Tecrübe Ettikleriniz

Havas İlmi - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Tecrübe Ettikleriniz>Havas İlmi
Pala 15:45 08.09.18
Selamun Aleyküm bu gün size havvas ilminden bahsedeceğim. Havvas ilmi öncelikle terbiye sabır cesaret maneviyat ve iman sevgisi isteyen bir ilimdir.

Şimdi buraya gelipde yeni başlayanlar için konuyu açıyorum alıntı filan değildr merak etmeyin ilk olarak bu işleri öğrenmek isteyen yeni bir kişi ilk olarak tövbe eder ardından yemin verir başlar herşeyı hızlı görmek yaşamak keşfini açmak perdelerini kaldırmak ister ve zikirlere başlar bu en ama en büyük hatadır.

Bu ilimde önemli olan iman dır sabır dır cesarettir kenine soracaksın ben bu ilimi yapabilirmiyim zikirleri kaldırabilirmiyim diye. Halvette cinler bana 1001 suretlerle görünüp beni kandırır ben buna dayanabilirmiyim kimsesiz oruçlu ourçlu diye.

Eğer bu ilmi istiyorsanız tek başına girmeyin başınız baya derde girer bir hoca yardımı ile bu işlere girin, tabi hoca olmadanda başarısınızda bir izacetli zikirler ve yetki vermek vardır birde izacetsiz bunu yapmak vardır tabi kişinin kalbine bakar bu kalbi ALLAH diye bağrıyorsa yaptığı ve yapacağı işlemlerde başarılı olması bir hayli yüksektir. Eğer haramdan zinadan kaçınmıyorsanız büyük ihtimalle başarısız olur ve ayretten büyük musallatlara kapılırsınız.
Musallat öyle kolay şey değildir kafirler rüyanda sana öyle şeyler yaparlar ki bazen görünürler bazen uykundan uyandırıp çığlık atarlar kimi zaman her zaman vesvese verip sana büyük insanlara zaatlara küfür ettirmeye çalışabilirler kişi kişi kılığına girerler yaşamı çok seviyorsan bile siz ölmeyi cennet olarak kabul edersiniz, amacım sizi havvas ilminden uzaklaştırmak değil bilhakis yaşanabilecekleri göstermektir. Ee nasıl bunlardan korunacağız, korunma yapacaksınız her gün aksatmadan namaz kılın ibadet edin ve korunma yapmayı öğrenin.

Kendine güvenen ve bunu başarabilen birçok kardeşlerimi abilerimi hatta ablalarımı gördüm. Şimdi bu kardeşinizin size birkaç tavsiyesi var.
1-) Okumadan okumaya geçmeyin enerji çarpışması olur musallat almayın.
2-) İbadetleri eksiksiz yapın her gün gusül almaya çalışın.
3-) Hıfz ayetlerini bilin ve korunma uygulamalarını yapın.
4-) İlk olarak öğrenin uygulamayın sanıldığı gibi basit şeyler değil kendinizi korumaya alırsınız ailenize akrabanıza yada mal varlıklarınıza patlar, kısmetiniz bağlanır gibi gibi...
5-) Okumaları yarım bırakmayın.
6-) Birçok kitapta bilgiler doğru yazmaz kimi yanlıştır, kimi basım hatasıdır, kimi bilerek yazmaz, kimi şifreli yazar her uygulamaya inanmayın.
7-) Şeytanın ve cinlerin oyunları, sizlere birçok halikuladeler gösterirler ve melek gibi rahani kılıklarına girip sizi mehdi ilan eder başka birşey ilan eder aman deyim sakın kanmayın dinden imandan olmayın.
8-) Kişi bazen keni kenine konuşuriçinden bu içteki seside melek v.s gibi zannetmeyin genelde şeytanın en büyük silahlarındandır ALLAH korusun, rabbimizle konuşuyor filan sanırlar çünki bu ilime girdiğiniz zaman illa ki sizlerle uğaşacaklardır eğer tek başınıza iseniz.
9-) Bol bol kur-an okuyun zikirleri eksiksiz yapın ayretten gördüğünüz her zikri denemeyin.
10-) zikirleri tenha bir yerde yapın ve bu işlerle uğraştığınızı ve gördüklerinizi anlatmayın emin olun ki bunları uyguadıktan sonra uçsuz bucaksız ilim denizinde kürek çekmeye başlarsınız.


ayrıca ne bir alimim ne birşeyim ilmin kadar konuş deseniz sesimi bile çıkartamam biz zamanında bu ilmi yanlış bilip yanış uygulayıp çok kötü zamanlar geçirdik. Ben yaşadım birde yeni başlayan mümin dostlarımız yaşamasınlar.

Ha birde son olarak ebuyusuf hocamızın radyo kanalı vardır ordan ilmi büyük hocamızı dinleyek nasihat alabilirsiniz. Sorularınıza cevap verebilir. Buraya yazsak foruma yetmyecek bir insandır ALLAH C.C ondanda öğrencilerindende razı olsun dualarımız onlarla.

Her şey aşama aşamadır belki yazdıklarımızı yeni başlayan bir dostumuz görürde ona göre karar verip bu ilmin ciddiyetini kavrayabilirse bizden mutlusu olmaz , iyi günler havvasokulu forumu selametle.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Zikr 16:34 08.09.18
Faydalı bilgiler, Allah razı olsun

---------- Post added 08.09.18 at 16:36 ----------

Peki birşey sorucam: İç ses şeytandan mıdır? yani havas dışında da günlük hayatımızda bize ait bir şey iç ses. Dolayısıyla susturmalımıyız?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pala 16:48 08.09.18
genellikle nefsimiz ile baş başa kalıyoruz bu bazen kendi sorularımız bazen ise bana göre şeytan olabiliyor bazen çok güzel şeyler söylerken bir anda ters köşe yapmaya çalışan bir ses bazen çok iyi bazen konuşurken yaptığım işi unutturup başka hayallere daldıran ses bazen ise zikir çekerken oluyordu bana bu yorum bana göre aslında herkezin kendi buna benzer bir yorumu vardır pek uğraşmamak lazım bu iç ses ile çok uğraşınca gece bile peşimi bırakmıyor tabi bu sadece nefsimiz de olabilir ama dediğim gibi dikkatli olmak lazım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Zikr 16:51 08.09.18
Teşekkürler cevabın için. Haklısın çok uğraşmamak gerekir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Batubey 14:19 09.09.18
AYSED 14:02 06.07.19
hangı zıkırle baslayalım bu ılımde sımdıden tsk ederım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mertcan97 11:46 07.07.19
havas uygulamasini herhez yapamaz deniliyor dogrumudur pu peki?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
klcarx 01:45 15.07.19
Evet yazılanlara katılıyorum. Musallat edinir, sonra uğraşır durursunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bozkurt01 15:45 15.07.19
Uçsuz bucaksız bı deniz havas dediğin dikkat etmek lazim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ateş-iÂb-Perver 23:40 17.07.19
Her Yıldız Saatine denk gelen farklı okumalar yaptığımızda, gayri ihtiyari bu okumalar peşpeşe oluyor. Bu okuma düzeninde fayda yerine zarar görmemek için veya başka bir deyişle musallat almamak için izlememiz gereken metod veya tavsiyeniz var mıdır.?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi