Vefk & Tılsım

Safran Mürekkebi ve Safran Mürekkebinin Hazırlanışı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Vefk & Tılsım>Safran Mürekkebi ve Safran Mürekkebinin Hazırlanışı
Sin 14:40 13.04.18
HER TÜRLÜ KORUMA VEFK VE HAMAİL YAZMAKTA SAFRAN MÜREKKEBİNİN ÖNEMİ VE MÜREKKEBİN HAZIRLANIŞ TARİFİ

Son günlerde çoğu kişiye adeta alay edercesine fotokopi olarak vefk gönderen sahtekar hoca kılıklıların artması ve insanların bu konuda bilgisi olmadığı için bu konuyu ele almak istedim arkadaşlar bu yazılacak olan şeyler nasıl sağlam bir ilim bilgi ve tecrübe gerektiriyorsa bu işlerde kullanılacak malzeme ve eczalarında ayrıca büyük bir titizlik ve belirli kurallarla hazırlanması gerekmektedir mürekkebi pişirirken kimin için yazılıyor ise o kişiye özel dua ve esmaların okunması yapılan işlemin konusuna göre korumaysa koruma ayetleri büyü bozma ise sihir bozma ayetleri okunması lazımdır yazılacak işlemlerin hizmetlileri ancak bu şekilde görevlendirilebilir şimdi size safran mürekkebinin ne şekilde hazırlandığını özetle anlatmaya çalışacam.

MALZEMELER:

3 GR SAFRAN

1 ŞİŞE GÜLSUYU ( Zemzem veya Nisan yağmuru daha etkili olur)

ÇAY KAŞIĞININ YARISI KADAR SİYAH TOZ ANBER

1 GRAM MİSK

HAZIRLANIŞI:

Hazirlanis suresinde gercek olan aslinda uzerine okudugumuz dua ve salavatlarin cok onemi vardir.ayrica abdestli olunması ayrıca yapılabilirse ve bu islemlere baslamadan once 2 rekat allah rizasi icin namaz kilinır namazin ardindan zihni temizlemek icin en az 129 defa YA LATİYF esmasi zikredilir.

İlk olarak safranlari dövmeye basliyoruz.dövmeye baslarken ilk olarak
niyet edip 100 tevbe estagfrullah. okunur (en az)
sonra bir kap alinip ve icine nisan yagmuru yada gul suyu yada zemzemi
koyup kaynatmaya başlanır atesin ustunde kaynarken kim için ve ne için yazılacaksa ilgili ayetler esmalar veya dualar okunur.
Ardindan dovdugumuz safranlari ekleyip en az 100 salavat getirip kaynatma esnasinda.ve karistirip safranin o muazzam sari renginin cikmasına kadar devam edilir.

Sonraki adimda misk taslarini ekleyip karistirmaya devam edilir .miski ekledikten sonra atesi kisip uzerine 17 ayetel kursi ve 1 kere KALEM suresini okuyup siyah toz amberi eklenir ve yine 100 salavat en az getirerek sogumaya birakilir

Soguduktan sonra bir tulbentten gecirip suzulüp en az 2 saat dinlendirilir mürekkep artık kullanılmaya hazırdır.

UMARIM BU BİLGİLER AYDINLATICI OLMUŞTUR VE ARTIK BİR VEFK YAZILMADAN ÖNCE HANGİ AŞAMALAR OLDUĞUNU DA ÖĞRENMİŞSİNİZDİR.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Songulhm 16:15 13.04.18
emeğinize yüreğinize sağlık harika acıklama
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:46 02.06.18
Bu da farklı yöntem

Safranın hazırlanışı sabır isteyen bişey
Ve bizler sadece emeğimizin karşılığını alıyoruz ki zaten alınan para safran malzemelerinden çıkıyor

10 Gram safran

5 Gram misk-i amber

5 Gram kara misk

3 Gram beyaz misk

2 Gram doğal gül yağı

1 Su bardağı kadar gül suyu

Hazırlanışı
Safran mürekkebi için öncelikle gül suyunun yarısını bir bardağa döküp içine safranı ekliyoruz. Bunu bu şekilde üzerine örterek güneş almayan bir yerde 1 gece bekletiyoruz. Sabaha iyice bu karışımı kaşıkla ezerek karıştırıyoruz. Teflon bir tavaya dökerek kaynatmaya başlıyoruz ve Ayet-el Kürsi’yi okuyabildiğimiz kadar telaffuz edip karışımın üzerine üflüyoruz. İyice fokurdamaya başladığında da gül suyunun geri kalan yarısını ekleyip yine kaynatıyoruz ve arada okumaya devam ediyoruz. Amberi de ekleyerek karıştırdıktan sonra eriyen amberin ardından miski ekleyip tekrar karıştırıyoruz. Safran mürekkebi için temel maddelerden olan gül yağını da ekleyip kıvam alana kadar kaynatıyoruz. İpek bir mendil temin ettikten sonra ya da temiz bir tülbenti hazır ediyoruz. Beyaz ve siyah miski de ekledikten sonra yine okumaya devam ediyoruz. Temiz bir mendilin içine yavaşça döktüğümüz bu karışımın 2 gün boyunca ışık görmeyecek bir kenarda yavaş yavaş süzülmesini bekliyoruz. 2 gün sonra ise safran mürekkebi artık güzel kokulu ve kırmızı renkte olurken dağılmadan yazmayı mümkün kılacak bir kıvamda olması gereklidir. Mürekkebin kıvamından emin olduktan sonra 7 Yasin-i Şerif ve Cin suresini 3 kez okuyup mürekkebin üzerine nefes ettikten sonra bir mürekkep kabına dökerek dolma kalemle birlikte kullanmak mümkündür.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ebruss54 01:02 03.06.18
teşekkürler @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Amber 11:39 04.06.18
acar 16:21 04.06.18
emegınıze saglık allah razı olsun
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
muhiban 02:25 06.01.19
hocam anber havas kitaplarındaki mürekkep terkiplerinde geçmiyor anber yerine kafur konulur diye biliyorum zira birçok kitapta kafur un olmadığı mürekkep çalışmaz diye okudum, yanlışmıyım..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Logos 11:17 06.01.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kafur buhurda kullanılıyor genelde mürekkepte de kullanılıyorsa iyi bir bilgi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
artung 18:18 26.01.19
SAFRAN MÜREKKEBİN HAZIRLANIŞ TARİFİ..

