Tasavvuf & Tarikatler

Şirk ve Tevhid - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Tasavvuf & Tarikatler>Şirk ve Tevhid
SiLence 00:45 05.02.17
Allah kuluna kafi değil midir? Seni O'ndan başkalarıyla korkutuyorlar. Allah, kimi saptırırsa artık onun yolunu doğrultacak biri yoktur. (Zümer 36. ayet)

Rabbinizden size indirilene uyun; Ondan başka dostların / velilerin ardına düşmeyin. Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!" ( Araf 3. ayet)

Allah'tan başka dostlar edinenlerin durumu, örümceğin durumu gibidir. Örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvaların en çürüğü şüphesiz örümcek yuvasıdır. Keşke bilselerdi! ( Ankebut 41. ayet)

Allah düşmanlarınızı sizden daha iyi bilir. Gerçek bir dost olarak Allah yeter, bir zafere ulaştırıcı yardımcı olarak da Allah kafidir. ( Nisa Suresi 45. ayet)

Halis din yalnız ve yalnız Allah'ındır. Ondan başka İlah edinenler, bizi sadece Allah'a yaklaştırsınlar diye onlara ibadet ediyoruz derler. Şüphesiz Allah, Ayrılığa düştükleri şeylerle aralarında hüküm verecektir. Allah, yalancı ve inkarcı olanları hidayete erdirmez ( Zümer 3)

Rabbinizden size indirilene uyun; ondan başka dostlar edinip ardına düşmeyin ne kadar da az öğüt alıyorsunuz ( Araf 3. Ayet)

Allah'tan başka dostlar edinenlerin durumu örümceğin durumu gibidir örümcek bir yuva edinir; halbuki yuvaların çürüğü şüphesiz örümcek yuvasıdır. Keşke bilselerdi (Ankebut 41. Ayet)

Allah'ı bırakın bilginlerini ve rahiplerini ve meryem oğlu isayı rabler edindiler. Halbuki onlar tek bir mabuda ibadet etmeleri emredilmişti. Ondan gayrı vücud yoktur. Onların ortak koştuklarından münezehtir (Tevbe 50)

Şimdi bu ayetlere bakın ve bir tarikata ve cemaate bağlanan insanların ekseriyetinin şu tanımlamalarına bakınŞeyhim, beni cebinde cennete götürecek

Şeyhim, ölüm anında gelip benim imanımı kurtaracak.

Şeyhim, 70 türlü halimi biliyor.Şeyhim (Aracı olup) Beni Allaha ulaştıracak ( Hahamlar ve papazlar öyle yapıyor)

Şeyhin olmazsa zikir edersen maazzallah cinler gelir sana musallat olur. Ama şeyhin varsa şeyhin seni korur.(Allah’ın korumadığını şeyhin nasıl koruyacak anlamadım.. Bu kulu rab edinmektir ki açık şirktir..)

Allah’ın Salih kullarına sadece bir öğretmen gözle bakılması ve faillerinin Allah olduğunun görülmesi gerektiği kanaatindeyim. İnsanları kurtarıcı , ilahi bir aracı yapmak, uluhiyet yüklemek olmazsa olmaz görmek yukardaki ayetlere göre açık bir şekilde şirktir. Yani ben burada zaman zaman mürşidsiz zikir olmaz sözlerini okudukça dehşete kapılıyorum. Sofuyum diyen bu insanlar acaba hiç mi kuran okumuyor. Yoksa incil ve tevrat mı okuyor, yok yani hristiyanlıkta ve yahudilikte aracılardan meded umma gibi ayetler varda!..

Alıntı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
RvP 14:57 21.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Tuana 00:56 25.04.17
BEHRAM 12:45 05.03.18
Emeğinize sağlık teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ugurxugur 11:11 14.03.18
Mukemmel aydinlattı karmasik paylasimlar ve bilgi kirliligi icinde bi cok soruya yanit veren bilgiler elleriniz dert gormesin������

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ebu emir yusuf 03:19 29.03.18
Allah razi olsun guzel paylasim sirkin gizlisindende acigindanda Rabbim bizi korusun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi