Tecrübe Ettikleriniz

Boşanmak isteyenler (önce bunu bir okuyun) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Tecrübe Ettikleriniz>Boşanmak isteyenler (önce bunu bir okuyun)
Tuana 16:25 23.02.18
BOŞANMAK İSTİYORUM…(bu durumda olanlar Okusun)

Eşimle 6 yıllık evliyiz. 2 yavrumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Sadece soğukluk vardı. Yıllardır eşimin sevgisini hiç hissedemedim. Ben onu çok seviyordum ama karşılık bulamıyordum. Çok uğraştım ama bir türlü düzelmedi.

Bir gün eşim artık boşanmak istediğini söyledi. “Neden diye sordum. Sorun ne? Beğenmediğin yanım nedir? Bilmek istiyorum” “Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki. Isınamıyorum bir türlü” Tamam dedim ve o gün boşanmaya karar verdik. Sonra düşününce bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi.

Allah Rasulü (Sallallâhu aleyhi ve sellem) Bakara suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini haber vermişti.

‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ Müslim 780/212, Tirmizi 3036

Ertesi günden itibaren 3 gün boyunca Bakara suresini sesli olarak açıp dinledim ama eşime bir şey demedim. Bu arada boşanma sonrasını konuşmaya devam ediyoruz.

3. gün eşimi işe yolladım ve yine Bakara suresini açtım. Saat 11 gibi sure bitti. 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi. Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Af diledi. Sanki o gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.”

Allahu ekber! Nasıl ağlamayalım, kalbimiz nasıl coşmasın kardeşlerim. Bu Kur’an bir şifa kitabı. Her ne sıkıntınız varsa ona deva. Yeterki hakkıyla iman edelim. Yeter ki ihmal etmeyelim, unutmayalım Rabbimizi. Ve düşündüm; Bir evde sürekli haram görüntüler izleniyorsa, sık sık klipler, çirkin sözlü müzikler dinleniyorsa, o evde Allah’a secde edilmiyor, Allah’ın zikri geçmiyorsa, Kur’an tozlu raflarda kalmışsa, o evi şeytanlar mesken tutmaz mı?

Bir evde huzursuzluk varsa, çocuklar çok hırçınsa lütfen kapatın o çirkin kanalları. Klipleri, müzikleri kapatın.

Evinize huzur veren bir şeyler yapın. Namaz kılın, Allah’ı sık sık zikredin. Sesli Kur’an dinleyin. Allah’a koşun, Allah’a sığının..!
Boşanmak isteyenler (önce bunu bir okuyun)
(alıntı)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Capella 16:42 23.02.18
Allah razı olsun. Güzel bir paylaşım. Rabbim aynı sıkıntıları yaşayan herkese yardım etsin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 21:03 26.02.18
Bu akşam eve geldiğimde Eşim Akşam yemeğini servis ediyordu. Elini tuttum ve ona söyleyeceğim şeyler olduğunu söyledim. Masaya oturdu ve sessizce yemeği yemeye başladı. Ve yine Gözlerinde o korkuyu gördüm.

Bir an da kasıldım ağzımı açamıyordum ama düşüncelerimi söylemem lazımdı. Ben boşanmak istiyorum. Sinirlenmedi Sözlerime karşılık vermedi, sadece sebebini sordu.

Bir cevap veremedim ve buna çok sinirlendi elinde ki Çatal Bıçakları fırlattı. Bana bağırdı ve Adam olmadığımı söyledi. Bu akşam tek kelime konuşmadık. Eşim bütün Gece ağladı. Farkındaydım Evliliğimiz ne olacağını merak ediyordu, ama onu tatmin edecek bir şey söyleyemeyecektim. Ben Jane'e aşık oldum, eşimi sevmiyorum artık.

Bu vicdan azabıyla bir Evlilik sözleşmesi hazırladım, Evi, Arabayı ve Şirkettin 30% ona verecektim. Sözleşmeye kısa bir süre baktı ve yırttı. 10 yıl hayatımı paylaştığım bu Kadın bana yabancı olmuştu. Onun harcadığı zamana ve enerjiye üzülüyordum, ama geri dönemezdim, Jane'e çok aşık olmuştum. Sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı, bu benim beklediğim bir tepkiydi. Onun ağlaması benim hafiflememe sebep olmuştu. Bir süredir aklımdan geçiriyordum boşanmayı, bu fikir bende saplantı haline gelmişti ve şimdi bu duyguyu daha da güçlü hissediyordum ve doğru karardı.

Bir sonra ki akşam eve geç gelmiştim ve Eşimi Masada yazı yazarken gördüm. Çok uykum vardı ve Akşam yemeğini yemeden uyumaya gittim. Jane ile geçirdiğim o kadar saat beni yormuştu. Bir ara uyandım ve onu hala yazı yazarken gördüm Masa da. Ama bu benim Umurumda değildi ve başımı çevirip uyumaya devam ettim. .

Ertesi sabah bana Şartlarını yazı halinde sundu. Benden hiç bir şey istemiyordu, sadece boşanmamızı ilan etmek için 1 ay müsaade istedi ve bu zamanda normal bir Aile gibi davranmamızı istedi. Bunun sebebi Oğlumuzun 1 ay sonra Sınavların olması ve bu dönemde ona bu yükü bindirmemekti. Bu kabul edilebilinir. Bir şey daha vardı, benden onu Evlilik Gecesinde onu kapıdan içeriye nasıl taşıdığımı hatırlamaktı, ve 1 ay boyunca her sabah onu Yatak odasında Kapıya kadar taşımamı istedi. Kafayı yediğini düşündüm, ama son günlerimizin iyi geçmesi acısından, kabul ettim.

Sonra bu şartlardan Jane bahsettim, yüksek ses ile gülüp bunun çok saçma olduğunu ve eninde sonunda Boşanmayı kabul etmek zorunda kalacağını söyledi.

Eşimle boşanma konusunu açtığımdan beri Fiziksel temasta bulunmadık. Bu sebepten ilk gün onu kucağıma alıp kapıya götürdüğümde tuhaf bir duygu yaşadım. Oğlumuz arkamızda duruyordu ve alkış yapmaya başladı 'Babam Annemi kucağında taşıyor' bu onu çok sevindirmişti, Sözleri canımı acıtmıştı... Yatak odasından Evin Kapısına kadar 10 metre taşıdım. Eşim gözlerini kapattı ve kulağıma' Oğlumuza boşanmamızdan bahsetme' diye fısıldadı. Bende başımı öne eğerek tamam dedim, ve içime bir üzüntü çöktü. Kapı önünde onu bıraktım Eşim Otobüs durağına gitti ve onu İşe götürecek olan Otobüsü bekledi. Bende tek başıma Ofise gittim.

2. Gün bu oyunu oynamak bize daha kolay gelmişti. Eşim başını Göğsüme yasladı, ve onun kokusunu duydum. Birden Eşime uzun süredir bakmadığımı anladım. Ve onun Evlendiğim zaman ki kadar Genç olmadığını fark ettim. Yüzünde hafif çizgiler oluşmuş saclarına ak düşmüştü. Gecen yıllar öylesine yanından geçmemişti, O an kendime ona bununla neler yaptığımı sordum.

4. Gün onu kucağıma aldığımda bir güven duygusu yaşadım. Bu bana Hayatının 10 yılını Hediye eden Kadın.

5. Gün bu güven duygusu daha da büyümüştü. Bundan Jane bahsetmedim. Günler geçtikçe onu taşımak daha da kolaylaşmıştı, belki de bu sayede yaptığım antrenman dan dolayıdır bu.

Bir Sabah onu ne giyeceğini düşünürken izledim. İsyan ederek her gün kıyafetlerin biraz daha bol geldiğini söyledi. Birden onun ne kadar süzüldüğünü ve kilo verdiğini fark ettim. Demek ki onu her sabah daha kolay taşıyabilmemin sebebi buydu. Birden yüzüme yumruk gibi vurdu. Bu kadar Acıyı ve Üzüntüyü Kalbinde taşıyordu. Farkında olmadan başını okşadım. O an Oğlumuz da geldi ve ' Baba Annemi taşıman lazım ' dedi. Bu hayatımızın bir parçası olmuştu, Babasının Annesini odadan Kapıya taşıması. Eşim Oğlumuzu yanına çağırdı ve ona sıkı sıkı sarıldı. Ben başımı cevirdim, son anda kararımdan vazgeçmek istemiyordum. Onu kucağıma aldım ve Yatak odasından Kapıya kadar taşıdım. Elini enseme koymuştu ve ben onu sıkı sıkı tutmuştum. Tıpkı Evlendiğimiz gün gibi.

Artık Huzursuzlaşmıştım bu kadar kilo vermesinden. Son Gün onu kucağım da taşıdığımda hareket etmedim. Oğlumuz okuldaydı ve Eşime Hayatımızda ki yakınlığın ne kadar eksildiğini söyledim. Ofise gittim arabadan fırladım kapıyı kilitlemeden bunun için zaman yoktu. Her anın kararımı değiştirmesinden korkuyordum ve Merdiven den yukarı koştum, yukarı varınca Jane kapıyı actı. Ona Karımdan boşanmayacağımı söyledim.

Şaşkın bir ifadeyle elini anlıma koydu ve ' Senin ateşin mi var' diye sordu. Üzgünüm Jane ama ben artık boşanmak istemiyorum dedim. Evliliğimizin renksiz kalması sevgi eksikliğinden değil, birbirimizin değerini unuttuğumuzdan dı. Şimdi aklıma geldi ki, ona Evlendiğimiz Gün kapıdan içeri taşıyınca ömrümün sonuna kadar Sadakat yemini verdiğimi........ Jane olayı anlayınca yüzüme bir tokat attı ve kapıyı kapatarak ağlamaya başladı. Hemen aşağı koşup ilk Çiçekçiye gidip Eşime bir Buket çiçek aldım, üzerinde ki Karta da'''seni her Sabah hayatımın sonuna kadar taşıyacağım'''' .

Eve vardığımda yüzümü bir gülümseme kapladı, elimde Çiçeklerle yatak odasına gittim ve Eşimi yatağın üstünde Ölü buldum. Eşim aylardır Kanser ile savaşıyordu ve ben Jane ile ilgilenmekten bunu fark etmemiştim. Fazla yaşamayacağını bildiği için, beni Oğlumun bana negatif tutumundan korumaya çalışmıştı . En azından Oğlumun gözünde iyi bir Eş olarak kalmamı istemişti.

İlişkide ki küçük şeylerdir önemli olan. Villalar, arabalar çok paralar değil . Bunlar hayatı kolaylaştırır ama asla Mutluluğun temeli olamazlar.

İlişkine zaman ayır ve ilişkinin güven ve huzur anlamına gelecek şeylere meşgul ol.

Mutlu bir beraberlik yaşa.

Bunu Paylaşmazsan sana birşey olmaz......
Ama paylaşırsan belki bir Evlilik kurtarırsın.
Çoğu Hayatların yıkılmasının sebebi, İnsanların Hedefe ulaşmaya az kala pes etmesindendir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Talipbey 16:08 27.02.18
Faydali, ilginc ve ibret verici Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Usmanaga 17:44 27.02.18
Allah razı olsun hemen uygulamaya baslayacağım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cennet 17:52 27.02.18
BULUNDUGUMUZ ZAMAN İÇERİSİNDE NEDEN BU KADAR FAZLA BOŞANMA YAŞANMAKTA

Artık boşanmak bir moda halini aldı günümüzde ve bir hastalık gibi hızla yayılıyor.

