Tıbbı Nebi

Kansızlık için tecrübe edilmiş yöntem - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Tıbbı Nebi>Kansızlık için tecrübe edilmiş yöntem
Sin 02:35 26.05.18
KANSIZLIK İÇİN TARİF
Arpa = 2 paket (500gr) Fiyatı :5 lira
Kara Üzüm = 1 kg civarı Fiyatı : 18 lira
Kına Kına = 50 gr demir hindi Fiyatı : 8 lira
Ortalama fiyatı : 30 lira kadardır (bu benim aldığım yerdeki fiyatlar.Haliyle her yerde aynı olmayabilir.Ama bundan daha fazla fiyat çıkarırlarsa dikkatli olun diye ekstra fiyat bilgisi vermek istedim. )
Yapılışı : Tüm malzemeler yıkanıp , 7 litre su konularak düdüklü tencerede 20 dakika pişirilir.Sonra kevgirden ya da süzgeçten geçirilir.Soğuduktan sonra buzdolabında muhafaza edilir.(10 gün içinde tüketilmesi tavsiye ediliyor.Sonra mayalanmaya yani ekşimeye başlıyor.)
7 litre çok demeyin.Çünkü bunun buharlaşma ve kevgirdeki kaybı da düşünülünce 1 litresi gidiyor zaten
Kullanımı : Sabah ve akşam 1 su bardağı içine 1 kaşık pekmez konularak tüketilir.
NOT: Doktorlar hemoglobin yani kan değerini yükseltmek için kimyasal dediğimiz o küçük cam şişedeki tentürdiyota benzeyen kırmızı bir sıvı verirler.Benim kanım düşük olduğu dönemlerde bile inanın bir kere bile kullanmadım.O zamanlar doktorlara itiraz etme gücüm pek yoktu.Onlar reçeteye yazıyordu ben de ihtiyacı olan insanlara ulaşmasını sağlıyordum.Çünkü bu sıvı kan değerlerini istenilen düzeye getirmediği gibi , hem tadı hem kokusu gerçekten berbat bir de kimyasal bir ürün olduğu gibi ; bir de kalıcı kilo alınımını gibi yan etki oluşturuyordu ne yazık ki !
Kan değerinin düşüklüğü ile beraber ,genelde demir eksikliği de baş gösterir. Doktorlar bir de demir için iğne verirler.Demir eksikliğinin düzeyine göre ; genelde ayda bir olacak şekilde en az 6 ay vurulmasını isterler.Sonra yine ölçüm isterler.Eksiklik devam ediyorsa iğneye devam derler.Ben 6 ay kadar kullanmıştım.
Sonra kimyasala olan şeyleri kabul etmemeye başladım.O zamanlar şimdiki bilincim olmasa da bir şeylerin yanlış olduğu ufak ufak beynimde algı olarak oluşmaya başlamıştı demek ki !
Rahmetli dedemin önerisi ile KANSIZLIK tarifini yaptım.Tadı aynı kayısı kompostosu gibidir.İçimi inanın çok rahattır.Ve kilo alımı da asla söz konusu bile değildir.Bunu yukarıdaki tarife göre kullandım.Bitene kadar günde 2 bardak şekilde içiyorsunuz.Aç ya da tok nasıl istiyorsanız.İnanın kan değerlerim bir anda öyle yükselmişti ki .Kan ile birlikte demir eksikliğim de o oranda artmıştı.Ama şunu vurgulamak isterim.Bu tarif öncelikle kan yani hemoglobin değerinizin yükseltimine katkı sağlıyor.
Aslında bayanların bu tarifi yılda 2-3 kez tekrarlaması uygundur.Her ay regl dönemlerinin getirdiği kansızlık için de ekstra zindelik verecektir.Ben kan seviyem iyi olsa da ; vücudumun istediğini hissettiğim anda uyguluyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 08:48 29.05.18
Kansızlık
5 yumurta kabuğu dövülür üzerine 4 adet limon sıkılarak kabuklar eriyene kadar bekletilir.
Bal ile karıştırılıp günde birer parça yenilir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Anka58 16:42 29.05.18
yasinrazi 07:46 21.06.18
zafer038 15:15 21.06.18
bu degerli bilgileri paylastıgın icin teşekkür ederim allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
GhanS 17:35 21.06.18
Allah razı olsun.
İhtiyacı olanlar var çevremde onlarla paylaşacağım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mahnur 21:41 06.11.18
El Kindi 21:36 07.11.18
Edessa 02:00 11.11.18
krblk05 11:21 17.11.18
Allah razı olsun Bildiğimiz kına mı acaba
bir de demir hindi nedir?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3