Vefk & Tılsım

rızık bolluğu bereketin artması için üzerinde taşırsın ve okursun - Sayfa 2 - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2
Vefk & Tılsım>rızık bolluğu bereketin artması için üzerinde taşırsın ve okursun
apolat 00:00 22.04.20
Kulefb Nickli Üyeden Alıntı:
Surenin Faziletine dair Hadisler

Abdullah b. Şıhhîr (r.a.)’den rivâyet edilmiştir: Abdullah, Peygamberin meclisine vardığında Rasûlullah (s.a.v.): “Çokluk kuruntusu sizi oyaladı.” (Tekasür sûresi 1.) ayetini okumakta idi. Rasûlullah (s.a.v.) buyurdu ki: “Ademoğlu, malım malım malım diyor. Oysa sana malından sadaka vererek tükettiğin, yiyip bitirdiğin ve giyip eskittiğinden başka ne var?” (Müslim, Zühd: 27; Nesâî, Vesâyâ: 17)

İbn-i Ömerden rivayete göre Rasûlullah (s.a.v) "Sizden biriniz hergün bin âyet okuyamaz mı?" buyurunca, onlar: "Her gün bin âyeti kim okuyabilir ki" Dedi ki: "Sizden bîri Tekâsûr sûresini okuyamaz mı?" (İşte bu bin âyete bedeldir) (Ebul-Leys Semerkandi Tefsirul Kuran)

Ebu'd-Derda dan, (O da) Hz. Peygamber'den (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) (naklen) rivayet etti ki, O şöyle buyurmuş: "Kim bin ayet okursa, ona bir kıntâr sevab yazılır! Bu (kıntârın) bir kıratı, büyük tepe gibidir!" (Süneni Darimi 3466)

Elhakümüt-tekasür suresini (Devamlı) okuyan kimse meleküt aleminde şükrünü ödeyen kimse diye çağrılır.(Firdevs:Esma binti Amis (r.anha) dan)

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
Bir kimse bir gecede 1000 ayet okursa Allah'a, kendinin yüzüne güler bulduğu halde mülaki olur. "Ya Resulallah bin ayet okumaya kimin gücü yeter?" diye sorulunca, Resulallah besmele ile " Elhâkümüttekâsür"ü (Tekasür suresini) sonuna kadar okudu da şöyle buyurdu: Nefsim yed-i kudretinde olana yemin ederim ki, bu sure bin ayete bedeldir.(Hz. Ömer (r.a.) dan. Ramuz 439/2)

---------- Post added 26.04.19 at 14:22 ----------

Maişet darlığında Pazartesi veya Perşembe gecesi rızaellillah 2 rekat namazın akabinden 40 defa bu sureyi okuyanların hakka tevessül edenlerin maişet sıkıntıları gider. (Hacetlerde genelde Pazartesi ve Perşembe günlerinin zikredilmesinin bir hikmeti bu günlerde haftalık amellerin Allaha (c.c) sunulduğundandır bu husus hadisle sabittir gaflet etmeyin)
Yukarda yazan Sure Karia Suresi kardeşim. Burda Tekasür suresini yazmışsınız
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sadi 23:21 22.04.20
Turan5757 Nickli Üyeden Alıntı:
Çok güzel allah razi olsun karia suresi boyle havasida varmi divid kalemle yazildi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
samim 17:21 05.11.20
1 2
Cevapla Up