Hergün bana gerek gruptan gerek ozelden olsun sorunlarini anlatan yardım isteyenlerin 10 da 9 u boşanma aşamasinda veya aile ici huzursuzluk yasadigini beyan ediyorlar.

Peki ama neden boşanma oranlarında neden bu kadar hızlı bir artış var hiç düsündünüz mü

Bunun pek çok nedeni var aslında, artık malesef birbirimizi anlayamıyoruz, empati kuramıyoruz televizyonlara öyle bir konsantre oluyoruz ki malesef büyüleniyoruz ve bunun farkında bile değiliz.

Büyü deyince hemen akliniza sorununuzu anlattiginiz zaman hemen sende veya eşinde büyü var diyen sahte cinci hocalarin dedikleri gelmesin.
Ama Bir gerçek var inandığınız bir gerçek, Şeytan ve Şeytani varlıklar.

Bizimle şeytanın ne işi olur demeyin malesef oluyor.
Allah insanoğlunu öyle mükemmel yaratmıştır ki bizlere akıl, düşünce vermiştir akıl ve düşüncelerinizle bizlere özgür irade vermiştir bizler inançlarımıza göre hayatımızda deneyimler yaşarız.
Duygularımız,hislerimiz,düşüncelerimiz, niyetlerimiz inancımızdan gelir bizleri biz yapandır inançlarımız...

Çocuklarımız çizgi filmlere kilitlenirken, bizlerde dizilere,tv programlarına kitleniyoruz ve bu tvlerdeki diziler,filmler,cizgi filmler hiçbiri mahsum değil inanın öyle bir konsantre oluyoruz ki hipnoz oluyoruz ve trans halini alıyoruz.

Beynimiz theta frekansı dediğimiz frekans dalgasına geçiyor ve sanki o filmin, o dizinin, o çizgi filmin bir parçası oluyoruz.

Gerçek hayatta siz bunları yaşamıyorsunuz ama bilinçaltınız gerçek ile gerçek olmayanı ayırt edemiyor ve bu sizin zamanla inancınız haline geliyor.

Birde en canlıcı nokta değimiz subliminal mesajlar var. Bizler ekran başında theta frekansında olduğumuzda subliminal mesajlar direk bilinçaltımıza empoze ediliyor.

Belli bir zaman sonra hepimiz beklenti içerisinde oluyoruz çünkü gerçekliğe döndüğünüzde bilinçaltının yaşadığı gerçeklik yok.ve siz beklenti içerisinde olduğunuz için bir arayış içinde oluyorsunuz.
Bilinçaltı gerçekle gerçek olmayanı ayırt edemez demiştik. Bizler artık inancımız gereği o gerçekliği aramak için bir arayışa giriyoruz...

Peki Nemi yapıyoruz

Sosyal medyada bir arayış içinde oluyoruz çünkü artık eşinizle olan uyumunuz bozuluyor, birbirinize vakit ayıramadığınız için, empati kuramadığınız için belli bir zaman sonra eşinize olan bakış açınız değişiyor.

Beklenti içerisinde olursanız mutsuz olursunuz, sürekli mutluluğu ararsınız.
Beklenti içerisinde olursanız korkularınız kaygılarınız olur, korkularınızı yaşarsınız
Beklenti İçerisinde olursanız negatif olan bütün duygulara sahip olursunuz. Kibir,öfke,yargılama,eleştiri,kıskançlık ve dedikodu, bu duyguların hangisinde SEVGİ var.
Şimdi şeytan burada nerede Şeytan ayrıntıda gizli.

Burada büyü nerede diyenleriniz vardır şimdi Şunu unutmayın ki Telkinde bir büyüdür.
Bu benim kaderim deyip beklemeyin.

Yüce Allah Kuranı Kerimde ne diyor

Biz kaderinizi kendi çabanıza bağlı kıldık
İsra suresi 13

Biz bütün pislikleri aklını kullanmayanlara bıraktık Yunus suresi 100

Yüce Allah açıkca ifade etmiştir ki kader vardır ama kaderimizi yazgımızı değiştirmek özgür irademizle bizlere verilmiştir, duygularımızla, düşüncelerimizle, niyetlerimizle birer seçim yaparız. Aslında her şecim bizlere ayrı ayrı kaderler sunar. Allah bizlere akıl ve düşünce vermiş bütün pislikleri aklını kullanamayanlara bırakmış.

Şimdi kendinize sorun. Bu ben miyim yoksa bir başkaları tarafından inanç sistemimle yönlendiriliyor muyum

Kalbinizde gerçek sevgi varsa
Yargılamazsınız, eleştiremezsiniz, dedi kodu yapamazsınız.
Bunlar sizin kendinizi üstün görmenizden gelir ve bu Kibirdir. Şeytanın ve seytanlaşmış varlıkların kibridir.

Kendinize şu soruyu sorun; ben kimim ve nereye doğru gidiyorum.

Bunu tam samimiyetle sorduğunuzda cevabı kalbinize gelecektir, Rabbime giden yol kalplerimizden geçer çünkü orada saf Sevgi vardır.

Hadi şimdi bu yazıyı sevdiklerinize, küs olduğunuz eşinize gönderin, sarılın birbirinize ağlayın beraberce.

Bu yaşananlarda ne senin suçun var, ne onun suçu var İnsanlar değişebilir. birbirinize fırsat verin yeterki. Ama boşanmayın, ayrılmayın.

Siz sanıyor musunuz ki çocuklarınıza güzel bir gelecek bırakıyorsunuz

Belki onlarda sizin gibi boşanacak ya da evlenmek istemeyecek.

Sizden aldığı mesajlarla yalnızlaştırılacak.

Eşinize çocuklarınıza sahip çıkın.

Şeytana ve Seytanlaşmışlara inat duygularınıza yeni duygular ekleyin.

Bir Yaradanımız var, onu anın,

Yaradanı sevin çünkü O sizi çok seviyor

Siz Yaradanınızı bilirseniz Kendinizi bilirsiniz

Siz Kendinizi bilirseniz Herkes kendini bilir.

Enerji bulaşıcıdır bizler hep negatif olanı bulaştırıyoruz, birbirimizi yargılamak,eleştirmek gibi bu duygular senden bana, benden sana sıçrar ve o şeytani boyuta bir kapı aralarsın sonra sana sürekli Telkin eden bir şeytan verilir. Negatiflere odaklanarak şimdi bunun yerine Pozitife yani Sevgiye odaklanalım, bakın neler oluyor.

Sen bir başkasını değişteremezsin.
Eğer değişmesini istiyorsan kendinden başlamalısın

Bu negatif duygulardan arının bakalım çevrenizde nasıl arınıyor ve temizleniyor...
Sen iyi olursan herkes iyi olur.
Birbirinize karşı iyi olun.
Siz zannediyor musunuz ben yakın çevremin arkasından konuşuyorum, o bunu duymuyor.
Maalesef hissediyor ve aranızda bir iticilik oluşuyor. Onun yerine sevgi gönderin bakın neler oluyor.

Son olarak elbette seçimler size ait. Ya karanlıkta git gide kayboluruz, ya da sevgimizle bu karanlıkta her birimiz bir ışık olur bu karanlığı yok ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
trenci1984 14:07 24.10.18
Allah razı olsun sağolun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pars 23:05 24.10.18
mahnur 23:31 02.12.18
mcakirca 01:48 30.12.19
ALLAH yar ve yardımcımız olsun.....Boşanmak kötü lakin eşler arasında geçimsizlik olabilmesi de mümkün....Beni en çok üzende çocukların suçu ne!.....

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2