ü Selamı ve Kelime-i Tevhidi telkin eder. Daha sonra da şöyle devam eder. “Bu suretle bu emaneti teslim ettik aldın kabul ettin mi?” diye müride üç defa sorar. Mürid de her bir soruya: “Aldım kabul ettim.” der. Ve böylece bu manevî ahid (sözleşme) şeyhin duası ile sona erer.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.

Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.
Sayın üyelerimiz Chat Sohbetlerinden faydalanmanız için 15 mesaj,Forum hocalarından ücretsiz bakım hizmetinden faydalanmak için ise 50 mesaj,E-kitap indirebilmeniz için 100 mesajınız olması gerekir.Lütfen forumdaki konulara yorumlar ve mesajlar yazarak forumda katılımcı ve aktif olunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Neptün 08:21 28.06.16
Paylaşım için teşekkürler.Bu bilgiler her yerde bulunmaz..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 12:32 06.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
neco43 09:07 19.05.17
kaon 19:03 20.05.17
Allah razı olsun güzel bir paylaşım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Salh 10:31 21.05.17
memose 11:05 22.05.17
Çok faydalı olacak eline sağlık Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Neksirdi 12:33 08.10.17
007 14:56 08.10.17
KARDEŞİM Bu güzel Paylaşım için teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi