Tecrübe Ettikleriniz

Kelimei Tevhid/La ilahe illallah - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Tecrübe Ettikleriniz>Kelimei Tevhid/La ilahe illallah
ayperi 02:08 06.09.17
Az evvel Tevhid ile meşgul olurken neden hiç bu konu ile ilgili konu açmadığımı düşündüm. Elbette forumda Kelimei Tevhidi öven birbirinden değerli paylaşımlar var ama ben bir kaynakta okuduklarımı veyahut büyüklerimizden öğrendiğimi değil bizzat yaşadığımı paylaşmak istedim sizinle.
Tevhidi sanırım yüzlerce kez hatmettim ve bu zikire aşık oldum. Tüm hücremi tüm benliğimi kapladı dilim sussa kalbim zikretti. Dudağı oynatmanıza bile gerek kalmaz öyle sırlı bir zikirdir bu dil ile söylem kalp ile tasdik.
Başlarda öylesine okurdum maksat arkadaşımın vefat eden annesinin kabri nur dolsun ve kabir azabından muaf olsun idi. Zor geldi bitmedi de bitmedi 70000 adet sanki bana zorla söylettiriyorlar gibi hissettim sonra tefekküre daldım neden kabir azabından kurtarıyor sırrı ne benim usana sıkıla söylediğim zikirin ne faydası olabilir ölüye diye. Yanlış hatırlamıyorsam 1 ay da bitirdim 70000 adedi bir anlamı kalmadı ama yine de hediye edeyim dedim Allaha niyaz ve dua ile ölen teyzemizin ruhaniyetine hediye ettim aynı gece rüyamda kendimi arkadaşımın annesinin mezarının başında gördüm omzuma bir el dokundu döndüm baktım arkadaşımın annesi hiç konuşmuyor dudağı kıpırdamıyor yani ama söylediğini duyuyorum bana Allah senden razı olsun diyor sonra yukardan 2 tane Nur ala Nur iniyor Elmas ve Yakut ile işlenmiş geniş bir tastan birşey içiriyorlar arkadaşımın annesine o an o da nurlanıyor ve yayılan ışık adeta gözlerimi alıyor.
O gün bugündür hiç bırakmadan devam ettim tevhide tanıdığım tanımadığım herkese hediye ediyorum,önce rüyalarım değişti sonra huyum değişti etrafıma bir başka bakmaya başladım adeta baktığım her yerde Allah'ın eşsiz sanatını müşahede ediyor hayran kalıyordum sonra kalbim de bir değişiklik olduğunu farkettim kin nefret haset ve yalan terketmeye başladı kalbimi dualarım daha seri kabul görür oldu hiç kimseye kızamaz hiç kimse hakkında en ufak bir kötü zan besleyemez oldum aklıma bir fenalık geldiğinde ya ayağım takıldı düştüm yada acısı başka şekilde çıktı. Allah ile aramda kimsenin anlayamayacağı bir bağ kuruldu sanki onu düşünerek yatar onu düşünerek kalkar oldum insanlar,kendi nişanlım bile önemini kaybeder oldu,Allah için seviyor hale geldim herkesi. Namazım değişti okuduğum her bir ayetin farklı kasıtları düşer oldu kalbime. Bir tek Gül'ün sırrını gizlemek için aslında diğer bütün bitkilerin yaratıldığını köpeğin hav hav kuşun cik cik diye ötmediğini hem idrak ettim hem şahit oldum Allah'ın izni ile. Sonra anlık görüntüler başladı bulanık ve anlam veremediğim bu arada lafı gelmişken söyleyeyim görüntü açmak isteyenler Allah semiul basir'dir sıralamaya dikkat edin önce Semi sonra basir. Yani duymadan göremezsiniz önce duyacaksınız ki sonra göreceksiniz direkt görüntü açmak isteyenler için söylüyorum.
Konuya dönersem bu muazzam hayatım iblisin dahli ile cehenneme döndü o kısımları anlatıp sizi korkutmak istemiyorum...Birbirinden ayıramaz hale geldim hem lütufları hem rüyaları hem de tecellileri. Bu yüzden gördüklerimle amel etmeyi bıraktım kalbime bile güvenemez hale geldim anladım ve emin oldum ki benim bir şeyhe ihtiyacım var şimdi de sabırsızlıkla şeyhim ile tanışıp onun elimden tutacağı anı bekliyorum. Velhasıl ne işe yarar demeyin Allahı zikredin zaten zikredilmeye ondan başka layık olan yoktur bu Allah'ın değil sadece sizin işinize yarar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 03:49 06.09.17
12 Nin Gizemi...

La İlahe İllallah (Kelime-i Tevhid), Arapça 12 harftir.

12 sayısına ebced hesabıyla baktığımızda, karşımıza insan çıkar.

12 İMAMLAR
01- Hz.Ali
02- İmam Hasan
03- İmam Hüseyin
04- Zeynel Abidin
05- Muhammed Bakır
06-Caf er Sadık
07- Musai Kazım
08- Ali Rıza
09- Muhammed Taki
10- Ali Naki
11- Hasan Askeri
12- Muhammed Mehdi.

MÜŞRİKLER İSTEMESE DE O DİNİ (İSLAM'I) BÜTÜN DİNLERE ÜSTÜN KILMAK İÇİN ELÇİSİNİ HİDAYETLE VE HAK DİNLE GÖNDEREN O'DUR.TEVBE 33. İmam Ca’fer Sadık Hz.leri bu ayet hakkında: “Vallahi! Kaim (Hz. Mehdi a.s.) zuhur etmeden bu ayetin ma’nası tecelli etmez.

Abaye bin Reb’i’den, Emirel Mü’minin Hz. Ali yukarıda zikredilen ayet hakkında: “Nefsim yed-i kudretinde olan Allah’a kasem ederim ki! Hiçbir köy kasaba ve şehir kalmayacak ki, sabah akşam içinde, “Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden Resullullah denmesin” buyurdu.

Kurân-ı Kerîm'de 12 sayısı

Biz onları (İsrailoğulları'nı) ayrı ayrı oymaklar olarak on iki topluluk (ümmet) olarak ayırdık. Kavmi kendisinden su istediğinde Musa'ya: "Asan'la taşa vur" diye vahyettik. Ondan on iki pınar sızıp-fışkırdı; böylece her bir insan- topluluğu su içeceği yeri öğrenmiş oldu.» (Araf Suresi, 160)

Allah İsrailoğulları'ndan kesin söz (misak) almıştı. Onlardan 12 güvenilir-gözetleyici göndermiştik. Ve Allah onlara: "Gerçekten ben sizinle birlikteyim. Eğer namazı kılar, zekatı verir, elçilerime inanır, onları savunup-desteklerseniz ve Allah'a güzel bir borç verirseniz, şüphesiz sizin kötülüklerinizi örter ve sizi gerçekten, altından ırmaklar akan cennetlere sokarım. Bundan sonra sizden kim inkar ederse, cidden dümdüz bir yoldan sapmıştır." (Maide Suresi, 12)

Gerçek şu ki, Allah katında ayların sayısı, gökleri ve yeri yarattığı günden beri Allah'ın kitabında on ikidir. Bunlardan dördü haram aylardır. İşte dosdoğru olan hesap (din) budur. Öyleyse bunlarda kendinize zulmetmeyin ve onların sizlerle topluca savaşması gibi siz de müşriklerle topluca savaşın. Ve bilin ki Allah, takva sahipleriyle beraberdir." (Tevbe Suresi, 36)

"Hani Yûsuf babasına şöyle demişti; 'Babacığım ben rüyada, gerçekten on bir yıldızla, güneş ve ayı gördüm; onları bana secde ederlerken gördüm.' " (Yûsuf, 12/4.)

İmam Sadık(as) şöyle buyurmaktadır:
Bu işin sahibinin (Hz Mehdi’nin), Yusuf as’a benzerliği bulunmaktadır. Çünkü Yusuf as kardeşlerini tanımıştı, ancak kardeşleri onu gördükleri zaman, kendinin tanıtıncaya kadar onu tanımamışlardı. Halbuki o (Hz Mehdi as), onların çarşılarında gider gelir. Toplantılarında halıların üzerine ayak basar. Allah’ın izin ile kendini tanıttırıncaya kadar onlar onu (Hz Mehdi as’ı) tanımayacaklar.(Mucem-ul Ehadisi İmam Mehdi Cilt:3)

"ANDOLSUN BİZ ZİKİR'DEN (BÜTÜN SEMAVİ KİTAPLAR VEYA TEVRAT) SONRA ZEBUR'DA DA 'HİÇ ŞÜPHESİZ, SALİH KULLARIM YERYÜZÜNE MİRASÇI OLACAKLARDIR' DİYE YAZDIK." ENBİYA 105.

İMAM MUHAMMED BÂKIR BU AYETLE İLGİLİ OLARAK ŞÖYLE BUYURMUŞTUR: "BUNLAR, AHİR ZAMANDA ZUHUR EDECEK OLAN HZ. MEHDİ (AS)'IN ASHABIDIR."(Mecma-ul Beyan Tefsiri.)

O (Hz. Mehdi as) çıkınca sırtını Kabe’ye yaslar. Ona 313 kişi tabi olur. Hz. Mehdi (as) ilk önce şu ayeti okur: “EĞER MÜMİN İSENİZ ALLAH’IN BIRAKTIĞI SİZİN İÇİN DAHA HAYIRLIDIR.” (Hud Suresi, 86) Bu ayeti okuyup şöyle der: “BEN SİZİN İÇİN ALLAH’IN BIRAKTIĞI VE HALİFESİYİM (Müslümanların manevi lideriyim). BEN ONUN HÜCCETİYİM.” HZ. MEHDİ (AS)’A SELAM VERENLER ŞÖYLE SELAM VERİRLER: “SELAM SANA EY ALLAH’IN YERYÜZÜNDE BIRAKTIĞI (BAKİYYESİ!)” Sonra herkes ona (Hz. Mehdi (as)’a) bey’at (biat) eder. (Hz. Mehdi (as)’ın) Adamlarının sayısı on bine ulaşır. Allah’ın dışında bir başkasına ibadet eden, Musevi ve Hıristiyan olan herkes ona (Hz. Mehdi (as)’a) iman eder. Böylece yeryüzünde tek bir millet hasıl olur; o İslam milletidir. Ebu Cafer Hz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aliye 04:57 06.09.17
Allah seni tüm sıkıntılardan aydınlıga feraha çıkarsın inş inşirah suresinin her bi kelimesini hayatında yaşatsın ve daim kılsın ayperi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Karakancolos 08:45 06.09.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sadece la ilahe illallah olarak mi okudun yoksa devamında Muhammeden Resulullah diye devam ettin mi.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayperi 10:18 06.09.17
Devrimci Nickli Üyeden Alıntı:
MaşaALLAH @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kızımız.Çok güzel bir paylaşım olmuş.Allah yolunu açık etsin.
Allah razı olsun olsun hocam hepimizin inşallah

Allah razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sadece La ilahe illallah okudum arada hatırladıkça Muhammeden Resulullah ilave ettim @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]kacolos

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Neyir 10:53 06.09.17
Ayperi konu açman iyi oldu gerçi öğrenmiştim da h önce mesajla ayrıntıları hatta dun gece baktım bende başladım Allah'ın izniyle 70 bin tevhide
Anlatipta korkutmak istemem demişsin biraz bahsetsen

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayperi 11:06 06.09.17
Neyir Nickli Üyeden Alıntı:
Ayperi konu açman iyi oldu gerçi öğrenmiştim da h önce mesajla ayrıntıları hatta dun gece baktım bende başladım Allah'ın izniyle 70 bin tevhide
Anlatipta korkutmak istemem demişsin biraz bahsetsen
Mübarek olsun Neyir çok sevindim. Korkacak birşey yok aradan bayağı Zaman geçince hala devam eder isen zikre iblislerde işlerini yapıp bıraktırmak istiyorlar izin verildiği ölçüde imtihandır aldırma o an Rabbimin yardımı yetişiyor korku kalbinden alınıyor gerisi senin Allah'a olan bağlılığına kalmış. O yüzden şu an bunları düşünüp vesveseye geçit verme sen Allah de gerisini ona bırak kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kelebekcim 13:11 06.09.17
Ne guzel anlatmissiniz yasadiklarinizi, Rabbim hepimizin yardimcisi olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nicksiz 18:56 06.09.17
Uveys misin seyhim falan diyorsun ya. Ha bir de niyet etmek mi gerekiyor tevhide yoksa her zaman okumanda mi oluşuyor bahsettighin güzellikler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayperi 15:38 08.09.17
Nicksiz Nickli Üyeden Alıntı:
Uveys misin seyhim falan diyorsun ya. Ha bir de niyet etmek mi gerekiyor tevhide yoksa her zaman okumanda mi oluşuyor bahsettighin güzellikler
Hayır senin kastettiğin o üveyslerden değilim, Güzelliklerin oluşması için başlamadım ben okumaya ama okumaya başladıktan yaklaşık 5/6 ay sonra başladı anlattıklarım yanlış hatırlamıyorsam.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4