Vefk & Tılsım

Celcelutiyye Vefk, Hatemi Kolyesi Hk. - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Vefk & Tılsım>Celcelutiyye Vefk, Hatemi Kolyesi Hk.
twennywann 20:24 14.07.20
Herkese esselamu aleykum. Uzerinde arastirmalar yaptigim, ve bir takim kitaplar okudugum bu konuya dair guvendigim bir yaziyi paylasacagim. Umarim kardeslerimize yol gosterici olur.CENNET HAZİNESİ MANEVİ ZIRH (İSM-İ AZAM)

Celcelutiye ismi azamında içinde bulunduğu muhteşem yakarışların içerdiği bir dua’dır ki!Cenab-ı Hak’kın İSMİ AZAMI , KaSem ve vefki yeşil bir atlas ile Cebrail a.s tarafından bizzati Peygamberimiz Hz Muhammed aleyhisselama hediye olarak sunulmuştur.Mübarek vefkte bulunan remizlerin her biri Fatiha-ı Şerifte bulunmayan bazı harflere işaret eder. Bu harflerde farklı esmaları temsil ederler. Bunlar yedi tanedirler.Bunlar İSM-İ AZAM HAYR HATEMİ ŞERİFİdir.Kaside-i dua da ise bazı esma-i şerifler Süryanicedir. Bunun sırrı hassa-i havassi hikmeti hz. Ali efendimizdedir. Ledunni sırlardır bunlar. AncAk bu dildeki esmaların ne mana içerdikleri ve faziletleri tarafımızca bilinmektedir.Günümüze gelen en muteber olan Celcelutiye beytleri duası vefki hatemi İmam-ı Gazali r.a bahsettiğine göre bu mübarek dua vede vefkin gelişi şöyle olmuştur. Bu beytler 120 tanedir. (126 veya 102 değil)Cebrail a.s Peygamber Efendimize a.s dedi ki:

-Ya Muhammed! Rabb’in sana selam ediyor ve selamın en mükerremini sana tahsis buyuruyor. Ayrıca sana bu hediyeyi ihsan buyurdu.Bunun üzerine Peygamber efendimiz a.s:

-Ey kardeşim Cebrail! Bu hediye nedir? Dedi.Cebrail a.S:

-Bu hediye, içinde İsm-i Azamında olduğu ve en kapsamlı kasem bulunan büyük duadır. diye cevap verdi.Peygamber efendimiz a.s:

-Ey kardeşim Cebrail! Bu duanın adı nedir? Keyfiyeti nasıldır? diye sordu.Cebrail a.s dedi ki:

-Ya Muhammed! Bu duanın adı Bedi'dir. İçinde en yüksek kasem ve İsm-i Azam vardır O İsm-i Azam ki:1-Arş-ı AlA’nın kenarına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, Allah’ın arşını taşıyan melekler bu arşı kaldıramazlardı.

2-Güneşin kalbine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, güneşin ışığı ve nuru olmazdı.

3-Ay’ın kalbine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, ay ışık veremezdi.

4-Cebrail a.s ‘ın kanadına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, Hazret-i Cebrail yer yüzüne inemez, semaya çıkamazdı.

5-Mikail a.s’ın başına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı yağmurlar ve damlalar ona itaat etmezlerdi.

6-İsrafil a.s’ın alnına yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı sur üfleyemezdi.

7-Azrail a.S’ın elinin üzerine yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, mahlukatın canlarını alamazdı

8-Yedi kat göklere yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı gökler yükselemezdi.

9-Yedi kat yerlere yazılmıştır. Eğer yazılmış olmasaydı, yedi kat yerler, şimdi olduğu gibi sabit olmazdı.

Bu ismi Adem a.s da okumuştur.

Bu mübarek duayı İlmin kapısı olan Hz. Ali k.v efendimiz bizzAt nazmetmiştir. Ve akabinde günümüze sahabi ve muteber alimlerce gelmiştir.


Bu vefki tasimak ne gibi seylere sebep olabilir?

