Tecrübe Ettikleriniz

Denenmiş uygulamalar

Ölmeden önce ölmek.. - Sayfa 6 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Birinci ... 2 3 4 5 6 7 8 
Tecrübe Ettikleriniz>Ölmeden önce ölmek..
Carter Slade 19:28 01.04.20
Celcelutiye Nickli Üyeden Alıntı:
"Ölmeden önce ölünüz.." kafamı çok kurcalayan bir meseleydi bu yav nasıl ölücez ki ? Nefisin islah etmek için okumalar mı yapıcaktım ? ama nefis kertenkele kuyruğu gibi bu gün kesersin yarın çıkar geriye bu mümkün değil..Nasıl ölücez ki ? Acaba bütün dünyevi şeyleri bırakıcakmıyız ? E o zamanda sıratı müskatimden ayrılmış olucaz..Halvete çekilip aileyi bıraksam ? Peygamber Efendimiz(S.a.v.)'in ailesine olan düşkünlüğü ve aile ilgili hadisleri geldi aklıma yok bu da değil dedim.Veya evden çıkmadan yaşamaya başlasam günah işlemeden yaşamaya çalışsam ? Mesele günah işlememek desen bu düşünceylede ters düşen ayet var

“Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Tevbe, 9-11)

Demekki günah olacak,aile olacak,dünyevi şeyler olacakki olaylar karşısındaki tavrımız melekleri sollatıcak birer basamak olacak..


Nasıl ölmeden ölücez biz arkadaş ?

Günlük yaşantımızda başımıza bir hadise gelir ve hemen şu 3'ünden 1 tanesi ile karar alır aksiyona geçeriz ; 1)İç güdü 2)Düşünce 3)Duygu Yani bir sahne var ortada ve her olayda aksiyonda bu 3ünden 1 tanesi sahneye çıkıyor..Biz aslında her olaya tepki veriyoruz birisi nefisi okşuyor yumuşuyoruz,küfür ediyor sinirleniyoruz,para kazanıyoruz keyif geliyor yürüyüş değişiyor,para gidiyor sıkıntı geliyor.Olaylara hep tepki verdiğimiz için bu 3'ünden birisini sahneye çıkartıyoruz biz..Örneklere takılmayın mantığı anlayın..Birinize hakaret etsem içgüdüsel olarak savunursunuz kendinizi,çok seviyorum seni kardeş dedim duygu girer işin içine,sence şu iş nasıl olur desem ; başlarsın "Bence,bana göre,ben öyle sanıyorum,zannediyorumlara" her etkileşim karşısında bi tepki veriyoruz..

Gökyüzünde yeni bir yıldız oluşur veya menzile girer duygular değişir,toplumsal - kültürel olay olur düşünceler değişir biz her olaydan etkileniyoruz ve her olaya tepki veriyoruz aslında

28 tane menzil vardır bu demek oluyor ki 28 tane farklı sen varsın;Biri sinirliyken diğeri komik,diğeri mutlu,diğeri huysuz,diğeri meraklı gün içinde aslında sahneye 28 tane farklı sen çıkmak istiyor.Bazen çıkıyor mutlu sahnedeyken farklı olay oluyor hemen etki tepki olarak olaya cevabımız bir aksiyonumuz oluyor düşünceli sen sahneye çıkıyor..

Peki 28 farklı sen ve Duygu-düşünce-içgüdüsel olarak 3 anadalımız varken olaylar karşısında ne yapıcaz da ölmeden önce ölmeyi deneyimliyecez ?

Film başladı senaryo belli olaylar belli yaşanıyor şuanda ve normal senin bir tepki vermesi lazım ; müdahale değil müşahade ediceksin.Bu filmi izliyeceksin,yorumda bulunmayacaksın.Senceler benceler olmiyacak yani sahneye kimseyi çıkartmayacaksın.

Hak şerleri hayr eyler.
Zan etme ki ğayr eyler.
Ârif ânı seyr eyler.
Mevlâ görelim neyler.
Neylerse güzel eyler.

Birisi güzel birşey söylediğinde yelkenleri suya indirip,kötü birşey duyduğunda öfkeleniyorsan sen hayatta her etkileşim ile özdeşiyorsun..Ya yok kaç paralık adam ki özdeşeyim ben onun söylediği ile dedin ama 1 cümlesi 1 saatini belki 1 gününü değiştirdi..Bu halet üzerine yapıştı sen farkında olmadan

Havas üzere kurulmuş bi foruma ben bunu neden yazıyorum ki ? Ebcedi ver hoca bırak bu işleri diyeninizde olacak tabi,bu zamana kadar bize ekilen tohumlar bunun üzerineydi.

Bu "ÖZDEŞLEŞMEMEK" kelimesini bütün hayatımızda kullanıcaz,bilhassa sizlerin daha işine yarayacak..Olayları seyredin müdahale etmeyin müşahade edin..

Neden bu konuları anlatıyorum günlük insanlar ile yaşantınız dışında ne işinize yarayacak ? En önemlisi alemlerde bu olayın tezahüratı farklıdır..

Perde açıldı diyelim,cinleri görüyorsun ya korkuyorsun,ya çok seviniyorsun,ya oturup sohbetler ediyorsun ne yaptın ? - 3 eylemde de üzerine ve hayatına yapışması için herşeyi yaptın..Tefekkür nazarıyla bakamadın,istenilen olmasını istediğimiz tepki şudur ; Allah ne güzel yaratmış. (ama geç sende geç) eğer cinlere tefekkür nazarıyla bakarsan bi üst aleme geçersin.Melekut ceberut diye gider..Melekleri gördün "aayyyy ne güzel,biraz gökyüzündekilere bakayım" olursa tepkin yine sıçtın o aleminde hayırlı olsun yapıştı üzerine bu alem..Ceberutu gördün yine aynısı geçerli..Lahut alemine kadar gidecek bu durum,herşeyin yok olduğu ve bir olduğu bi alemi görene kadar devam.Bu Peygamber Efendimiz(S.a.v.)'in miracı gibidir..Miracta ne cennete takıldı ne cehenneme,ne diğer varlıklara,gördüklerine ehemmiyet vermedi özdeşleşmedi.Sadece izledi ve devam etti..

Perdeyi açan kişiler genelde bir çok sefer cinler alemine takılır,hiç birşey yapmazsa oturup sohbet eder,çağırır,kovalar yine yapışır üzerine..Hocaların bir çoğunun cindar olmasının sebebi budur..Gerçi meleklerle görüşecek saflıkta temizlikte ve yaşantıda olmuyoruz ama zaten özdeşleşmekle hepsini engelliyor..

Bunu sadece alemler olarak algılamayın,yaşlanmamak için hergün krem süren ablamız gençliği ile özdeşleşmiştir.Kendi istidadınca ilmiyle amel edip biraz fazla ehemmiyet veren ilmiyle özdeşleşmiştir.Birisine haddinden fazla değer vermek özdeşleşmektir yapışır üzere..Trafikte kavga edersin üzerine yapışır..Böyle uzar gider mesele burdan kendine şu soruyu sorman gerekir ; Ben neyle özdeşleştim ? Üzerime yapışan atamadığım nedir ?

Kişi bunu kabul bile etmiyor ama bilinçaltı tarlası lisanen söylenen sözlerle uyuşmuyor genelde..

Lafı kısa keselim saatlerce yazılır ama mantığı anlayana anlamak isteyene yeterlidir..

Özdeşleştik üzerimize herşey yapıştı,dünyanın en saçma rüyalarını görüyoruz,salih rüyayla falan uzaktan yakından alakası yok..Hiçbirisi ne gerçekleşiyor nede akıl karı bi yanı var..Bilinçaltıdır bunların hepsi özdeşleştiklerin harmanlanır orada..

Peki bu bilinçaltını nasıl temizliyecez ?

Loş bir odada ister kapı açık olsun yan odadan ışık gelsin,ister arkana bi tane mum koy aynanın önüne geç..Korkma cinleri veya diğer ruhanileri görmiyeceksin..Kendi hayal dünyanı göreceksin,nelerle özdeşleştiğini..Zihin loş ve karanlık ortamlarda dışarıya kusar kendini..Aynada en sakin ve rahat vaziyetinde sadece göz bebeklerine odaklan.. Sıfır noktasından izle kendini,eğer "gözlemci" konumunda kalırsan ve bilinçaltının kendini kusmasına izin verebilirsen özdeşleştiklerin,üzerine yapışanlar dökülecek bir bir..Arkada bi perde açılıcak takılma oynasın film..Arkaya bakarsan zaten özdeşleşmiştin bi daha başa sarıcaz,sadece gözünün içine hipnoz olmuş gibi bak..

Dünyasında sürekli büyü yapıldığını düşünen kişi arkada büyüyle uğraşan yaşlı kadınlar görüyor,gençliğiyle özdeşen yüzünün yarısını yaşlı kadın suretinde görüyor,malı mülküyle özdeşen kendini fakir görüyor..Ayna karşısına oturdum mumu yaktım cinler gelicek amanda aman diye birşey söz konusu değil..Kendi hayal dünyanı görüceksin,senelerce olmayan cinlerden kaçtıysan cin görüceksin..Ve ne görürseniz görün filmi izleyen konumundan çıkmayın,tehlikeli değildir aksine zihninizin size oynadığı oyunu görmek için harika bi meditasyondur..Kendinizi rahat bırakın korkmayın hiçbirşey olmayacak,meditasyon sonu eğer becerebilirsen gevşeme ve izleyen konumunda kalırsan ayağa kalktığında bütün zehirli meyveler,zehirli dallar üzerinden dökülmüş oluyor..

bu kelimeyi hayatınızdan çıkartmayın "ÖZDEŞLEŞMEMEK" anan baban,rızık,iş,maneviyat,alemler hepsi için önemlidir anahtardır..Fakir olduğunda üzülmüyorsan,zenginliğe sevinmiyorsan,cinleri gördün diye kaçmıyor,melek gördün diye sevinmiyorsan "Ölmeden önce ölmüşsündür.."

Böyle bi çalışma içine girip gün içinde hiçbirşeye takılmama çalıştığın vakit küçük sınavlara tabi tutulursun,fark edersen ona göre tepkilerini korursan bi üst basamağa çıkarsın fark etmezsen aynı olduğun yerde kalırsın

Hiçbirşeyle özdeşleşmeyen,üzerine yapışmasına imkan vermeyen buna en az 21 gün devam eden kişi yattığı vakit kendi rüyalarını yazar,üzerine şeyler yapışmadığı için onda devamlı akış vardır.Yatarken ne düşünürse onu görür ve şekillendirir ilginç bi halet

İlerleyen günlerde konuyu biraz daha düzenliyeceğim inşaAllah,Saygılar Sevgiler

Bi arkadaşımla paylaşabilirmiyim bu yazınızı? Bence onun uygulaması gerek. Benimde gerek tabi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 03:01 02.04.20
Carter Slade Nickli Üyeden Alıntı:
Bi arkadaşımla paylaşabilirmiyim bu yazınızı? Bence onun uygulaması gerek. Benimde gerek tabi
Tabiki paylaş kardeşim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Carter Slade 10:31 02.04.20
Celcelutiye Nickli Üyeden Alıntı:
Tabiki paylaş kardeşim
Teşekkür ederim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Allahbizeyeter 06:25 10.04.20
Hocam her paylaşımınız birer eser devamını bekliyoruz b güzellik te yazıların
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
TrafalgarLaw 01:50 01.05.20
saygıdeger hocam yine muhabbeti döktürmüşsün acık ve net ağzına yüregine harcadığın emegine ve zamanına Sağolun varolun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aslan 13:26 02.05.20
Sen de paylaşımların da mübarek Allah razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Reality 21:20 02.05.20
Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Allah razı olsun.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fatmaseda1 20:16 02.06.20
Gerçekten çok güzel rabbim hiçlik makamını nasip etsin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
fatmaseda1 08:11 24.07.20
Allahrazı olsun hocam. Ben ufak bir ekleme yapa bilirmiyim müsaade ederseniz bir kitapta okumuştum 21 gün boyunca iyi veya kötü ne olursa olsun bu bir rüya diye düşünüyordum Harika sonuçlar verdi saygılar
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Moena 01:00 26.07.20
Yine döktürmüşsünüz @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] abi , ilginç bir yazı olmuş bir kaç şeyi hatırlattı 14 15 iken şu dediğini karanlık odada olmasada gün içinde farkında olmadan taaaa aynanın dibine girip yapıyordum öyleki sanki kendimi tanıyamıyor küçük bir hafıza kaybı gibi bir şey yaşıyordum 5 10 dk sonra aynı tabi,zamanın sıkıntıları nasıl yapıştıysa odaklanma bile zor denicem inşaallah biraz korku var ama....Allaha emanetsin iyi insan
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Birinci ... 2 3 4 5 6 7 8