Tecrübe Ettikleriniz

Ya Vedud sonrası duyduğum ses- 2 (geri döndü) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Tecrübe Ettikleriniz>Ya Vedud sonrası duyduğum ses- 2 (geri döndü)
beyazkedi 01:19 02.02.19
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

sanırım bir yıl önce böyle bir konu açmıştım. hrsitiyan erkek arkadaşımdan ağustos eylül ve ekim aylarında ve tekrar birkaç gün önce haber aldım. yaptığım herhangi bir işlem olmadı açıkçası. sadece sıklıkla onun geri dönmesini tekrar iletişime geçmesini istediğimi belirttim. yapabileceğiniz en güzel şeyin kendi dilinizde gerçekten istediğiniz şeyi gönülden dilemek olduğunu düşünüyorum. arapça bilmediğimiz bir şeyler tekrar ederek bir şey elde edebileceğimizi zanetmiyorum. arapçanın türkçeden ya da herhangi bir dilden daha üstün olduğunu ya da yaratıcının evrenin yalnızca arapçaya yanıt vereceğini hiiiç zannetmiyorum. mesele enerji. mesele biziz. haram helal konularında inanmıyorum. yaratıcının sevgi dolu olduğuna inanıyorum. el ele tutuşmayı birbirini öpmeyi yasakladığını düşünmüyorum. sevgi dolu olun. sevin dileyin isteyin. yaratıcı kadınların saç teli görünüyor mu ya da ayşe alinin elini mi tuttu. bunlar evli mi değil mi bunlarla ilgilenmez bana kalırsa. her şeyin başı neşe, sevgi ve hoşgörü. dilekte bulunmaktan korkmayın. bütünün hayrını isteyin. kötüyü dilemeyin. yeterli.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
El Kindi 01:39 02.02.19
İnanmıyorsanız zaten tartışmaya gerek yok.hoş inanıyorsanızda ama Helal ve haram bizim belirleyeceğimiz bişey değil,bizim dinimizde haramı helal gibi göstermek Haşa Rablik iddia etmektir.Okulda okuyorsunuz ve belli bir müfredat altında sınavlara giriyorsunuz.Sınavda not önemli değil,öğretmen nede olsa sınıftan geçirecek diyemeyip sorumlu olduğunuz konuya çalışıyorsanız bu konularda bence fikir beyan ederken hassas olunuz.Sizin dininiz size bizim dinimiz bize..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
quaim 02:58 02.02.19
Afedersiniz ama söyledikleriniz Hristiyan misyonerlerin sözlerine o kadar benziyor ki.. Özellikle Tanrı sevgi doludur, Tanrı sevgidir gibi, sevgi dolu olun önemli olan budur vs gibi söylemleri çok kullanırlar.

Bununla beraber söylediklerinizin İslam ile hiçbir alakası yoktur. Haramlar ve helaller Kuran ve hadislerde apaçık bellidir. Kuranı inkar ediyorsanız o başka. Benim için sevgi de bütün diğer şeyler gibi sadece bir araçtır, hiçbir zaman amaç değildir. Maksat Allah'a ve Onun rızasına ulaşmaktır.

En doğrusunu Allah bilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kan034 12:04 02.02.19
Baştan aşağı yanlış düşüncelerin

Yaratıcının kitabını okusaydın böyle düşünmezdin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bulutlu 12:14 02.02.19
Hangi dine mensubsunuz sorabilirmiyim Çünkü eğer müslüman olduğunuzu iddia ediyorsanız kur anı ya inkar ediyorsunuz yada hiç bilmiyorsunuz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Akbaba07 21:57 02.02.19
🤔🤔🤔 ne anlatmak istedin? Neyin peşindesin?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
hakancem42 21:57 02.02.19
Zira bu çoğu yazdığınız şey küfürdür. Dikkat ediniz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
BLueSea 22:04 02.02.19
Hücum Allah Allah Allah
Arkadaslar noluyoruz Allah askına her insanın fikrine saygı duymayı öğrenmeliyiz.Dinde zorlama yoktur lütfen farklı görüşteki insanlara saldırmayalım yahu.Buraya bir yahudide üye olur hristiyanda budistte... vs . Üstte El kindi arkadas kafirun suresinin son ayeti olan "sizin dininiz size benim dinim bana" ayetini örnek vermiş. İnsanlara böyle tepki vermek yerine dinimize kazandırmaya çalışalım.Hem sevap işleriz hemde dinimizi öğretmiş oluruz.Bizim dinimiz iyilik güzellik dinidir dostlar.hem arkadasın hristiyan olduguda mechul. Selametle

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
beyazkedi 07:05 04.02.19
bu arada buraya girdi yazan arkadaşlara karşı biraz kaba konuşmuşum kusura bakmayın. sadece yaratıcının sevgi dolu olması bizden istediği şeyin sevgi olması neden islama ters bunu anlayamıyorum ve buna zıt düşünceler ortaya sunulduğunda gerçekten çıldırıyorum. halbuki herkes birbirini sevse bir insan bir insanı bir insan bir hayvanı.. dünya çok daha güzel bir yer olurdu. yaratıcı da bundan memnun olurdu. yaratıcı diyor olmam da sizi benim dinim konusunda şüpheye düşürdü. bu da enteresan gerçekten. allah benim dilimde bulunan bir sözcük değil. tanrıyı da çok avrupai buluyorum. kendimce yaratıcıyı kullanmayı tercih ediyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
android 07:29 04.02.19
beyazkedi Nickli Üyeden Alıntı:
haram helal konularında inanmıyorum.
Hangi dine göre inanmıyorsunuz bilmiyorum ama islam dininde rabbimizin apaçık ayetleri vardır:

Bakara Suresi, 275. ayet: Faiz (riba) yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka (bir tarzda) kalkmazlar. Bu, onların: "Alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alış-verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de (faize) bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim (faize) geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır.

Nisa Suresi, 160. ayet: Yahudilerin yaptıkları zulüm ve birçok kişiyi Allah'ın yolundan alıkoymaları nedeniyle (önceleri) kendilerine helal kılınmış güzel şeyleri onlara haram kıldık.


Ayetleri inkar edenleri içinse Rabbim:

Al-i İmran Suresi, 21. ayet: Allah'ın ayetlerini inkar edenler, peygamberleri haksız yere öldürenler ve insanlardan adaleti emredenleri öldürenler; işte onlara acıklı bir azabı müjdele.

Demiştir...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3