Safran mürekkebi nasıl yapılır?

10 Gram Safran

5 Gram Amber

5 Gram Siyah Misk

2 Gram Beyaz Misk

2 Gram Gül Yağı

Yarım Su Bardağı Gül Suyu

Yarım Su Bardağı Zemzem suyu

1 Adet Halis İpek Mendil

HAZIRLANIŞ..

Hazirlanis suresinde gercek olan aslinda uzerine okudugumuz dua ve salavatlarin cok onemi vardir.Ayrica abdestli olunması ayrıca yapılabilirse ve bu islemlere baslamadan once 2 rekat allah rizasi icin namaz kilinır namazin ardindan zihni temizlemek icin en az 129 defa YA LATİYF esmasi zikredilir.

Öncelikle safran mürekkebi fiyatının yüksek tutması halis malzemelerdendir. Gidip Türk safranı, sahte amber, misk diye elinize tutuşturulacak toz boya vb. şeyler kullanırsanız zaten ameliniz zahi olur ve ucuz etin yahnisi durumunu yaşarsınız.

Malzemelerimizi teflon bir sütlük veya soslukta pişireceğiz. Aman ha bunları birbirine havanda katıp karıştırıp mürekkep yaptım sanmayın.

.
Bu malzemeler yavaş yavaş pişecek.
İlk olarak safranlari dövmeye basliyoruz. Sonra gül suyunun 2/4 kadarını bir bardağa şırıngayla aktarıp içine safranı atıyoruz. Yavaşça karıştırıp özünün geçmesi için üstü kapalı bir şekilde güneş göstermeden 1 gece bekletiyoruz.

Ertesi sabah iyice renkleri çıkmış olan safranı biraz daha karıştırıp kaşıkla eziyoruz. Teflon sütlüğe aktarıp en küçük ocakta, en düşük ateşte fokurdayana kadar durmadan karıştırarak ısıtıyoruz. Fokurdama başlayana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41defa kadar okuyup üzerine nefes ediyoruz.

Ardından fokurdama başladığında gül suyunun geri kalan yarısını sütlüğe ekleyip yine fokurdamasını bekliyoruz. Bu sırada yine okumaya devam ediyoruz. Ardından fokurdama başladığında amberi ekliyoruz ve amber eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu işlemlerin tamamında okumayı sürdürüyoruz mürekkebimiz olana kadar Ayet-el Kürsi’yi 41 kere okuyup üflemeye devam edeceğiz.

Amber eriyince siyah miski ekliyor ve eritiyoruz. Ardından beyaz miski ekliyoruz. İki gram halis gül yağını da ekliyoruz. Fokurdatarak güzel ve yazılabilir bir kıvam alana dek kaynatıyoruz. Safran mürekkebi ya da zaferan mürekkebi ipek bir mendil kullanılarak süzülür. Mendilin içine boşalttığımız malzemeleri mendili sıkarak ve düğümleyerek bir tarafa odaklıyoruz. Ve bir bardak vb. şeyin ağzına koyarak azar azar damlaya damlaya akmasını bekliyoruz.

3 gün boyunca ışık görmeyecek bir yerde süzülmesini bekliyoruz. Bu süre zarfında her 6 saatte bir mendildeki malzemeyi aşağıya bastırıp daha iyi süzülmesini sağlıyoruz. Tüm malzeme suyunu salıp 3 günde süzüldükten sonra ortaya çıkan mürekkep güzel kokulu kırmızı renkte ve yazılabilir kıvamda olmalıdır.

Bu mürekkebin üzerine 7 Yasin-i Şerif 7 Ayatel Kürsi 7Nas 7Felak 7 Fatiha 1 Kalem suresi 100 Salavatı Şerif ile üzerine nefes ettikten sonra güzel bir mürekkep kabına alarak ister dolma kalemle ister hindu kalemle isterseniz de kuş tüyü ile nüshalarınızı yazmada kullanabilirsiniz.

Eğer yazdığımızda çok dağılıyorsa fazla sulu olmuştur.
Hz. Ali R.A Celcelutiye Duasında Yazı İlmiyle İlgili Bilgiyi Vermiştir.

Bihel ahdu vel misaku vel va'du vel lika
Ve bil miski vel kafuri hakkan kadıhtemet

Yani misk ve kafur olmadıkça olmaz.

Unutmayın ki her nüshaher işlem misk-i amber ya da safran mürekkebi ile yazılmaz.İçeriği farklı mürekkepler vardır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kosmoz 18:39 26.01.19
Bende denemeye çalıştım henüz kullanma fırsatım olmadı. Değerli bilgileriniz için de teşekkürler sin hocam.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2