Not: Kardeslerim, Abilerim sunu bilmenizi isterim ki bir kisi vardir, o kisi gitmis 100 tane Celcelutiye Vefki , 100 tane Suleyman Muhru yaptirmistir. Hepsini de ustune bir sekilde giymistir.(Mubalaga ile anlatiyorum ) O kisi bu asagida yazili seylerden faydalanacaktir diye bir kaide yok. Boyle bir inanc bizim dinimizde yok.Tabii ki faydalari olur Allah'in izniyle, ama kolyeye Sihirli, Buyulu, Olaganustu gozuyle bakmak yerine Allah'a Olaganustu gozuyle bakmaktan yana olun her zaman. Bu Kasideyi ALLAH istemese bir tane kul bile bilemezdi.

Peki dusunce yapimiz nasil olmali? Soyle olmali:

Bu Allahu Teala tarafindan Muslumanlara nasib edilen, ilmi derin ve faziletli olan Celcelutiyye'yi uzerimizde tasimak, eger Allahu Teala nasib eylerse, asagida maddeler halinde yazilmis olan faidelerin 1 tanesi veya hepsi birden uzerinize tesir edebilir. Hicbiri de etmeyebilir. Bunu sadece Allah bilir, ve her karari veren yalnizca O'dur.

Bundan sebeptir ki, evinizi parmaklarinizi boynunuzu isterseniz dop dolu dualarla vefklerle nuskalarla donatin. Allah istemezse gram fayda vermez, yillar boyu takarsiniz, gercekten de cok Ilimli ve Durust bir Hoca hazirlamistir, kusursuzdur, ama yinede faide alamazsiniz. Neden? Cunku su yuzden sevgili kardeslerim; biz bu Kolyeye tapmiyoruz, biz Celcelutiye tasimazsak Cinler bize zarar vericek, Ilim sahibi olamicaz gibi Batil Inanclardan uzak olmasi gereken Muslumanlariz. Biz Allah'in bu ogrettigi ilmi uzerimizde tasiyarak, Allah'a dua ederek, bundan nasiplenmek isteriz hayirlisi ise hakkimizda. Onun disinda Allah'a ortak kosmak, Kolyeyi Olaganustu gormek, Kolyemi evde unuttum diye kaza yaptim arabayla gibi Batil ve Sirk icerikli dusuncelerden tamamen arinmaliyiz, tamamen beynimizden silmeliyiz.

Allah'in ogretti Ilmi, uzerimizde Allah'in izniyle nasib etmesiyle tasiyarak, Allah'tan isteyerek, O'ndan dileyerek, O'dan koruma isteyerek, tasimaliyiz.

Tam teslimiyet, tam tevekkul isin ozeti...


Yillar boyu tecrubeleri olan Muslumanlarin bu Vefk ve Kolye hakkinda bahsettikleri Faideleri:Büyük mertebelere sahib olur.

Allahın himayesine girer.

Cinlerden ve Seytanlardan korunur.

Her türlü hastalıklardan şifa bulur.

İşleri bereketlenir.

Gizliyi öğrenir.

Doğumu kolaylaşır

Haceti kabul görür

Düşmanlarının dilleri ve gözleri bağlanır

Melekler tarafından korunur.

Tez zamanda evlenir

İlim sahibi olur

Basireti kuvvetlenir.

İmanı kuvvetlenir

Saygı hürmet görür.

Unutkanlık oluşmaz

Allah'tan hakkıyla korkan Allah dostlarından olur.

Kötülüklerden sakınır, Allah düşüncesini kendilerinde hakim tutarlar.

Her türlü kazadan beladan korunur.

Saglik, rizik, konusunda sikinti cekmeyebilir.

Kalbi nurlanır.

Gizli işlere, sırlara erer.

Kalbi üzerindeki perdeler açılır.

Rüyasında istediği şeylerden haberdar olur.

Güzel ahlak sahibi olur.

Günahlardan uzak olur.Ve gunahlar o kisiye keyif vermez, hosuna gitmez, uzaklasir.

Ruhaniler ile irtibat kurmasi nasib edilebilir.

Eşyalarin sirrina vakif olabilir.

Kötü ahlak ve zalim şerrinden kurtulur. Ve bu ahlak ve zalimlikler o kisiye keyif vermemeye baslar.

Bazı tertibleri de beraberinde yaparsa ilgili hadimlerle gorusmesi nasib olabilir.

İşleri yoluna girer.

Büyü ve sihr etki etmesi guclesir, zorlasir, belki Biiznillah Imkansiz hale gelir.

Nazar konusunda koruma saglar.

Bir Musluman, hangi kolyeden veyahut Duadan nasiblenebilecegini nasil bilebilir, nasil karar verebilir?

Her kafanizin karistigi, cikmaza girdiginiz zaman yaptiginiz gibi ayni seyi yaparak tabii ki. Istihare ile.Sunu unutmayin ki, vefkler, muhurler, uzerinde tasidiginda belli basli sorumluluklar gerektirir. Ne gibi sorumluluklar?

1) Namazlari atlamamak, abdestli bir yasam surmek.


Bu Allah'a saygidir. Ama uzerinizde bulunan bu Enerjisi acayip yuksek olan bir Ismi Azam duasiyla beraberseniz, o zaman buna daha cok dikkat etmeniz gerekiyor.


2)Agizinizdan cikan kelimeler, anne babaya davranisiniz, es ve dostlara davranisiniz, dilenciye davranisiniz, kisaca topluma yaklasiminiz, davranisiniz, ve agziniza giren lokmalar.

3) Ev ahalinin durumu.

Bilgi:

Bazi aileler vardir, ki benim ailemde ben cok gencken boyleymis. Ailede bir tarafta namazini abdestini atlamayan insanlar vardir .Fakat kucuk bir kardes eve hep alkollu gelir, sarhos gelir, namaz kilmiyordur. Inanci zayiftir veya henuz ona Iman nasib olmamistir belki ileride nasib olacaktir.

Simdi bu durum herkese; "Iyi de ben napim zorliyimmi yani?" gibi zayif bir konu gibi gelse de cok onemli bir konudur.

Evin enerjisini dahi etkiler; evin bir kosesinde 35'lik Raki durur, kimse icmez, herkes namazindadir ama Misafir gelince ikram edilir misal boyle ornekler de gordum. Bu da cok yanlis.

Eve alkol sokulmamali, Cocuklarimiz, Genclerimize evde yaptiklari konulara dikkat edilmeli, ogretirken itici olmadan ve sabirla , sevgiyle, sefkatle ogretilmeli.


Konudan yavas yavas cikiyorum gibi geldi, pardon. Konumuz Teblig nasil edilir degil elbetteki.


Evin Enerjisi, ve tasidiginiz Vefk. -> Bulundugunuz ortamlara dikkat edin.Neden dikkat edelim ne olur ki twenny?


Birsey olmasi gerekmiyor. Ama olabilir mi? Olabilir. Metafiziksel Alemde gozlerimizin bazilarimizin gordugu , bazilarimizin gormedigi "Igne atsan dusmez" denecek kadar fazla populasyona sahip varliklar mevcuttur.

Aylar once bu forumda bi arkadasimiz yazmisti, Suleyman Muhru yuzugu taktigimdan beri ruyamda musallat geliyor diye.


Sebebi su: Ortam, bulunulan ortam. Namazsiz, abdestsiz, bir tane bile insan olsa, bu demektir ki o insanin yanindakiler de Allah dostu degil elbette.

Hepimizin Karin'i var ondan bahsetmiyorum. Ben onun haricindeki Cinlerden Seytanlardan bahsediyorum.

Kotulukle ic ice olan bunlarla "Inanmasa, gormese, kanitlanamasa" bile arkadastir, dosttur.


Bayilana kadar icki icen, tum gece dans eden bir insanin yanindaki Cinler ile 5 vakit namazini kilan, hergun zikirle mesgul olanin yanindaki Cinler olaganustu farkliliklar gosterir.

Icki icenin yanindakiler, sizin yaninizdakilerden gucsuzdur. Istedigini yapsin guc geciremez. Neden boyle oluyor? Cunku bir tarafta Allah'a tapan bir kavimlesiniz, obur tarafta Seytan'a yani Allah'in yarattigi bir Cin'e tapan bir kavimlesiniz. Sizce kim daha guclu? Kimin askerleri daha guclu? Allahu Teala'nin mi yoksa zavalli kibrine yenik dusmus kiskanc kovulmus Seytan'in mi?


