Telekinezi

Telekineziyle İlgili Bir Haber - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Telekinezi>Telekineziyle İlgili Bir Haber
madlen 00:29 25.03.17
'Telekinezi' gerçek oldu

Matthew Nagle, telekineziyi yani düşünce gücüyle nesneleri hareket ettirmeyi başardı; beynindeki çiple televizyonu kumanda edip bilgisayarda oyun oynadı.

Bir kaza sonucu felç olan ABD'li Matthew Nagle, solunum cihazı olmadan nefes bile alamıyor. Fakat nöroteknoloji uzmanı Prof. Dr. John Donoghue'nun gerçekleştirdiği operasyon sayesinde, artık televizyonda kanal değiştirip, bilgisayarda oyun oynayabiliyor. Hatta beynindeki çip sayesinde, bilgisayara bağlı mekanik bir kolu bile hareket ettirebiliyor. Prof. Donoghue, Matthew Nagle'ın bazı eşyaları düşünerek hareket ettirmesini sağlayan operasyonu şöyle anlatıyor:

KAFATASINDA SOKET VAR
"Hastanın beynine; el ve kol hareketlerinin kontrol edildiği merkezin yüzeyine elektrotlar, kafatasına da bilgisayarla bağlantı kurabilecek bir soket yerleştirdik. Böylece çiple okunan beyin dalgaları, Nagle'ın komutlarını bilgisayar aracılığıyla bağlantı kurulan eşyalara ulaştırabildi." Prof. Donoghue asıl hedeflerinin, felçlilerin kendi kol ve bacaklarına komut vermesini sağlamak olduğunu da sözlerine ekliyor.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
SiLence 11:29 21.04.17
Paylaşım için teşekkürler.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mucella 10:47 27.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up