Tekamül & Kozmik EnerJi

Olumlu veya olumsuz imaj üzerine (Tövbe etmek) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Tekamül & Kozmik EnerJi>Olumlu veya olumsuz imaj üzerine (Tövbe etmek)
BeyazMor 23:13 16.05.21
Şimdi, olumsuz bir düşünce yarattık, farkettik, temizlemek için tam tersini ve olumlusunu düşünmek yeterli midir? Diye bir soru sorabilirsiniz.

Kızgınlık ve öfke enerjisi güçlü bir enerjidir kolayda toparlanabilen bir enerji değildir, egoyla bağlantılı olduğu için yani kızgınlığın ve öfkenin tamamen ortadan kalkabilmesi için bireyin öncelikle tüm egosal hesaplaşmalarını tamamlaması gerekir. Tamamlamadığı noktada çok doğal bir sonuç olarak kızgınlıklar, öfkeler, öfke patlamaları meydana gelecek ki, gezegeninizde bu mevcut insanlık zaten bunun içinde gelişiyor. O yüzden kızgınlık ve öfke çok doğal, yaşanması ve yaşanarak öğrenilmesi gereken duygular.

Bu noktada şu önemli: Birisine, Ahmet efendiye kızdınız insanlık hali size bir laf etti, yok borcunu ödemedi, bir şey oldu kızdınız. Bu bilgilerden sonra dediniz ki “ ben ne yaptım, şimdi bu adama kızarak bir düşünce, bir enerji üretiyorum, bu adama bunu gönderiyorum, e bunu bu adama göndermekle kalmıyorum ki, insanlığın bütünleşik düşünce alanına da gönderiyorum. Ben insanlığın bütünleşik, düşünce alanına kızgınlık gönderirsem, birgün çekim yasasına göre o alandan da alacağım da kızgınlık olacak” diye farkettiniz.
Bu durumda ilk yapacağınız şey, ben bir tövbe edeyim de bu durumdan kurtulayım olacak, bu da normal çünkü insan öncelikli olarak kendini oradan kurtarmak isteyecek, düşünce alanına attığı şeyi farkedince aynı şeyi çekmek istemediği için, “hay Allah ben ne yaptım” diyerek düzeltmek isteyecek eğer bu şekilde düşünerek düzeltme yaparsanız faydalı olmaz çünkü burada bir pazarlık söz konusu, bu sistem çalışmaz. İstediğiniz gibi oraya atıp, ama sonra çok pişman oldum, cumaya gittim namaz kıldım, kurban kestim diyenler var ya, onlar sorarlar o kadar şey yaptım yine mi kabul etmedin? Yok etmedik denir. Pazarlık sistemi çalışmaz. Ama gerçek bir bilgi olarak ruhen, vicdanen bir sıkıntı yaşayıp, “ah ben ne ettim, nasıl ettim, bu kafam çalışmadı, Rabb’im ben ettim, sen etme, sen yücesin, sen affedensin, sen bağışlayansın, ben kulum, bu hataya kul olduğum için düştüm ama şimdi hatamı anladım, bundan sonra buna düşmemem için bana yardım et, bana yol göster, beni yolundan ayırma, aynı hataya düşmemek için niyetim var, niyetimi salim bir şekilde ortaya koydum, bana yardım et bu niyetimi uygulamamda, bana yol göster, ne olursun beni affet, beni bağışla” dediğinizde, bu çok güzel, iyi niyetin ortaya konduğu bir duadır ve sizin üzerinizdeki yükün hafiflemesi adına sizde, bir anlayış bir idrak yaratır ise faydalıdır.

Sorunun cevabı şudur: Eğer bu tövbeyi söylediğiniz sırada bir anlayış, bir idrak söz konusu ise zaten kendi değişir. Sistem böyle çalışır. Örneğin: Bir şahıs var, şu siyaha düşündü düşündü bir siyah paket attı, ama gelişmeye yatkın bir varlık, düşünüyor, çalışıyor, kendi üzerinde uğraşıyor. Kozmik bir sezişle, hatasını farkediyor ve bunu düzeltmek istiyor ve bu konuda bir idrak, bir aydınlanma içinde, bunu bir daha böyle yapmayacaktır, en azından bu boyutta yapmayacak, bu bir anda kesilmez, bir sonrakini şu kadar yapacak, daha sonra daha az yapacak, derken derken, büyükten küçüğe doğru bitecek. Bir anda kesmek mümkün değil. Ama bu her küçük boya geçiş, bir realite sıçramasıdır.
İşte bu sıçramanın, anlayışın ve idrakin gerçekleştiği yerde birey, negatif yayın yapmayı bırakırsa, bu adeta kendiliğinden temizlenir. O yapılan şeyin yok edilebilmesi için gerçek bir idrak ve anlayış olması lazım. Yok edilmesi için ekstra bir imajinasyon çalışması gibi birşeye gerek yok.
Gerçekten bir anlayış ve idrak yok ise, o realite sıçraması gerçekleşmedi ise, yapacak çok da bir şey yok, istediğiniz imajinasyonu, meditasyonu yapın, kendinizi rahatlatmak istiyorsanız, cumaya gittim, namazı kıldım demek gibi imajinasyon çalışması yaptım efendim, diyecekseniz, buyrun hodri meydan, rahatlatabiliyorsanız kendinizi, rahatlatın. Ama bu bir gerçeklik değil. Az önce bu düşünce alanına bir kara taş attınız ya şimdi toplamak için imaj gönderiyorsunuz, taş ortada, etrafta olumlu ağaç imajı, bir olumlu ağaç imajı daha, bir olumlu dağ imajı, biraz daha olumlu imaj, çok güzel oldu. Olumlu imajlar alana yakışıyor fakat karataşı değiştirmiyor, demek ki, olumlu imajın her dakika bize böyle de bir faydası yok.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up