Yukaridaki gordugunuz faidelerden yararlanabilmek icin, Allah'a her gecen gun daha da yaklasmaniz gerekiyor. Onun rizasini kazanmak icin cabalamaniz gerekiyor.

Bazi insan vardir, o insan buna cabalamasa bile Allah ona bu faideleri nasip eylemistir.

Ama bu bize yanlis ornek olmasin dostlar, dogru olan Allah'a yaklasip ondan bu faideleri istemektir. Kolyeyi taktim, tamam yan gelip yatma vakti geldi zihniyeti cok yanlistir.

Zaten bu zihniyet'in bilincaltinda yatan sey ; Kolye Ulu'dur, Sihirlidir, Ne yaparsan yap buyu yapamazsin bana" gibi bir zihniyettir.


Buyu demisken; buyu etki etmez diyor faidelerde dimi?

Pekii, diyelim ki taktiniz, bircok faidelerini gordunuz. Geldi Seytan'in bir tanesi sizi ve karinizi cok kiskandi, sizin yuvaniz yikilsin, intihar edin diye buyuler ustune buyuler yapti. Ve bu ise yaradi. O zaman ne diyeceksiniz? Bu kolye kolpaymis mi diceksiniz Tovbe Estagfurullah!!!?

Tabiiki boyle birsey dememelisiniz! Kendi hayatiniza donup bir bakin eger boyle birsey yasadiysaniz. Neyi yanlis yapiyorsunuz? Allah'in hosuna gitmicek neler var hayatinizda veya yakininizda? Yalanci bir insanmisiniz, haram mi yiyorsunuz? Cocugunuz haramlami mesgul, Haniminiz namaz kilmiyor mu? Kisaca hatayi Allah'in ilmi olan Celcelutiye'de degil , Kendinizde arayin dostlar!

Anlamanizi istedigim son noktayi soyluyorum ve bitiriyorum; Kolyeyi taktim, cok faydasini gormeye basladim, hergun okumalarla mesgulum , ibadetle mesgulum. Hersey yolunda.

Gun geldi, ise giderken kolyeyi takmayi unutmusum. Karsidan karsiya gecerken araba carpti, bacagim kirildi.

Ne diyecegim boyle bir durumda? Kolye yok diye oldu dersen ; Sirk islemis olursun, Dinden cikmis olursun!!! Buna dikkat et!

O kolyeyi sabah sana taktirmayi unutturan da Allah , sana Araba carpmasini nasib eden de Allah, o carpismadan sonra olmeyip hayatta olmani saglayan da Allah , her sey Allah, her zerre ALLAH. Yuce Rabbimiz, en ince ayrintiya kadar herseyi bilendir, hicbir detayi gozunden kacirmayandir. Ve hesaplari, planlari asla ama asla sekmeyen, basarisizliga ugramayandir.

Not: Bu yaziyi yazan kardesimize gunahkar demiyorum, yanlis anlasilmasin. Bir ornek uzerinden birseyler anlatmaya gayret ediyorum sadece. Ve ev ahalinda 1 kisi bile Seytan'in yolundan gidiyorsa ... konusunu anlatiyorum. O kisi gunahkardir degil dedigim yani...
Hocalarim bu yaziyi okur ve bir kusur gorurse, bu hatayi duzeltebilirler, keyifle hatami duzeltmek isterim eger bir kusur ettiysek. Sevgilerim ve Saygilarimla.


Allah'a Emanet!

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lady 23:29 14.07.20
Harika

Böyle güzel şeylerler paylaşalım geniş ve doyurucu

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ottoman42 13:04 16.07.20
oturup birebir anlaya anlaya okumak lazım paylaşım için teşekürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Meczupyolcu 19:19 21.08.20
internete satılan böyle ismi azam kolyeleri var alıp taşısak yine aynı etikiyi gösterir mi üstad?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
onurkaan 19:04 27.01.21
evet bunları bende çok araştırdım sordum hatta yapanlara ya fettah ya vedud önlü arkalı kolye ve bu kolye gerçekten çok ilgimi çekti alacaktım hatta bir ara .. diğerleri de öyle ince işçilik ..kişiye özel yapımı da var deniliyor yapıyorlar da lakin öyle vefk gibi görevlendirme falan değil bana söylenenler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kulefb 21:23 27.01.21
Çok güzel açıklama ellerine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi