Telepati

Beyin Dalgalarıyla Sessiz Konuşma... - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Telepati>Beyin Dalgalarıyla Sessiz Konuşma...
SiLence 22:15 02.02.17
Telepatik telsiz için kollar sıvandı

Beyin dalgalarıyla sessiz konuşmaWASHINGTON - Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'un “çılgın bilim laboratuarı" olarak nitelenen araştırma geliştirme birimi DARPA, askerlerin beyin dalgalarıyla haberleşebilmesini sağlayacak “telepatik telsiz" teknolojisi geliştirmek üzere kolları sıvadı. Savunma teknolojisine ilişkin haberler yapan Wired internet sitesinin haberine göre Pentagon, “sessiz konuşma" sistemi adı verilen ve savaş alanındaki askerlerin bir tür telepatik yöntemle haberleşmesini sağlayacak sistem için bu yıl 4 milyon dolar araştırma bütçesi ayırdı.

Askerlerin birbiri arasında telsiz benzeri yöntemlerle sesli şekilde konuşmadan ve dolayısıyla düşman tarafından tespit edilme korkusu olmadan, uzaktan haberleşmesini sağlayacak sistem, beyin dalgalarını kullanmayı amaçlıyor.

Buna göre, konuşma sese dönüşmeden önce beyinde özel nöro-dalgalar üretiyor. DARPA, konuşma öncesinde yaratılan bu dalgaları tespit edip çözümledikten sonra uzaktaki başka bir alıcıya iletecek bir sistem geliştirmeyi hedefliyor.

Beyin dalgalarını okumak için EEG sisteminin kullanılması öngörülüyor. EEG tekniği, düşman askerinin beyin dalgalarını okuyup, tehdit oluşturduğunun tespiti halinde önceden etkisiz hale getirilmesini öngören “beyin okuma dürbünleri” geliştirme projesinde de kullanılıyor.

DARPA'ya göre “telepati” projesinin üç temel hedefi bulunuyor. İlk hedef, EEG yöntemiyle kişinin konuşmasından hemen önce ortaya çıkan beyin dalgalarını tespit etmek. Sonra bu dalgaları okumak. Ve son olarak bu dalgaları sinyale dönüştürüp uzaktaki bir alıcıya aktarmak. “Çılgın bilim laboratuarı” olarak adlandırılan DARPA, bir süredir beyin dalgalarını kontrol ederek düşmanın verilen emirlere itaat etmesini sağlayacak bir proje üzerinde de çalışıyor. (aa)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Drogo 15:16 20.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up