Web & internet

YouTube video kalitesi, bütün dünyada düşecek - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Web & internet>YouTube video kalitesi, bütün dünyada düşecek
ahmet27300 01:01 25.03.20


Corona virüsü (covid-19) salgınından korunmak için evlerinde kalmayı tercih eden insan sayısının artması nedeniyle, son zamanlarda internet trafiği de artmıştı. Avrupa Birliği de, dünyanın en büyük online platformlarından olan YouTube ve Netflix‘den trafiğin sınırlandırılmasını istemişti.

YouTube, geçtiğimiz haftalarda Netflix ile benzer bir karar alarak Avrupa çapında video kalitesini düşüreceklerini açıklamıştı. İnternet trafiğini kontrol altına almaya yönelik bu girişim, kullanıcıların erişimine sınır getirmişti.

Video kalitesi bütün dünyada düşürülecek
YouTube, Avrupa’da bütün videolarını 480p standart kaliteye düşüreceklerini açıklamıştı.

Yeni yapılan bir açıklamada ise, ” Devletlerle ve bağlantı operatörleriyle yakından çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte, sistem üzerindeki yoğunluğu en aza indirmek için üstümüze düşeni yapıyoruz. Geçen hafta, Avrupa’da geçici olarak bütün videoların kalitesini standart kaliteye düşüreceğimizi belirtmiştik. Krizin küresel çapta olması sebebiyle, bu değişikliği bugünden itibaren dünya çapında uygulamaya başlayacağız.” şeklinde bir ifade kullanıldı.
Benzer bir karar, bugün de Sony tarafından verildi. İnternet kullanımının artması nedeniyle yoğunluğa çözüm bulmak isteyen firma, PlayStation oyun indirme hızını kısmaya karar verdi.

Bu önlemler, istenmeyen bir durum olsa da, yoğunluk göz önüne alındığında şu an için en iyi çözümler olarak görülüyor. (internetten)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
filgoreh 11:22 25.03.20
Çin Malı Ürünler Kalitesiz Maşşalah Çinden Çıkan Virüsler Kaliteli Keşke Tam Tersi Olsaydı

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up